ІФНТУНГ – співорганізатор регіональної студентської наукової конференції

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу виступив співорганізатором Регіональної студентської наукової конференції, присвяченої 30-літтю легалізації Української греко-католицької церкви «Українська Греко-Католицька Церква у другій половині ХХ століття в Україні: підпілля, легалізація, становлення». Науковий захід проходив в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого за підтримки Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Володимира Війтишина і міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Від ІФНТУНГ учасників конференції привітав проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Куровець, який наголосив на важливості духовних цінностей в житті кожної людини: «Той, хто починає життя з духовності – завжди буде благословенний Богом!» Учасників конференції привітали також: проректор з наукової роботи Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Олег Білоус, Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин, заступник міського голови Івано-Франківська Руслан Гайда, в. о. ректора Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Василь Гоголь, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віктор Кімакович та інші.

Студенти нашого університету активно долучились до обговорення питань з релігійної тематики, зокрема: Соломія Онишко - студентка 1 курсу спеціальності «фінанси, банківська справа та страхування» (науковий керівник – доцент кафедри суспільних наук Наталія Концур) виступила із доповіддю «Феномен Кардинала Йосифа Сліпого»; Аліна Перфільєва - студентка 2 курсу спеціальності «геодезія та землеустрій» (науковий керівник директор науково-технічної бібліотеки, доцент Роман Пуйда) виступила із доповіддю «Вихід Церкви з підпілля»; Юлія Дутка – студентка 2 курсу спеціальності «геодезія та землеустрій» (науковий керівник директор науково-технічної бібліотеки, доцент Роман Пуйда) виступила із доповіддю «Видатні духовні постаті в історії України».

Робота конференції проводилася за такими напрямами: відносини Церкви і держави в період підпілля; літургійне життя підпільної УГКЦ; історичні портрети діячів підпільної Церкви; вплив молитви та богослужбових практик на морально-емоційний стан та фізичне здоров’я (за матеріалами діяльності священнослужителів УГКЦ); вплив рішень ІІ Ватиканського собору на функціонування підпільної УГКЦ; роль державного апарату, громадських організацій і духовенства у легалізації УГКЦ; відродження і структуризація УГКЦ.

На завершення конференції від імені співорганізаторів всім учасникам були вручені пам’ятні сертифікати.