Візит професора університету Норд, Норвегія Ойстейна Ньюстада в рамках міжнародного проекту «Україна – Норвегія»

24-25 квітня професор університету Норд, Норвегія Ойстейн Ньюстад проводив гостьові лекції з учасниками проекту перепідготовки військовослужбовців у рамках міжнародного проекту «Україна – Норвегія» в Івано-Франківську.

Основна тема лекцій - переробка відходів: виклики і можливості. На прикладах Норвегії та інших країн професор Ойстейн Ньюстад пояснив, чому важливо налагоджувати систему управління відходами (переробки в енергію або для повторного використання), як неправильна політика управління відходами впливає на екологію. Також на початку занять розглядалися питання бізнес-етики.

Лектор як на прикладах, так і в режимі діалогу обговорював з учасниками, як Україні перейняти норвезький досвід (в Норвегії переробляється понад 80% відходів), як створити прибутковий і соціально значимий бізнес і нові робочі місця.

Впродовж візиту професор Ньюстад відвідав наукове містечко «Нова енергія», яке є одним з найбільших центрів Івано-Франківська щодо питань впровадження та інформування енергоефективності.

Нагадаємо, що метою програми перепідготовки є формування енергоефективного суспільства та подолання проблем, пов’язаних з енергозаощадженням і енергозбереженням.

За цей час слухачі вивчатимуть основи метрології, електричних та технологічних вимірювань, основи енергетичного аудиту, опановуватимуть теми стандартизації, нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії, енергоощадності в теплотехнічних установах і процесах, енергетичну політику, енергетичний менеджмент, маркетингові дослідження в енергетиці та інші.

В рамках програми перепідготовки слухачі також беруть участь в психологічних тренінгах, розмовах та семінарах, метою яких є соціальна адаптація, розвиток психологічної рівноваги та психологічного здоров’я. Важливим етапом перепідготовки є також тренінги на тему працевлаштування: «Як правильно підготувати резюме», «Самопрозентація», «Як правильно спілкуватись з роботодавцями» і ін.

Реалізація цього проекту, що фінансується Королівством Норвегія за сприяння Міжнародного фонду соціальної адаптації (МФСА) та завдяки просунутим науковим та освітнім можливостям університету, вже кілька років поспіль проходить в ІФНТУНГ за різними спеціальностями . 

 

Українська