Умови для занять спортом, художньою самодіяльністю та дозвілля

    Університет створює умови, що надають можливість студентам реалізувати свій творчий потенціал, сприяє їх самовдосконаленню та самореалізації. Студенти можуть займатися спортом та художньою самодіяльністю. Задля цього в ІФНТУНГ функціонують такі підрозділи:

- Центр культури і дозвілля студентів (ЦКіДС), який було створено на основі діючого з моменту заснування Студентського клубу (СК) при Івано-Франківському філіалі Львівського політехнічногоінституту, а з 1967 р. при Івано-Франківському інституті нафти і газу. Сьогодні основним завданням Центру культури і дозвілля студентів є розвиток загальної культури студентів, пропаганда української та світової культури і мистецтва  засобами   культурно – просвітницьких заходів, організація змістовного дозвілля та розвиток мистецьких здібностей студентської молоді, участь їх у культурно-мистецькому житті  університету, міста та різножанрових фестивалях–конкурсах області і України. Студентські колективи художньої самодіяльності та окремі виконавці часто беруть участь в обласних та всеукраїнських конкурсах, здобуваючи призові місця та відзнаки лауреатів. Творчі колективи ЦКіДС постійновиступають на концертних майданчиках м. Івано-Франківська та області, а також за межами України. Спеціалісти ЦКіДС працюють із студентами солістами-вокалістами, інструменталістами, читцями, ведучими культмасових заходів, а також ініціюють створення нових студенських аматорських колективів.

- Центр молодіжного спорту, який забезпечує створення умов для поєднання навчання та підготовки студентів, зокрема, до участі у чемпіонатах Європи та світу  з видів спорту, визнаних в Україні, Всесвітніх універсіадах тощо.

- Спортивний комплекс ім. Гемби А. П. має 5 спортивних залів, 25-метровий плавальний басейн, легкоатлетичний манеж, тренажерний зал, легкоатлетичний стадіон, футбольне поле, 4 спортивних майданчики, сауну, масажний кабінет та кабінет лікарського контролю. Фенкціонують 14 спортивних секцій: з футболу, волейболу, плавання, нвстільного тенісу, гандболу, важкої та легкої атлетики, боксу, спортивної гімнастики та всіх видів боротьби, шахів. 

        Університет пишається своїми спортсменами, серед яких чемпіони та призери багатьох всеукраїнських та міжнародних змагань. Волейбольний клуб "Факел" протягом багатьох років успішно виступає у вищій та суперлігах України, збірна команда з настільного тенісу успішно виступає у вищій лізі України.
      Працює в університеті й секція ритмічної гімнастики, її учасники пропагують здоровий спосіб життя різноманітними флешмобами та руханками.