ІФНТУНГ активно сприяє розвитку ОТГ Прикарпаття

Делегація від Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Мандрик Олег, завідувач кафедри менеджменту і адміністрування, проф. Полянська Алла, доц. Вербовська Леся, доц. Кулик Тетяна, доц. Васильченко Галина) долучилась до роботи платформи громад Прикарпаття "Сила громад — в єдності".

Захід відбувся 25 червня в м. Яремче з нагоди 26-річчя Асоціації міст України — організації, яка об’єднує органи місцевого самоврядування різних рівнів. Не випадково платформу громад Прикарпаття "Сила громад – в єдності" провели напередодні Дня Конституції України, адже Конституція гарантує місцеве самоврядування в Україні. У заході взяли участь міські, селищні і сільські голови, очільники ОТГ Прикарпаття, науковці, представники обласної ради, громадських організацій та експерти.

Під час панельної дискусії проректор Мандрик Олег Миколайович розповів присутнім про перспективи співпраці з ІФНТУНГ (в рамках Меморандуму про співпрацю з Асоціацією міст України), які сприятимуть зміцненню місцевого самоврядування в Україні. "ІФНТУНГ спроможний допомогти представникам громад завершити реформу децентралізації та вирішити питання із забезпечення не тільки управлінськими кадрами у цій галузі, а й іншими кваліфікованими фахівцями, яких сьогодні потребує область, зокрема здійснюватиме перепідготовку та підвищення кваліфікації вже працюючих у територіальних громадах фахівців. Окрім того, існує можливість наукового забезпечення прикладних завдань громади: розробка стратегій розвитку громад, написання проектів тощо. Варто створити науково-методичну раду, яка координуватиме питання науково-експертного, навчально-методичного та освітньо-інформаційного забезпечення ОТГ" — зазначив проректор.

Крім окреслених напрямів співпраці від Олега Миколайовича прозвучала цінна та актуальна пропозиція щодо проведення курсів підвищення кваліфікації для очільників ОТГ на базі ІФНТУНГ. Програма курсів передбачатиме надання короткого теоретичного матеріалу у формі лекцій, а всю іншу інформацію викладачі презентуватимуть в електронних варіантах, враховуючи брак часу та зайнятість посадових осіб. Найголовніший етап — написання випускної роботи. Викладачі даватимуть тему роботи однакову для всіх — "Перспективи та розвиток ОТГ", але адаптовану до реалій в конкретній територіальній громаді. Випускна робота обов’язково має включати відповідні розділи: управлінський, економічний, екологічний, землевпорядкування та ін. За кожний розділ відповідатиме консультант від університету, який компетентний саме в цій галузі. Також університет надасть студентів-практикантів з відповідних ОТГ, які відпрацьовуватимуть матеріал на практиці. Після вказаних етапів очільник ОТГ захистить випускну роботу в ІФНТУНГ і, таким чином, матиме повноцінну стратегію розвитку своєї територіальної громади.

Такий формат співпраці ІФНТУНГ з ОТГ Прикарпаття знайшов широку підтримку та зацікавленість серед присутніх на заході міських, селищних і сільських голів, очільників територіальних громад, представників обласної влади, громадських організацій.

Зазначимо, що Прикарпаття завжди було лідером управлінських змін, реформ та новацій, зокрема і в сфері місцевого самоврядування. Багато в чому такі успіхи зумовлені хорошим контактом між науковцями та практиками, внаслідок чого здійснена належна науково-методична підтримка процесів реформування.

Нагадаємо, що нещодавно, 14 червня, відбулося офіційне підписання Меморандуму про співпрацю ІФНТУНГ з Івано-Франківським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України", предметом якого є спільна підготовка фахівців для місцевого самоврядування та залучення науковців і студентів до вирішення питань місцевого економічного розвитку (у сферах управління, енергетичної та екологічної безпеки, енергоефективності, раціонального використання природних ресурсів та інших).

Українська