Фахівці університету сконструювали власний 3D принтер

Генерувати нові технології, створювати нові пристрої та готувати фахівців, які впевнено працюватимуть з новітніми технологіями – одне із важливих завдань Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Так, нещодавно на базі кафедри комп’ютеризованого машинобудування (КМВ) Інституту інженерної механіки (ІІМ) з’явився  власний 3D принтер, сконструйований викладачами та студентами цієї ж кафедри.

Наскільки це важливо для формування базових складових професійної компетентності майбутніх фахівців, розповідає завідувач кафедри комп’ютеризованого машинобудування Інституту інженерної механіки Віталій Георгійович Панчук: «У сучасному світі вимоги до інженера-механіка досить високі. А щоб підготувати в стінах університету справжнього фахівця, який зможе проектувати складні керовані технічні об’єкти, забезпечувати виробництво якісно нових модулів, систем і машин з інтелектуальним управлінням, вирішувати конкретні конструкторські й практичні задачі техніко-технологічного характеру потрібна практика та відповідне навчальне обладнання. І це все є на нашій кафедрі. А нещодавно, ми разом із студентами створили 3D принтер, щоб мати змогу краще опанувати процес комп’ютерного моделювання».

Віталій Георгійович переконаний, що робота із сучасними технологіями – це можливість розкрити здібності студента, допомогти його професійному зростанню, привести рівень підготовки фахівців у відповідність до вимог сучасного виробничого циклу створення нових технологій. Так, починаючи з третього курсу, студенти спеціальності  «Прикладна механіка», освітньо-професійних програм «Комп’ютеризовані та роботизовані технології машинобудування» й  «Інженерія мехатронних систем» зможуть вдосконалювати свої практичні навики в лабораторіях кафедри КМВ та виконувати власні дипломні проєкти.

Загалом над конструюванням 3D принтера фахівці кафедри КМВ працювали близько шести місяців. Ідею як побудувати корпус запозичили з інтернету, а вже конкретне виконання, всі розміри – це напрацювання кафедри. Особливість цього 3D принтера в тому, що він має досить велику зону для друку й потрібні високогабаритні деталі,  які дозволяють виготовляти масштабніші об’єкти.

Зараз технічний об’єкт використовують з практичною метою – виготовлення роботів для навчального процесу. І уже є перші результати 3D друку – робот-маніпулятор  BCN3D-Moveo, який виготовили за проєктом іспанської компанії BCN3D Technologies. Маніпулятор призначений для опанування студентами навиків робототехніки, інженерного дизайну, програмування та вдосконалення знань в області цифрових виробничих технологій.

Крім того, зараз фахівці кафедри разом із студентами працюють над створенням ще двох роботів і нового варіанту 3D принтера, який буде вдосконаленою версією уже створеної конструкції. А у планах -  повністю обладнати  лабораторію робототехніки в університеті.

Нагадаємо, що нещодавно робот-маніпулятор фірми «Kuka», який працює  в Навчально-науковому центрі професійної підготовки і практики й не має аналогів на Прикарпатті, отримав найновіше ліцензійне програмне забезпечення від компанії RoboDK (Монреаль, Канада), яке в тестовому режимі буде введено у навчальний процес.

 

Українська