ІФНТУНГ та ДП «Волиньстандартметрологія» підписали Меморандум про співпрацю

Враховуючи взаємну зацікавленість й усвідомлюючи необхідність координації дій в напрямку енергоефективності та енергозбереження, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу  та Державне підприємство «Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» підписали Меморандум про співпрацю.

Слід зазначити, що сторони представляли: проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Максим Олегович Карпаш та генеральний директор ДП «Волиньстандартметрологія» Богдан Павлович Шиба.

Представники домовились, що будуть співпрацювати в напрямку навчальної, навчально-методичної роботи та взаємного обміну досвідом для поліпшення якості підготовки фахівців, закріплення теоретичних знань та їх практичного застосування у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель, а також оцінки відповідності продукції та послуг.

Зокрема, до основних завдань співпраці, які визначені в документі, слід віднести: підготовка та атестація університетом представників підприємства по напрямку «Енергоаудитор або фахівець з обстеження інженерних систем», які мають провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем; надання взаємної можливості проведення лекцій, семінарів та навчань по енергоаудиту та робіт із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем за участю спеціалістів обох сторін; спільна організація наукових і науково-технічних конференцій, симпозіумів, семінарів та інших заходів у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель та оцінки відповідності продукції та послуг.

Також відзначимо, що генеральний директор ДП «Волиньстандартметрологія» Богдан Шиба пройшов в ІФНТУНГ навчання з професійної підготовки енергоаудиторів та отримав кваліфікаційні атестати з обстеження інженерних систем та проведення аудиту енергетичної ефективності будівель.

Нагадаємо, що Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу підписав добровільну угоду про партнерство щодо створення комісій для атестації енергоаудиторів будівель з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. Згідно з документом, усі, хто мають намір пройти професійну атестацію, зможуть звертатися до університету.

Так, професійна підготовка та атестація фахівців здійснюється при Центрі сталого розвитку на базі кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики ІФНТУНГ відповідно до статті 9 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», Постанови КМУ від 26 липня 2018 р. №605 «Порядок проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем» і Угоди між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу.