РЕКОНСТРУЙОВАНИЙ СТАДІОН ІФНТУНГ ВІДВІДАВ МІНІСТР МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Щойно завершився візит Міністра молоді та спорту України В.М.Гутцайта  до Івано-Франківського національного університету нафти і газу. Вадим Маркович відвідав стадіон спортивного комплексу ім. А. П. Гемби й особисто перевірив готовність спортивного об’єкта до експлуатації. Нагадаємо, що його реконструкція завершена в рамках  реалізації ініційованої Президентом України  Національної програми  «Велике будівництво».

У супроводі ректора ІФНТУНГ Є.І.Крижанівського, першого проректора ІФНТУНГ О.М.Мандрика та проректорів з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ С.С.Куровця й Л.Т.Гораль гість оглянув поліуретанові бігові доріжки, газон футбольного поля з автоматичним поливом та освітленням, нові глядацькі трибуни; зацікавлений розповіддю Євстахія Івановича Крижанівського про оригінальні інженерні рішення, застосовані в обладнанні спортивного комплексу, відвідав плавальний басейн, футбольний і волейбольний зали.

Із прес-службою ІФНТУНГ міністр поділився своїми враженнями від побаченого:

-Мені дуже приємно, що в Івано-Франківську зробили реконструкцію такого стадіону із застосуванням нових технологій, - підкреслив Вадим Маркович. - Вважаю, найближчим часом він отримає сертифікацію і ми зможемо проводити міжнародні змагання, збірна України зможе проводити тут навчально-тренувальні збори. Важливо, щоб це було не тільки для них, а й для всіх дітей області, які займалися б легкою атлетикою, у футбол грали. Вражає, що на Прикарпатті так іде розвиток спорту. Це дуже добре.

-На тлі аналогічних спортивних об’єктів, на якому місці стадіон ІФНТУНГ?

-В трійці найсильніших.

-Якісь конкретні плани щодо його подальшого використання міністерство вже будує?

-Розмовлятимемо з Федерацією легкої атлетики, щоб вони тут проводили збори, змагання. Нам треба обовязково підтримувати регіони, які вкладають кошти в розвиток інфраструктури. І місцевій владі необхідно розуміти, наскільки важливо, щоб дитячо-юнацькі спортивні школи займалися на цій базі легкою атлетикою. Щоб коли ми приїдемо сюди наступного разу, тут аж кишіло дітьми. Та й, зрештою, щоб займалося спортом багато верств населення.

-На вашу думку, в якому стані зараз перебуває молодіжний спорт України?

-Він розвивається, і це для нас важливо. В усіх регіонах багато дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Але що суттєво для спорту? Розвиток інфраструктури, щоб людям було куди приходити займатись. Тому це для нас зараз на порядку денному - будуються стадіони, палаци спорту. Цей темп необхідно тримати. І ще потрібні тренери, які можуть забрати дітей з вулиці, захопити їх спортом. Тож маємо забезпечити їм добру заробітну платню. З 1 січня тренерам в ДЮСШ вже підняли зарплати. На сьогоднішній день тренер з вищою кваліфікацією отримує вже чималі кошти – 15 – 25 тис. грн. Це хороші суми на тлі інших фахівців. Тож є два важливі питання – тренери і розвиток інфраструктури.

-Для вболівальників є ще одне важливе питання – золотий і срібний ужинок України на Олімпійських іграх…

-Це зрозуміло, але без розвитку інфраструктури й підтримки тренерів у нас не буде результатів на Олімпійських іграх. І ми це робимо й будемо робити. Можна вважати, що Олімпіада -2021 вже минула. Нам треба думати про 2024, 2028, 2032 роки. Потрібно працювати на майбутнє.

В ІФНТУНГ щодо нього – великі плани. Тільки-но буде знято карантинні обмеження – на стадіоні завирує яскраве спортивне життя, адже, оновлений у відповідності до суворих міжнародних вимог, він дає можливість проводити в Івано-Франківську змагання найвищого рівня й забезпечувати потреби тренувальної бази майбутніх українських олімпійців. А оскільки спортивних об’єктів із такими характеристиками, й тим більше такого розміру, в Україні одиниці, відкриття стадіону стане великою подією не тільки для Прикарпаття, але й для всієї держави.

 

Українська