В ІФНТУНГ долучились до реалізації екологічного проекту «Сонячне дерево»

13 грудня 2016 року у дворі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулось урочисте відкриття «Сонячного дерева» – споруди, що акумулюватиме екологічно чисту енергію з сонячних панелей проект для підзарядки гаджетів. Це стало можливим завдяки праці багатьох людей та організацій: ініціативи «Зелені мурахи» (команда, що об’єднує навколо себе небайдужу до проблем довкілля молодь, яка готова докладати зусиль для їх вирішення) в рамках проекту «Молодь та громадські організації: назустріч сталому розвитку» та проекту «Покоління Stanisławowa», викладачів та студентів ІФНТУНГ, майстрів та робітників, за підтримки Студентського парламенту ІФНТУНГ, ініціативи «Еколайфстайл», за грантової підтримки Української молодіжної кліматичної організації, коворкінгу «Корпус 13», німецького фонду DRA й ін. Проект спрямований на підвищення рівня розвитку екологічної культури та популяризацію використання альтернативних джерел енергії  серед студентів, працівників та відвідувачів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу..

Варто зазначити, що ІФНТУНГ здійснив монтаж, транспортування конструкцій та надав допомогу в організації та проведенні заходів в рамках проекту. Особливу активність в реалізації екологічного проекту «Сонячне дерево» виявили дирекція та студенти інженерно-екологічного інституту. Учасники мали змогу попередньо ознайомитись з ефективними енерготехнологіями в центрі інтерактивного навчання «Нова енергія», розширити свої горизонти у різних напрямах екоосвіти та використати її на практиці. Це – не перший екологічний проект, які реалізують студенти-екологи: їм сприяє та підтримує директор ІЕІ Мазур М. П.

Велику підтримку у популяризації екологічних енергетичних технологій знайшли учасники проекту в адміністрації ІФНТУНГ, від імені якої до присутніх на відкритті «Сонячного дерева» звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Мандрик О. М. Він говорив про роль екологічної енергетики у вихованні екологічної свідомості суспільства, про інші енергоощадні проекти університету, програму навчання енергетичного менеджменту та бажання університету стати авангардом у розробці та впровадженні екологічно чистих енергетичних технологій, щоб зберегти наш спільний дім – Землю.

Про реалізацію проекту проінформувала співзасновниця ініціативи «Зелені мурахи» та менеджер проекту Сопільняк Ірина. Її слова про те, що охорона природи – це постійна напружена робота, а не тимчасовий захід, знайшла відгук серед присутніх на заході небайдужих студентів, викладачів, працівників університету, гостей, представників ЗМІ. Від імені ініціативи «Зелені мурахи» вона вручила університету символічний сертифікат на користування сонячним деревом.

ІФНТУНГ закликає всіх дбайливо ставитись до Сонячного дерева, берегти його як символ доступності альтернативних джерел енергії для всіх користувачів, які відвідують університет.

Фото Сергія Юрцуніва

      

Українська