Ювілейний випуск КВП: 15 офіцерів-магістрів поповнять лави української армії

У понеділок молоді офіцери – випускники кафедри військової підготовки, роз’їдуться на місце служби по різних куточках нашої Батьківщини. Але сьогодні, 18 грудня,  у них – свято. У приміщенні Актової зали Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу 15 офіцерів-магістрів  п’ятнадцятого ювілейного випуску кафедри військової підготовки ІФНТУНГ отримали своє перше офіцерське звання –  «лейтенант» та диплом магістра. Серед цьогорічних випускників четверо отримали  дипломи з відзнакою (це найбільша кількість на випуск  за всю історію кафедри) та вперше  серед випускників – жінка-офіцер.

Кафедра військової підготовки, починаючи з 1993 року, готує військових фахівців служби пально-мастильних матеріалів для проходження військової служби за контрактом на офіцерських посадах Збройних Сил України тактичного рівня за спеціальністью 185 «Нафтогазова інженерія та технології»  за спеціалізацією «Забезпечення військ (сил) ракетним паливом, пальним та мастильними матеріалами». Начальник КВП, полковник Андрій Станецький зазначає: «Щороку університет долучається до підвищення обороноздатності країни. Відомо, що запорукою безпеки будь-якої держави є її армія, її офіцерський склад. У цьому році – наш п’ятнадцятий ювілейний випуск кадрових офіцерів, які служитимуть в усіх родах і видах Збройних Сил України. Це – свідчення престижу військової спеціальності та університету у цій царині, зокрема».  Очільник КВП пишається своїми випускниками, які здолали шлях довжиною у п’ять років, наполегливо працювали і здобували знання, а сьогодні знаходяться на початку своєї військової кар’єри.

У святковій та щемкій атмосфері згадують тих, хто відстоював цілість і незалежність України і віддав за це власне життя, хвилиною мовчання, вшановують ветеранів АТО, серед яких майже всі викладачі кафедри військової підготовки, а також присутнього на урочистості проректора з науково-педагогічної роботи та атовця Сергія  Куровця Івано-Франківська ОДА та обласна рада відзначили за бойову звитягу

Урочистість з вручення дипломів магістрів розпочав ректор ІФНТУНГ, академік НАН України, проф. Євстахій Крижанівський: «Хочу подякувати випускникам за успішне навчання, а кафедрі військової підготовки –  за ту працю та знання, які вони вклали в курсантів. Впевнений, що наші офіцери гідно послужать справі обороноздатності та могутності нашої країни, яка сьогодні, як ніколи, потребує розумних, висококваліфікованих, сильних фахівців. Саме вони стоятимуть на варті незалежності України».

Серед запрошених гостей – військовий комісар Івано-Франківського обласного військового комісаріату Володимир Ярмощук, який вручив випускникам офіцерські посвідчення, заступник міського голови Івано-Франківська Руслан Гайда з  пам’ятними  подарунками для новоспечених офіцерів директор Інституту нафтогазової інженерії Олег Витязь, який  привітав випускників з успішним завершенням навчання та стартом у професію.

У словах привітання звучить велика подяка батькам, які добре виховали своїх дітей та не побоялись у буремному 2014 році відправити навчатись військовому фаху.

Своїми враженнями від навчання та здобутого фаху діляться й випускники. Слово справжній героїні серед цьогорічних випускників – першому кадровому офіцеру-жінці, лейтенанту Наталії Кучері: «На кафедру військової підготовки мене надихнув досвід старших братів. Велику перевагу військового фаху вбачаю у забезпеченні роботою. Маю вже підписаний на 5 років контракт зі Збройними Силами України про роботу за фахом і отримала місце служби за розподілом. В той час, як інші випускники шукають роботу,  я нею вже забезпечена. Тож впевнена у завтрашньому дні. Дуже задоволена навчанням. Наш курсантський колектив був дуже дружний, як єдина в колективі дівчина не відчувала жодного дискомфорту, швидше – навпаки – готовність допомагати. Та й викладачі викладались на 100%. Мої студентські роки вважаю найкращими. Під час навчання знайшла навіть свою долю. Сьогодні я – щаслива дружина і мама».

Про обраний фах говорить й інший випускник, лейтенант Артем Боднар з  родини військового: «Роки навчання були найкращими. Завжди мріяв про цю спеціальність. Компетентність викладачів, наставників, кураторів – від них було чому повчитись. Викладачі віддавались своїй справі. Це дуже надихало і мотивувало. І ми готові виправдати сподівання, які на нас покладає  університет та наша країна. Ну й у нас була дуже дружна курсантська рота, я знайшов друзів на все життя».

 Гарнізонний капелан, отець Михайло поблагословив випускників на добрі справи, та побажав їм Божої опіки на службі та у житті.

Незабутні враження отримали випускники та гості заходу від привітань різдвяними колядками, співами та композиціями, які підготував Центр культури і дозвілля студентів ІФНТУНГ під керівництвом художнього керівника Любові Бури.

Завершився урочистий захід традиційним військовим маршем, дзвоном монет та підкиданням вгору кашкетів.

Вітаємо наших офіцерів-магістрів та бажаємо їм здоров’я, наснаги, вдалої кар’єри, завжди залишатись вірними військовій присязі та жити за принципом: «Душу – Богові, життя – Батьківщині, честь – нікому!»

 

 

Українська