Фахівці ІФНТУНГ навчають розробляти та впроваджувати сталий енергетичий розвиток в ОТГ

Фахівці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу спільно з Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття за підтримки Програми U-LEAD з Європою розпочали реалізовувати проект з розвитку енергоефективності у об’єднаних територіальних громадах області. Зазначимо, що проект втілюватимуть у декілька етапів. Спочатку фахівці ІФНТУНГ проведуть тематичні тренінги, на наступному етапі допомагатимуть ОТГ розробляти енергетичні паспорти об’єктів соціальної інфраструктури. Далі – представники громад вже самостійно розроблятимуть програми з енергозбереження. Вкінці ─ кращі ОТГ зможуть підписати Угоду мерів.

Як передбачає перший етап, 5-6 липня відбувся спеціалізований тренінг для працівників Печеніжинської ОТГ. Обговорюючи важливу тему організацію системи сучасного енергоменджменту в комунальних та бюджетних закладах ОТГ, фахівці ІФНТУНГ наголошували на важливості впровадження системи збору даних, а також проведення інвентаризації будівель в територіальних громадах. У рамках обговорення, експерти торкнулись питання моніторингу споживання енергоносіїв. Доцент кафедри технічної діагностики та моніторингу Ігор Рибніцький розповів присутнім про енергоефективну термомодернізацію громадських будівель. Молодший науковий співробітник університету Сергій Максим’юк ознайомив працівників ОТГ з особливостями роботи інформаційної системи енергомоніторингу «ІСЕ».