Фахівці «GlobalLogic» планують тісну співпрацю з ІФНТУНГ

Міжнародна ІТ-компанія повного циклу розробки програмних продуктів «GlobalLogic» висадила сьогодні десант своїх фахівців в Інституті інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Послухати лекцію її інженера з програмного забезпечення Оксани Троян на тему «Сотні можливостей в ІТ: як обрати свою?» зібрались як студенти, так і викладачі. Адже мова – про практичні аспекти роботи, до якої незабаром візьмуться наші випускники. Ринок праці потребує їх так гостро, що вже на третьому – четвертому курсах юнаки та дівчата знаходять вакансії для трудового старту.

Але, щоб він був вдалим, слід бути обізнаним із напрямками розвитку галузі (а це й гаджетизація, й роботизація, й ІТ-грамотність), свідомо обирати професійний напрямок та постійно фахово зростати. Оксана Троян ознайомила слухачів зі специфікою своєї роботи (як інженера з якості) та своїх колег – бізнес-аналітиків, програмістів, менеджерів проектів, консультантів, спеціалістів із продажів, із кібезбезпеки,  DevOps–інженерів, системних архітекторів, системних адміністраторів, ІТ-дизайнерів… Кожен, хто хоче зробити кар’єру в ІТ, має не просто прагнути високої заробітної плати, а чітко визначитись, куди він прямує і яких цілей хотів би досягнути, адже діапазон можливостей – величезний. І вимоги до фахівців також різноманітні. Щоб їх знати, Олена Троян радить вже на стадії навчання в університеті, з четвертого курсу починати ходити на співбесіди в ІТ компанії. Це дасть початківцям розуміння вимог ринку, вектору подальшого розвитку та потужний стимул до самовдосконалення. А ще – впевненість у собі, бо ситуації співбесіди, як не крути, стресові. Як в них поводитись і до чого готуватись, можна зрозуміти тільки з досвідом.

Сама пані Олена до моменту отримання свого першого робочого місця пройшла з десяток таких зустрічей. Тепер вчить інших торувати собі шлях в обраній спеціальності. Студентам ІФНТУНГ у цьому має допомогти співпраця «GlobalLogic» з університетом, підвалини якої закладаються саме зараз. Фахівці компанії помітили, що до них досить часто приходять наші випускники, тож цілком логічним і доцільним видається інвестування в їх підготовку. Анастасія Васьків, куратор напрямку співпраці з університетами на Львівській локації компанії, пояснює:

-В нас є різні форми співпраці з університетами. Це й відкриті лекції, й оновлення навчальних програм, і курси для студентів та викладачів. Сподіваюсь, онлайн-технології допоможуть нам організувати все якнайкраще з користю з обох сторін.

Переваги такої кооперації очевидні: для викладачів – нагода постійно тримати руку на пульсі швидкоплинних новацій в галузі, для студентів – можливість впевненіше почуватися в обраній спеціальності, яка стає дедалі популярнішою. Аналітики ринку праці передрікають зростання на ньому ІТ-галузі майже вдвічі. Тож перспективи – карколомні!

Українська