10. Наукова робота

 


Конференції:

Міжнародна конференція Tworcze Pogranicza / After Bauhaus

14.02.2020 викладачі кафедри архітектури та містобудування Лукомська З.В., Лукомська Г.В., Поліщук Л.К. прийняли участь у міжнародній конференції Tworcze Pogranicza / After Bauhaus, яка проводилась у Вроцлавській політехніці, Польща. Конференцію було присвячено впливу BAUHAUSу на розвиток європейської архітектури та мистецтва.

Бажаємо нам усім творчої наснаги у подальших конференіях!!!

    

 

Участь у XI Міжнародній науковій конференції "Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій"

2-6 червня 2019 року викладачі та студенти кафедри архітектури та містобудування, зокрема: Лукомська З.В., Федунків З.Б., Шевчук І.Б., Андрусяк У.Б. та студентка Сербін Анна, взяли участь у XI Міжнародній науковій конференції ПРОБЛЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ, ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА РЕСТАВРАЦІЇ ІСТОРИЧНИХ ФОРТИФІКАЦІЙ. Конференція відбувалась у 3-х містах: ЛЬВІВ-МЕДЖИБІЖ-ХОЛМ, за підтримки Національного університету «Львівська політехніка», товариства прихильників фортець і палаців, державного історико-культурного заповідника «Меджибіж», Державної Вищої Технічної Школи у м. Холмі, Надвіслявського Музею в Казімержі Дольному у Польщі, Морегедського державного університету США.
Бажаємо нам усім творчої наснаги у подальших конференціях!!!

   

 

Викладачі університету долучились до Рафайлівських читань 2019

Викладачі кафедри архітектури та містобудування Зоряна Володимирівна Лукомська та Лариса Клавдіївна Поліщук взяли участь у другій Міжнародній конференції «Зустрічі на Покутті – Рафайлівські читання 2019».

Організаторами наукового форуму виступили товариство «Res Carpathica», фундація «Pomoc polakom na Wschodzie», Інститут культурознавства Академії Ігнатіанум, Центр польської культури і діалогу європейського в Івано-Франківську, сільська рада в Бистриці, ПНУ ім.. В. Стефаника. Конференція відбулася під почесним патронатом Генерального Консульства Республіки Польщі у Львові.

Конференція об’єднала науковців заради спільної мети – систематизації знань і встановлення коопераційних контактів між середовищами польських та українських дослідників регіону, відвідування історичних меморіалів Першої світової війни.

Загалом науковий  захід присвячено питанням культурної спадщини у Східних Карпатах, історії проведених досліджень та їх цивілізаційної інфраструктури (промисли, комунікація, курорти). Так, конференція своєю проблематикою об’єднала багато науковців, які працюють заради досягнення спільної мети – систематизації знань і встановлення коопераційних контактів між середовищами польських та українських дослідників регіону, відвідання історичних меморіалів Першої світової війни.

Голова Варшавського товариства «Res Carpathica» Ян Склодовський відзначив, що дослідження цієї теми є дуже важливими з точки зору збереження цивілізаційної спадщини Східних Карпат в широкому розумінні. В Карпатах є дуже багато цікавих місць. Мова йде не лише про культуру, але й про інфраструктуру (залізниці), промисловість (пошуки нафти і газу), архітектуру (пансіонати), кліматологію, курортне лікування.

Після закінчення конференції відбулося активне обговорення результатів доповідей, що свідчить про важливу проблематику наукового заходу.

   

 

Міжнародна науково-практична конференція 

Архітектура і дизайн. Традиції. Новітність. Майбутнє 

18-20 жовтня 2018 р.

Актуальні проблеми  досліджень у галузі архітектури та містобудування, теорії та історії архітектури і реконструкції забудов та сучасного містобудування  стали головною темою Міжнародної науково-практичної конференції «Архітектура і дизайн. Традиції. Новітність. Майбутнє», яка сьогодні, 18 жовтня, розпочала свою роботу в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.  

 Міжнародний форум архітекторів відбувається за організації  Міністерства освіти і науки України, Національного авіаційного університету, Національної спілки архітекторів України, КП «Простір інноваційних креацій «Палац» та ІФНТУНГ – кафедри архітектури та містобудування (завідувач – доц. Лукомська З. В.), й представлений фахівцями високого рівня. Власне компетентність та фаховість присутніх задавали тон всій конференції: презентації та дискусії довкола стану збереження архітектурної спадщини, сучасних якісних стандартів архітектурної діяльності через регіональне бачення проблеми,  перспективи, стратегії …

«Вагомим освітнім та науковим доробком у галузі архітектури, дизайну та містобудування, динамічним розвитком та творчими лабораторіями може похвалитись й ІФНТУНГ: Інститут архітектури, будівництва та енергетики випустив вже не одне успішне покоління архітекторів. І в цьому велика заслуга кафедри архітектури та містобудування, яка сьогодні користується великим авторитетом в архітектурних вітчизняних та іноземних колах і серед студентської молоді», - зазначив у вітальному слові проректор з наукової роботи ІФНТУНГ, проф. Чудик І. І.    

Підтримав колегу у своєму виступі й директор інституту архітектури, будівництва та енергетики ІФНТУНГ Мазур М. П. Роздумуючи про місце і роль архітектора в сучасному суспільстві, Мирослав Павлович підкреслив, що в сучасних умовах неможливо не говорити про енергоефективну сферу архітектури та містобудування, що сучасні архітектори намагаються розвинути ті сторони, які вони не враховувалися раніше:

«Фахівці ІФНТУНГ мають великий потенціал, щоб вирішувати й енергетичні проблеми, планувати не лише красиві, але й енергоефективні будинки, лідирувати у цій сфері на Прикарпатті та за його межами».

Про становлення кафедри архітектури та містобудування учасники конференції мали змогу дізнатись із розлогої презентації заступника директора інституту архітектури, будівництва та енергетики ІФНТУНГ, проф. Василишина Я. В.

Слова привітання пролунали і від імені Київського національного університету будівництва і архітектури. Професор кафедри основ архітектури та архітектурного проектування Зиміна Світлана Борисівна подарувала книгу власного авторства «Стилі інтер’єру».

Опісля модератор – завідувач кафедри архітектури та містобудування Лукомська З. В. розпочала роботу І сесії конференції. Дискусії точились довкола пластичних можливостей архітектурних форм, індивідуальних запитів, зв'язку з національною культурою. В останні роки особливо актуальною стає проблема співвідношення національного та інтернаціонального в самобутній архітектурі окремих країн.

Конференція триватиме ще два дні і передбачає окрім науково-практичної частини знайомство з гуцульськими архітектурними зразками, занурення в гуцульську культуру.

Ми ж побажаємо учасникам конференції зробити цей творчий процес пошуків і знахідок в умовах сучасного суспільства максимально результативним!

  

ХХХ науково-технічна конференція студентів на кафедрі архітектурного проектування

24 квітня 2018 року відбулась ХХХ науково-технічна конференція студентів на кафедрі архітектурного проектування в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Участь у конференції взяли студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів. Були представлені  доповіді, які торкаються тематики: збереження культурної спадщини, організації громадського простору, організації дворових просторів, кінетичної архітектури, світлової архітектури та енергозбереження.

Переможцями конференції було визначено:

- 1-ше місце: Скрипин Дарій-Теодор Віталійович, студент гр. А-15-1, керівник - к.арх., доц.  Поліщук Л.К. Тема: «Проблема збереження архітектурно-археологічної спадщини (на прикладі давнього Галича)»

- 2-ге місце: Марчук Зореслава Любомирівна, студентка гр. АМ-16-2, керівник - к.арх., доц.  Поліщук Л.К. Тема: «Громадський простір як об`єкт міського середовища»

- 3-тє місце: Гук Олена Анатоліївна, студентка гр. АМ-16-2, керівник - асистент Боднар О.В. Тема: «Розвиток тенденцій і прийоми формування візуального образу з використанням кінетичної архітектури»

А також було відзначено грамотами Івано-Франківської обласної організації Національної спілки архітекторів України та «Поступового гурту франківців» двох студентів:

- Порхуновську Анну Юріївну, студентку гр. АМ-16-2, керівник - старший викладач Скрипин Т.В. Тема: «Проблеми збереження історичної дерев`яної житлової забудови гуцульщини»

- Лучку Андрія Васильовича, студента гр. А-15-1, керівник - викладач Полутренко У.Б. Тема: «Світовий досвід та особливості туристичного пристосування замків»

   

 

Науково-практична конференція в Космачі

13 травня 2016 року в с. Космач Косівського району відбулася наково-практична конференція «Космач: традиція і сучасність», яка проходила в рамках етнофестивалю «Великдень у Космачі», участь у якій взяли викладачі кафедри архітектури та містобудування Поліщук Л.К. та Скрипин Т.В. На конференції проаналізовано етнопотенціал  Гуцульщини, на прикладі Космача, як бази для розвитку сучасних напрямів туризму. Висвітлено цікаві факти про курортно-рекреаційну архітектуру періоду 1920-1939 рр., її збереження і занедбання в наші дні. Насамкінець відбулася презентація дуже колоритних книг – альбомів про космацьку вишивку, які представила сама автор Ірина Свйонтек.

 


Держбюджетна науково-дослідна робота кафедри:

  • Держбюджетна науково-дослідна робота кафедри 2018–2020 н.р. «Дослідження традиційної регіональної архітектури та містобудування Західної України»
  • Держбюджетна науково-дослідна робота кафедри 2016–2017 н.р. «Розробка заходів для сприяння сталому розвитку туризму в Українських Карпатах»
  • Держбюджетна науково-дослідна робота кафедри 2013–2015 н.р. «Архітектурно-просторова інвентаризація та обґрунтування проектних рішень з відновлення історичних рекреаційних об’єктів Прикарпаття»
  • Держбюджетна науково-дослідна робота кафедри 2009–2013 н.р. «Обґрунтування теоретико-методологічних засад архітектурно-ландшафтного освоєння та реконструкції рекреаційного простору регіону Українських Карпат»


Публікації:

Лукомська З.В.

  • Лукомська З.В. Новий погляд на історико-урбаністичний портрет міста Івано-Франківськ / З.В. Лукомська // Збірник “Перспективні напрямки проектування житлових та громадських будівель. Спецвипуск. Сучасні тенденції в архітектурі та будівництві”. - Київ. ЗНДІЕП. – 2003, – С.151 – 155.
  • Лукомська З.В. Втілення принципів європейського містобудування ХVІ – ХVІІ ст. при закладенні міста Івано-Франківська / З.В. Лукомська // Науковий вісник, Львівський державний лісотехнічний університет, - Випуск 14.4. – Львів, - 2004. – С.27 – 34.
  • Лукомська З.В. Місто Івано-Франківськ – Історія і сучасність / З.В. Лукомська // Вісник НУ Львівська Політехніка. Архітектура, - № 505, - Львів, - 2004. – С.197 – 201.
  • Лукомська З.В. Історико-архітектурний розвиток міста Івано-Франківська / З.В. Лукомська // Вісник Прикарпатського університету ім. В.Стефаника, – Серія “Мистецтвознавство“, - Вип. VIII, - Івано-Франківськ, - 2005. – С.3 – 9.
  • Лукомська З.В. Збереження та пристосування елементів історико-архітектурної спадщини. (На прикладі історичного центру м. Івано-Франківська). / З.В. Лукомська // Проблеми збереження і використання культурної спадщини в Україні. Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Святогірськ, 25-27 травня 2005 р. – Слов’янськ, - 2005. – С.84 – 89.
  • Лукомська З.В. Оборонна система міста Івано-Франківська. Існуючий стан / З.В. Лукомська // Проблемы теории и истории архитектуры Украины“. – Сборник научных трудов ОГАСА. Архитектурное наследие. – Одесса, 2005. - Выпуск 6. – С.75 – 79.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська, М.В. Бевз // Проблеми і досвід регенерації історичних центрів у містах Італії / З.В. Лукомська // Місто. - Львів, 2005. - №1. – С.49 – 57.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська // Моделювання розвитку розпланувально-композиційної структури середмістя ( на прикладі міста Івано-Франківська). –  Проблемы теории и истории архитектуры Украины. Сборник научных трудов. Выпуск 9. – Одеса, – 2009. – С.82 – 88.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська // Пристосування колишнього палацу Потоцьких у місті Івано-Франківську під музейно-виставковий комплекс. – Проблеми розвитку міського середовища:Наук-техн. збірник / - К. : НАУ, 2011- Вип. 5 – 6. – С.144 – 155.
  • Лукомська З.В. Екскурсійний маршрут на території історичного центру міста Івано-Франківська // Туризмознавство: наукові та практичні аспекти: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (22-23 вересня 2011р.) - Івано-Франківськ: “Факел”, - 2011р. – С.169 – 175.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська // Палац Потоцьких у місті Івано-Франківську. – Українознавчі студії: наук.-теорет. журнал інституту українознавства при Прикарпатському університеті. - Івано-Франківськ: – 11- 12. 2010 – 2011. – С.397 – 406.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська // Ochrona i adaptacja elementów dziedzictwa architekturno-urbanistucznego (na przykładzie centrum historycznego miasta Iwano-Frankiwska). – Karta krakowska 2000 – 10 lat pozniej.Praca zbiorowa pod redakcia A. Kadluczki- Krakow: Wydawnictwo PK, - 2011 r. – S. 183– 199.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська, П. Прокопців // Wyeksponowanie światłem wartości architektonicznych Twierdzy Ivano-Frankowsk – (Stanisławów). – „Wartościowanie zabytków architektury”,praca zbiorowa pod redakcją B. Szmygina, Polski Komitet Narodowy ICOMOS, - Warszawa – 2013. – S. 173– 180.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська, П. Прокопців // Ознакування історико-архітектурної спадщини колишньої фортеці Станіславова (Івано-Франківська). – Проблеми дослідження, збереження та реставрації  історичних фортифікацій. Зб. наук. праць за результ. V міжнародної конференції молодих науковців – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. – Вип. 6. – С.24 – 33.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська, Г.В. Лукомська // Інвентаризація цінної історичної забудови – перший крок до її збереження. – Сучасні проблеми дослідження, реставрації та збереження культурної спадщини: Зб. наук. пр. з мистецтвознав., архітектурознавства і культурології / Ін-т проблем сучас. мистец. НАМ України; Редкол.: В. Д. Сидоренко (голов. ред.), К.: Фенікс, 2013. — Вип. 9. – С.97 – 104.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська, Г.В. Лукомська // Inventory of  Valuable Historical Recreational Facilities of Hytsulland. – Geodesy, Architecture &Construction. Proceedings of the 5th International Conference of Young Scientists GAC-2013– Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2013. – С.28 – 31.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська, Г.В. Лукомська // The main factors forming SPA-architecture. – Geodesy, Architecture &Construction. Proceedings of the 5th International Conference of Young Scientists GAC-2013– Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2013. – С.46 – 47.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська // Стратегія регенерації середовища історичного містобудівного комплексу (на прикладі міста Івано-Франківська). – Проблеми розвитку міського середовища: наук.-техн.зб/ - К.:НАУ, 2014. – Вип.1 (11). – С.79 – 92.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська, Г.В. Лукомська // Особливості пристосування цінних історичних палацових комплексів (на прикладі палацу Потоцьких XVII – XVIII ст. У Івано-Франківську). – Архітектурний вісник КНУБА: - КНУБА, 2014. - Вип.3. – С.32 – 42.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська, Н. Баб’як // Інтерактивний музей Cтаніславівських фортифікацій. – Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій. Зб. наук. праць за результ. V міжнародної конференції молодих науковців – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. – Вип. 6. – С.48 – 53.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська // Концепція програми регенераціі історичного ядра міста Івано-Франківська. – Українознавчі студії: наук.-теорет. журнал інституту українознавства при Прикарпатському  університеті. - Івано-Франківськ: – Вип.16. – С.397 – 406.
  • Лукомська З.В. / З.В. Лукомська, Л. Скепко, Р. Могитич, С. Кравченко // Коротка історична довідка. Межі опрацювання. Історико-архітектурний  опорний план. Визначення меж історичного ареалу. – Історико-архітектурний опорний план міста Івано-Франківська.
  • Лукомська З.В. Об’єкти містобудівної спадщини XVII – XVIII ст. на території Івано-Франківської області / З.В. Лукомська // Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій. Зб. наук. праць. Число 7. – Львів: Видавництво Растр – 7, 2015. –– С. 189 – С. 202.
  • Лукомська З.В. Ознакування історико-архітектурної спадщини колишньої фортеці Станіславова (Івано-Франківська) / З.В. Лукомська, П. Прокопців // Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій. Зб. наук. праць. Число 7. – Львів: Видавництво Растр – 7, 2015. –– С. 204 – С. 208.
  • Лукомська, З. (2017), "Розпланувально-просторова структура історичного міста Єзуполя періоду XVII ст.", Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-техн.збірник, Вип. 47, КНУБА, Київ, сс.116-125.
  • Lukomska, Z. (2016), "Unchanged elements of the hictoric environment in cities of Western Ukraine", IV / VII Miedzynarodowa konferencja architektura bez granic “Miasto – stolica kultury. Wyzwania i efekty, 18 – 19 listopada, PW Wydzial Architektury, Wroclaw, ss. 30-31.
  • Лукомська, З. (2016), "Представлення цінності ландшафтної складової історичних барокових міст Західної України у сучасному міському середовищі" Жовква крізь століття. Випуск IV. Львів: «Растр-7» сс. 50-60.
  • Лукомська, З. (2016), "Символічне ознакування втраченої історикоархітектурної спадщини (на прикладі Станіславівської фортеці)", Пам’ятки Тустані в контексті освоєння карпат у доісторичну добу та в середньовіччі: проблеми їх збереження та використання. ІІІ міжнародна наукова конференція: Збірник тез, Львів, сс. 150-152.
  • Lukomska, Z. (2016.) “Unchanged elements of the hictoric environment in cities of Western Ukraine”, Architecture in the forming of cities culture. Monograph of Faculty of Architecture of Wroclaw University of Technology,Wrocław: Oficyna Wydawnicza ATUT – Wrocławskie Wydawnictwo Oświatowe, ss. 107– 125.
  • Lukomska, Z. (2016), "An interdisciplinary approach focused on finding ways for research of valuable historic complexes", Current issues in research, conservation and restoration Of historic fortifications, Вип. 8, Видавництво Львівської політехніки, Chelm – Lviv, pp.141-148.
  • Лукомська, З. (2017), "Методика ознакування втраченої історикоархітектурної спадщини (на прикладі Станіславівської фортеці)", Архітектурний вісник КНУБА, Вип.11-12, КНУБА, сс. 78-88
  • Бевз, М., Лукомська, З. (2017), “Замок як туристичний об’єкт: реставраційний та адаптаційний аспекти (на прикладі вибраних замків Західної України)”, Current issues in research, conservation and restoration of historic fortification – Сучасні проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій, Число 9, Chelm – Львів, сс.34-46.
  • Лукомська, З. (2017), “Інтердисциплінарний підхід пошуку шляхів дослідження цінних історичних комплексів”, Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-техн.збірник, Вип. 49, КНУБА, Київ, сс. 330-343. 7. Лукомська, З. (2017), “Містобудівна спадщина Івано-Франківської області XVII – XVIII ст.,” Архітектурний вісник, Вип. 13, КНУБА, Київ, сс. 230-247.
  • Лукомська, З., Поліщук Л. (2016), "Особливості містобудівного розвитку історичного міста Почаєва", Архітектурний вісник КНУБА, Вип.10, КНУБА, сс. 197-204.
  • Лукомська, З. (2017), “Історичні містобудівні комплекси XVII – XVIII ст. у сучасній об’ємно-розпланувальній структурі міст Тернопільщини,” Науковий вісник будівництва, Вип. 4 (90). ХНУБА, Харків, сс.42-48. 
  • Лукомська, З. (2017), "Історична фортеця Окопи Святої Трійці на Тернопільщині", Вісник Національного університету "Львівська політехніка", № 856: Архітектура, сс. 178-186. 20. Лукомська З. (2018), “Туристичний потенціал історичної фортифікації періоду XVII – XVIII ст. міст Західної України”, Проблемы теории и истории архитетуры Украины. Сборник научных трудов, Выпуск 18, Одеса, сс. 103-114.

Поліщук Л.К.

  • Поліщук Л.К. Традиційна культура гірських курортних місцевостей та її вплив на формування оздоровчо-рекреаційної архітектури кінця ХІХ – початку ХХ ст. / Матеріали ІІІ міжнародної науково-практичної конференції Прикладні науково-технічні дослідження. Івано-Франківськ: Симфонія форте, 2019. – С. 189 – 191
  • Поліщук Л.К., Федунків З.Б. Містобудівна спадщина історичного міста Михальче ХVII – ХVIII ст. // Етнодизайн у контексті українського національного відродження та європейської інтеграції. Збірник наукових праць. – Книга 3. – Полтава, 2019. – С. 76 – 82
  • Поліщук Л.К. Тенденції модернізації і перебудови історичних будинків гірських східно-карпатських курортів / Матеріали ІІ міжнародної науково-практичної конференції Прикладні науково-технічні дослідження. Івано-Франківськ: Симфонія форте, 2018. – С. 153 – 154
  • Атлас українських історичних міст. ‒ Том 2: ГАЛИЧ / Наук. ред. М. Капраль; Автори: М. Бігун, М. Капраль, В. Козелківський, І. Креховецький, Ю Лукомський, В. Петрик, Л. Поліщук, А. Стасюк, Т. Ткачук, З. Федунків, А. Фелонюк, А. Фіголь, А. Чемеринський, С. Ямелинець. ‒ Львів, 2018. ‒ 54 сторінки текстової частини, 11 листів з планами та картами, 7 ‒ з картами-реконструкціями, 8 ‒ з видами міста
  • Поліщук Л. Історичні курортно-рекреаційні будинки і комплекси гірських східно-карпатських курортів. Тенденції модернізації. // Збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції. Архітектура і дизайн. Традиції. Новітність. Майбутнє. – Івано-Франківськ, 2018. – 102 с. – С.56-57
  • Поліщук Л.,  Скрипин Д.-Т. Археологічні парки у системі рекреаційних територій як форма збереження, вивчення і популяризації об’єктів культурної спадщини (на прикладі археологічного міста Галич) // Збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції. Архітектура і дизайн. Традиції. Новітність. Майбутнє. – Івано-Франківськ, 2018. – 102 с. – С.57-59
  • Поліщук Л.К., Федунків З.Б. До питання охорони, збереження і використання об’єктів фортифікаційної спадщини історичної Галицької землі. -  Проблеми розвитку міського середовища: Наук.-техн. збірник / - К.: ЦП «Компринт», 2017. – Вип. 3(19). –  С.140–151
  • Larysa Polishchuk, Zoriana Lukomska, Halyna Lukomska. Adaptation of Valuable Historical Resort Buildings, Situated in Hutsul Region, to Spa Function. - Architecture in the Forming of Cities’ Culture: Monograph of Faculty of Architecture of Wroclaw University of Technology – Wroclaw: Wrocławskie Wydawnictwo Oswiatowe, 2016, - s. 125 – 138.
  • Поліщук Л., Лукомська З.. Генеза історичних містобудівних комплексів Івано-Франківської області XVII – XVIII ст. // Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-техн. збірник / Відпов. ред. М. М. Дьомін. – К., КНУБА, 2016. – Вип. 43: в 2-х частинах. – Ч. 2. – 436 с. – С. 159-171
  • Поліщук Л.К., Лукомська З.В. Особливості містобудівного розвитку історичного міста Почаєва  Архітектурний вісник КНУБА: Наук. збірник. – К.: Кнуба, 2016. – Вип. 1. – С. 197 - 204
  • Поліщук Л.К. Історична об’ємно-розпланувальна структура міста Галича XVI – XVIII  ст. // Галич. Збірник наукових праць. – Вип. 1. – Івано-Франківськ:  Лілея НВ, 2016. – С. 87 – 102.
  •  Звід пам’яток Івано-Франківської області. Івано-Франківськ і села селищної ради. / Р. Гандзюк, І Бондарев, Л. Поліщук, М. Головатий, З. Федунків та ін. / Книга перша. Пам’ятки археології, історії та мистецтва. – Смт. Делятин. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2016. – 383 с.
  • Polishchuk L. Disclosure of the value of urban heritage in the Western Ukraine as a way to its preservation / Z. Lukomska, L. Polishchuk, H. Lukomska // Czasopismo techniczne. Architektura. – Zeszyt 7-А. – № 10. – Kraków, 2015. – S. 39 – 50
  • Поліщук Л.К. Місто-фортеця Богородчани / Л.К. Поліщук, А Савчук // Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій. Зб. наук. праць. Число 7. – Львів: Видавництво Растр. – 7, 2015. – С. 221 – 232
  • Звід пам’яток Івано-Франківської області. Надвірнянський район / П. Арсенич, Г. Буженко, Л. Поліщук та ін. Енциклопедичне видання: у 2 кн.  Книга друга. – Смт. Делятин. – Івано-Франківськ: Лілея НВ,  2015. – 111 с.
  • Поліщук Л. Стильові особливості курортно-рекреаційної архітектури в регіоні гірського Пруту на Гуцульщині міжвоєнного періоду (1920-1930-ті рр.) // Етнодизайн: європейський вектор розвитку і національний контекст. Збірник наукових праць. – Кн. 3. – Полтава: ПНПУ ім. В.Г. Короленка, 2015. – 577 с. – С. 120 – 124
  • Polishchuk L. /  Zoriana Lukomska, Larysa Polishchuk, Halyna Lukomska, Role of architectural theories in transformation of the historic environment // Architecture confrontation with the past, Monograph of Faculty of Architecture of Wroclaw university of Technology, Wroclaw: Wrocławskie Wydawnictwo Naukowe ATLA2, 2014., 131 – 145 s. ISBN 978-83-65071-00-2
  • Поліщук Л.К. Стильові особливості курортно-рекреаційної архітектури Гуцульщини міжвоєнного періоду (1920 – 1930 рр.). Міжнародний українсько-польський науково-дослідний проект (2009 – 2013). – Івано-Франківськ, ІФНТУНГ, 2014 (у співавторстві)
  • Поліщук Л.К. / Л. Поліщук, З. Федунків, В. Нагірний // Городище княжої доби Чернелиця IV: результати попередніх досліджень // Княжа доба: історія і культура / Національна академія наук України. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. – Львів, 2014. – Вип. 8. – 418 с. – С. 225 – 234.
  • Поліщук Л.К. Архітектурно-парковий ансамбль Палац Кшечуновичів у Більшівцях // Краєзнавець Прикарпаття. Регіональний науково-методичний альманах. – №21. – січень – червень 2013. – С. 26 – 27.
  • Звід пам’яток Івано-Франківської області. Надвірнянський район / Р. Гандзюк, Л. Поліщук, З. Федунків, М. Головатий та ін. – Енциклопедичне видання: у 2 кн. Книга перша. – Місто Надвірна. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2012. – 132 с.
  • Поліщук Л. Об’ємно-планувальна характеристика Галицького замку за планом інженера А. Гегерштайна / Замки України: дослідження, збереження, використання / Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Галич, 2011. – С. 98 – 105.
  • Поліщук Л. Оборонні мотиви в архітектурі Станіславова / Станіславівська фортеця // Збірник статей. – Івано-Франківськ, 2010. – С. 64 -91
  • Поліщук Л. Споруди резиденції Потоцьких / Станіславівська фортеця // Збірник статей. – Івано-Франківськ, 2010. – С. 24-31. (у співавторстві)
  • Структурний аналіз особняків м. Станіславова періоду сецесії /Проблемы теории и истории архитектуры Украины // Сборник научных трудов. – В. 9. – Одесса, 2009. –  С. 174 – 194

 


Скрипин Т.В.

  • Скрипин Т.В. Методи допроектного аналізу в структурі навчального процесу архітектурного проектування / Т.В. Скрипин // Всеукраїнська науково-методична конференція “Методика розвитку і саморозвитку педагогічної майстерності педагогів технічних вищих навчальних закладів України”, 27-29.04.2009,  ІФНТУНГ.
  • Скрипин Т.В. Рекреаційне селище як форма матеріально-просторової організації рекреаційної діяльності / Т.В. Скрипин // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Туризмознавство: наукові та практичні аспекти”, 22-23.09.2011, ІФНТУНГ.
  • Скрипин Т.В. До питання освоєння рекреаційних територій Галичини в долині р. Прут у міжвоєнний період / Т.В. Скрипин // Містобудування та територіальне планування : Науково-технічний збірник. – К., КНУБА, 2014. – Вип. 51, ст. 534-541.

 


Андрусяк У.Б.

  • Полутренко У. Б. Пнівський замок. Історія, сучасний стан та шляхи залучення до туристично-рекреаційного простору Прикарпаття / У. Б. Полутренко // Традиції та новації у вищій архітектурно-художній освіті. – 2012. – № 6. – С. 173 – 176.
  • Полутренко У. Б. Галицький замок. Особливості впливу на планувальну структуру міста Галича та рекреаційний простір Прикарпаття / У. Б. Полутренко // Містобудування та територіальне планування. – 2013. – № 49. – С. 431 – 439.
  • Полутренко У. Б. Методи збереження та відновлення палацово-замкових комплексів прикарпаття / У. Б. Полутренко // Сучасні проблеми архітектури та містобудування. – 2014. – № 37. – С. 255 – 262.
  • Полутренко У. Б. Типологія палацово-замкових комплексів Прикарпаття / У. Б. Полутренко // Містобудування та територіальне планування. – 2014. – № 53. – С. 425 – 434.
  • Полутренко У. Б. Методика оцінки історико-культурних туристичних об’єктів / У. Б. Полутренко // Сучасні проблеми архітектури та містобудування. – 2015. – № 39. – С. 112 – 118.
  • Федунків З. Б., Полутренко У. Б. Спроба реконструкції вигляду Галицького замку після перебудови Ф. Корасіні 1658 р. // Міжнародна науково-практична конференція «Замки України: дослідження, збереження, використання» (Галич, 3 листопада 2011): тез. доп. Галич, 2011. – С. 228 – 235.
  • Полутренко У. Б. Етнодизайн в архітектурній організації палацово-замкових комплексів Прикарпаття // ІІ Міжнародний конгрес «Етнодизайн: Європейський вектор розвитку і національний контекст» (Полтава, 16 – 17 жовтня 2013), тез. доп. Полтава, 2013. – С. 204 – 208.
  • Полутренко У. Б. Восстановление Раковецкого замка и включение его в туристическое пространство Западной Украины // V Международная научно-практическая конференция «Образование. Наука. Культура» (Гжель, 22 ноября 2013): тез. докл. Гжель, 2013. – С. 501 – 503.
  • Полутренко У. Б. Замок Черторыйских в Чернелице: перспективы восстановления и включения в рекреационно-туристическое пространство Западной Украины // Международная научно-практическая конференция «Традиции и современное состояние культуры и искусств» (Минск, 28 - 29 ноября 2013): тез. докл. Минск, 2013. – С. 71 – 75.
  • Полутренко У. Б. Перспективи використання архітектурного потенціалу садиби Рея в туристично-рекреаційному просторі Прикарпаття // International scientific and practical congres «Scientific resources management of countries and regions» (Copengagen. 18 July 2014): report of thesis. Copengagen. 2014. – С. 88 – 99.
  • Полутренко У. Б. Міжнародна й національна правові системи охорони палацово-замкових комплексів // International Scientific and practical congress «Global scientific unity 2014» (Praga. 26 - 27 September 2014); report of thesis. Praga. 2014. – С. 70 – 81.
  • Полутренко У. Б. Комп’ютерне моделювання в архітектурному проектуванні будівель і споруд // Всеукраїнський науково-практичний семінар «Графічна освіта у ВНЗ: стан та перспективи» (Івано-Франківськ, 19-20 вересня 2013); тез. доп. Івано-Франківськ. 2013. – С. 66 – 69.
  • Полутренко У. Б. Архітектурний потенціал садиби рея в туристично-рекреаційному просторі прикарпаття // Международная научно-практическая Интернет-конференция Scientific world «Современные проблемы и пути их решения в науке, транспорте, производстве и образовании '2014» (17 - 28 июня 2014) // www.sworld.com.ua [сайт]. – Режим доступу: http://www.sworld.com.ua/konfer35/660.pdf
  • Полутренко У. Б. Ревіталізація палацово-замкових комплексів як один із методів збереження пам’яток архітектури // Международная научно-практическая Интернет-конференция Scientific world «Научные исследования и их практическое применение. Современное состояние и пути развития 2014» (1 - 12 октября 2014) // www.sworld.com.ua [сайт]. – Режим доступу: http://www.sworld.com.ua/index.php/ru/arts-architecture-and-construction-314/architectural-solutions-of-construction-and-reconstruction-314/23339-314-552
  •   Polutrenko U. Principles and planning models of functional and territorial reorganization of castle complexes. Scientific Journal «Space & FORM». Gdansk, Polish Academy of Sciences, 2018. №35. S. 141 - 156. ISSN 1895-3247.
  • Полутренко У. Б. Методичні підходи до пам’яткоохоронного зонування території замкових комплексів. Науково-технічний збірник «Проблеми розвитку міського середовища». Київ, НАУ, 2017. Випуск 3 (19). С. 151-158.

  • Полутренко У. Б. Пам’яткоохоронне зонування території замкових комплексів, тези ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Архітектура: естетика + екологія + економіка» (Полтава, 2 - 3жовтня 2017 р.). Полтава: ПолтНТУ, 2017. С. 26 - 27.

  • Полутренко У. Б. Методика оцінки впливу містобудівних і культурологічних факторів на туристичне використання замкових комплексів. Науково-технічний збірник «Сучасні проблеми архітектури та містобудування». Київ, КНУБА, 2016. Випуск 43 (частина 2). С. 172-179.

  •  Полутренко У. Б. Методика оцінки історико-культурних туристичних об’єктів. Науково-технічний збірник «Сучасні проблеми архітектури та містобудування». Київ, КНУБА, 2016. Випуск 39. С. 112-118.


Смадич І.П.

Публікації у фахових виданнях України:

  • Смадич І. П. Народна культура в архітектурній організації туристично-рекреаційного простору українських Карпат/ Г. М. Юрчишин, І. П. Смадич // Містобудування та територіальне планування. Наук.-техн. збірник. – К., КНУБА, 2012. – Вип. 46.- с. 666-675
  • Смадич І. П. Нові види рекреації на основі мегалітичних святилищ Прикарпаття / І.П. Смадич // Містобудування та територіальне планування. Наук.-техн. збірник. – К., КНУБА, 2013. – Вип. 49. - с. 493–501.
  • Смадич І.П. Власні методики дослідження, використані при дослідженні архітектурно-просторового потенціалу нових видів рекреації в Карпатському регіоні / І.П. Смадич // Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-техн. збірник. – К., КНУБА, 2014. – Вип. 37. – с. 274 – 280.
  • Смадич І.П. Систематизація нових видів рекреації, та їх місце в структурі галузі. /І.П. Смадич // Містобудування та територіальне планування. Наук.-техн. збірник. – К., КНУБА, 2014. – Вип. 53. - с. 496–502.
  • Смадич І.П. Принципи формування рекреаційного простору з включенням нових видів рекреації /І.П. Смадич// Містобудування та територіальне планування. Наук.-техн. збірник. – К., КНУБА, 2015. – Вип. 55. - с. 380-386.
  • Смадич І.П. Застосування методу пошуку радіального осередку в контексті нових видів рекреації на Прикарпатті/ І.П. Смадич// Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-техн. збірник. – К., КНУБА, 2015. – Вип. 38. – с. 283-292.
  • 7.Смадич І.П. Пістиняк І.В. Характеристика конструктивної схеми будівель на основі великопролітних дерев’яних конструкцій/ І.П. Смадич// Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-техн. збірник. – К., КНУБА, 2016. – Вип. 43, Ч-2. – с. 403-408.
  • Смадич І.П. Формування структури рекреаційного середовища в існуючій системі розселення об’єднаних територіальних громад Прикарпаття/ І.П. Смадич// Проблеми розвитку міського середовища: Наук.-техн. Збірник.-К.: «Компринт», 2018.- Вип. 1 (20). - с.129-136
  • Смадич І.П. Застосування принципу конфіденційності при проектуванні житлових будинків в природньому середовищі/ І.П. Смадич// Проблеми розвитку міського середовища: Наук.-техн. Збірник.-К.: ФОП Ямчинський О.В., 2019.- Вип. 1 (22). - с.130-144
  • Смадич І.П. Обгрунтування вимог розвитку рекреації гірських районів Івано-Франківської області в контексті екологічної безпеки/ І.П. Смадич// Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування: Наук.-техн. Журнал.-Івано-Франківськ.:  ІФНТУНГ, 2019. – Вип.1 (19). – с. 120-129.,  DOI: 10.31471/2415-3184-2019-1(19)-120-129
  • Смадич І.П. Реалізація ідеї паттернів К. Александера при проектуванні житлових об’єктів (на прикладі проекту “TEL CHAI”, Раанана, Ізраїль) / І.П. Смадич // Містобудування та територіальне планування: Наук.- техн. Збірник / Головн. ред. М.М. Осєтрін.-К., КНУБА, 2019. – Вип. 70.- с. 538-549
  • Cмадич І.П. Сучасні тенденції формування архітектури
  • сміттєпереробних підприємств / І.П. Смадич //Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-техн. збірник / Відпов. ред. М.М. Дьомін. – К., КНУБА, 2019. – Вип. 54. – с. 310-322
  • Смадич І.П. Категорійно-понятійний апарат в дослідженні соцікультурних потреб людини та його роль в формуванні архітектури житла / І.П. Смадич // Містобудування та територіальне планування: Наук.- техн. Збірник / Головн. ред. М.М. Осєтрін.-К., КНУБА, 2019. – Вип. 71.- с. 321-333

Публікації у фахових зарубіжних виданнях:

  • Смадич І.П. Розвиток екстремальних видів спорту, як нового виду рекреації в Карпатському регіоні // Сборник научных трудов SWorld.  Выпуск 3(36). Том 18. –  Иваново: МАРКОВА АД, 2014. – с. 22 – 26 ЦИТ: 314-343
  • Smadych I.P. Analysis of the touristic potential of mountainous areas in Ivano-Frankivsk region to create the development conditions for recreation in the Carpathian region of Ukraine. Urbe. 11,e20190011. 2019.  http://dx.doi.org/10.1590/2175-3369.011.e20190011 

Тези конференцій:

  • И. П. Смадыч. Развитие нових форм рекреации Западной Украины на основании мегалитических святилищ Прикарпатья // Международная научно-практическая конференция «Традиции и современное состояние культуры и исскуств», г. Минск, 28-29 ноября 2013 г. – с. 125-132
  • І. П. Смадич. Ресурсний потенціал в архітектурній організації рекреаційного простору гірських районів Івано-Франківської області // Scientific and practical edition: Denmark, 18 July 2014. Publishing Center of The International Scientific Association “Science & Genesis”, Copenhagen, 2014. c. 100 – 108.
  • И.П. Смадыч. Создание туристско-экскурсионных маршрутов на основании обнаруженных мегалитических святилищ в Косовском и Верховинском районах //  Материалы V Международной научно-практической конференции «Образование. Наука. Культура», г. Гжель 22 ноября 2013 г. -  c. 508 – 512.
  • І.П. Смадич. Ресурсний потенціал в архітектурній організації рекреаційного простору Українських Карпат // Международная научно-практическая Интернет-конференция «Современные направления теоретических и прикладных  исследований», 18 – 30.03. 2014 г.
  • Смадич Іван. Сільський туризм, як основа розвитку рекреації в сільській місцевості Карпат (на прикладі Івано-Франківської області) // The European Scientific and Practical Congress vol. 1 “Global scientific unity 2014” 26 – 27  september, Prague, s.81 – 89.
  • Смадич І.П., Юрчишин Г.М.. Вплив етнодизайну на розвиток нових форм рекреації Українських Карпат// Етнодизайн: Європейський вектор розвитку і національний контекст, Збірник наукових праць, книга третя. Полтава -2015,  с. 199-204.
  • Смадич І.П. Особливості вибору програмного забезпечення архітекторами в умовах «deadline» (на прикладі візуалізації проектного рішення реконструкції спортивного комплексу  ім. Гемби А.П. ІФНТУНГ)//Науково-практичний семінар «Графічна освіта у закладах вищої освіти: стан та перспективи», Збірник тез доповідей. Івано-Франківськ, 19-21 вересня 2018 – с. 47-51.
  • Смадич І.П. Формування структури рекреаційного середовища в існуючій системі розселення об’єднаних територіальних громад Прикарпаття// міське середовище – ХХІ сторіччя. Архітектура. Будівництво. Дизайн: Тези доповідей ІІІ Міжнародного науково-практичного конгресу. Київ, 14-16 березня 2018, - с. 44-48.

Голубчак К.Т.

  • Голубчак К.Т. Релігійний туризм, як передумова розвитку духовно-реколекційних центрів Прикарпаття / К.Т. Голубчак, Г.М. Юрчишин // Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-техн. збірник. – К., КНУБА, 2015. – Вип. 38. – С.359 – 368.
  • Голубчак К.Т. . Особливості архітектурної організації духовно- реколекційних центрів у Європі// Містобудування та територіальне планування: Наук.-техн. збірник. – К.: КНУБА. - 2017. - №63. – С. 77-87.
  • Голубчак К. Т.  Духовні реколекції в системі освіти молоді та визначення їх місця в архітектурному просторі/ К.Т. Голубчак // Архітектурний вісник КНУБА. Наук.-вироб. збірник. – К.: КНУБА, 2017. - Вип. 11-12. - С. 436-447
  • Голубчак К.Т. Ретроспективний аналіз рекреаційних об'єктів гірської частини Івано-Франківської області // Сучасні проблеми архітектури та містобудування. – К.: КНУБА. - 2016. - №43. – С. 103-114.
  • Голубчак К.Т. Архітектурний потенціал Погінського паломницького центру в сакрально-туристичному просторі Прикарпаття– К.: КНУБА. - 2017. - №49. – С. 275-284.
  • Голубчак К.Т. Містобудівні засади організації духовно-реколекційних центрів / К. Т. Голубчак // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури. Одеса: ОДАБА, 2014. Вип. 68. С. 3–8.
  • Holubchak K. Fundamental Principles Of Architectural Internal Arrangements Of Space Of Spiritual-Retreat Centre / K. Holubchak//  Architectural Studies - Архітектурні дослідження : [науковий журнал] / Lviv Polytechnic National University;– Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2017. – Volume 3, number 1.
  • Голубчак К.Т. Принципи формування мережі духовно-реколекційних центрів УГКЦ (на прикладі Західної України) / К. Т. Голубчак // Проблеми розвитку міського середовища: Наук.-техн. збірник/ - К.: ЦП "Компринт", 2017. - Вип. 3 (19). - 49-60 с.
  • Holubchak K. Principles of architectural planning arrangements of spiritual retreat centres/ K. Holubchak// Space & Form: scientific journal. - Szczecin: Polish Academy of Sciences, 2017. - № 31. - p. 127-134
  • Голубчак К. Т. Соціально-економічні аспекти формування духовно-реколекційних центрів / К. Т. Голубчак // Молодий вчений. — 2017. — №10. - с. 370-376
  •  Holubchak K. Spiritual retreat centers as a new type of recreational structure and its influence on the spiritual growth of the nation/ K. Holubchak// Modern Problems  of  Improve  Living  Standards  in  a  Globalized  World:  Conference  Proceedings  of  the  International  Scientific  Internet-Conference  (December  8,  2016,  Opole  –  Berdyansk  –  Slavyansk),  2016. - p. 336-340
  •  Голубчак К.Т. Аналіз впливу культурно-географічного фактору на архітектурно-планувальну організацію  духовно-реколекційних центрів/ Голубчак К.Т. // Актуальні  питання  сучасної  науки.  Матеріали  V  Міжнародної науково-практичної  конференції  (м.  Івано-Франківськ,  7-8  липня 2017  року).  –  У 2-х  частинах.  –  Херсон  :  Видавничий  дім  «Гельветика», 2017. – Ч. 1. – с.7-10
  •  Голубчак К.Т. Історичні передумови формування духовно- реколекційних центрів на території України/ Голубчак К.Т. // Актуальные научные исследования в современном мире: ХХV Междунар. научн. конф., 26-27 мая 2017 г., Переяслав-Хмельницкий. // Сб. научных трудов - Переяслав- Хмельницкий, 2017. - Вып. 5(25). 6 – 12 с.
  • Голубчак К.Т. Екологічні засади формування духовно-реколекційних центрів. / К.Т. Голубчак // Архітектура: естетика+екологія+економіка: матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Architecture: Aesthetic+Ecology+Economics : International Scientific Practical Conference Proceedings / Полт. національн. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка – Полтава: ПолтНТУ, 2017. – С.
  • Голубчак К.Т. Архітектурна організація духовно-реколекційних центрів як шлях до збереження пам'яток сакральної архітектури. / К.Т. Голубчак //  Експлуатація та реконструкція будівель і споруд: матеріали ІІ Міжнародної конференції/ Одеська державна академія будівництва та архітектури - Одеса: ОДАБА, 2017. - с. 25-28.
  • Голубчак К. Т. Принципи класифікації духовно-реколекційних центрів / К.Т. Голубчак // "International Trends in Science and Technology": Proceedings of the International Scientific Conference/ Warsaw, Poland, 2017. - vol. 1. p. 34-41.
  • Голубчак К.Т. Містобудівні засади організації духовно-реколекційних центрів. Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури. Одеса: ОДАБА, 2017. Вип. 68. С. 3–8.
  • Голубчак К.Т. Основні засади архітектурної організації внутрішнього простору духовно-реколекційних центрів. Сучасні тенденції розвитку архітектури і містобудування: Матеріали всеукраїнської науково-технічної конференції (Харків Листопад 2017 р.). Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2018. C. 174-175.
  • Голубчак К. Т. Гошів як центр паломництва. Проблеми та шляхи реформування і розвитку. Архітектурний вісник КНУБА. Наук.-вироб. збірник. К.: КНУБА, 2017. Вип. 13. С.423-434
  • Голубчак К. Т. Світовий досвід архітектурної організації духовнореколекційних центрів для практики України. Проблемы теории и истории архитектуры Украины. 2018. Вип. 18. С. 232-239.
  • Голубчак, К. Т. Художньо-композиційні основи формування духовнореколекційних центрів УГКЦ. [Електронний ресурс]. Cовременное промышленное и гражданское строительство. 2018. Том 14, № 1. С. 33-40. Режим доступу : http://donnasa.ru/publish_house/journals/spgs/2018-1/04_holubchak.pdf
  • Голубчак К.Т. Архітектурний потенціал Погінського паломницького центру в сакрально-туристичному просторі Прикарпаття/ К.Т. Голубчак // // Сучасні проблеми архітектури та містобудування. – К.: КНУБА. - 2017. - Вип. 49. – С. 275- 284.

Обиночна З.В.

  • Обиночна З.В. До питань архітектурно-просторової організації рекреаційно-реабілітаційних центрів на основі іпотерапії/ З. В. Обиночна // Містобудування та територіальне планування: Наук.-техн. збірник. - К.: КНУБА, 2015. - Вип.57. - С.290-298.
  • Обиночна З.В. Архітектурна організація іпотерапії в реабілітаційній сфері. Формування закладів іпотерапії в реабілітації:історія розвитку та спроба класифікації/ З. В. Обиночна // Містобудування та територіальне планування: Наук.-техн. збірник.  - К.: КНУБА, 2015. - Вип.58. - С. 315-321.
  • Обиночна З.В. Архітектурна й соціально-медична складові іпотерапії в реабілітації хворих дітей Прикарпаття/ З. В. Обиночна //Сучасні проблеми архітектури та містобудування:Наук.-техн. збірник.  - К.: КНУБА, 2015- Вип.40. - С. 393-398.
  • Обиночна З.В. Класифікація та особливості архітектурно-планувальної організації об’єктів іпотерапії Прикарпаття/ З. В. Обиночна //Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-техн. збірник.  -  К.: КНУБА, 2016 - Вип.44.  - С.197-203.
  • Обиночна З.В. Світовий досвід з проектування реабілітаційних центрів іпотерапії/ З. В. Обиночна //Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-техн. збірник.  - К.: КНУБА, 2018- Вип.51.  - С.328-336.
  • Ковальська Г. Л., Обиночна З. В. Особливості планувальної організації сенсорного саду при реабілітаційних центрах. – подана до друку
  • Обиночна З.В. Особливості розміщення та функціональної організації території реабілітаційних центрів іпотерапії // Архітектурний  вісник  КНУБА. Наук.-вироб. збірник.  К.: КНУБА, 2018. Вип. 16. - подана до друку
  • Обиночна З.В. Систематизація факторів, які впливають на формування реабілітаційних центрів іпотерапії. / З. В. Обиночна //Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-техн. збірник.  -  К.: КНУБА, 2018 - Вип.52- подана до друку
  • Обиночна З.В. Функціональні особливості закладів, що надають послуги іпотерапії / З. В. Обиночна // Містобудування та територіальне планування: Наук.-техн. збірник.  - К.: КНУБА, 2018. - Вип.68. - подана до друку
  • Obynochna Z. Principles and techniques of the architectural planning organization of rehabilitation centers of hippotherapy. Norwegian Journal of development of the International Science No 23/2018, 3– 13
  • Ковальська Г. Л., Обиночна З. В., Тенденції вирішення інтер’єру реабілітаційного центру іпотерапії. INTERNATIONAL ACADEMY JOURNAL «Web of Scholar». 11(29). Warsaw: RS Global Sp. z O.O
  • Обиночна З. В. Основні тенденції розвитку та проблеми архітектурно-планувальної організації реабілітаційних центрів іпотерапії. Молодий вчений. 2018. Вип. № 9 (61). С. 16-20.
  • Обиночна З.В. Чинники, які впливають на архітектурно-планувальну організацію іпотерапевтичних центрів  / Сучасне місто – проблеми та їх вирішення: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., (Одеса, 21-23 листопада  2017р.) / Мін-во освіти і науки України, Одеська обл. держ. адм., Одеська міська рада, Академія архітектури України, Одеська держ. акад. буд-ва та арх.-ри,      Slovenska Technicna Univerzita. Одеса: ОДАБА, 2017. – С. 66-68
  • Обиночна З.В. Іпотерапія в регіонах України. Сучасний стан та перспективи розвитку / Регіональна політика: історія, політико-правові засади, архітектура, урбаністика: Вип.ІІІ. Матеріали Третьої Міжнар. наук.-практ. конф., (Київ, 22-23 листопада 2017р.) / Мін-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т будівн. І архіт-ри та ін. «Бескиди» - 2017. В 3-х ч. – Ч.3. – С. 21-26.
  • Обиночна З.В. Організація рекреаційних зон при іпотерапевтичних центрах / Сталий розвиток міст (містобудівний аспект): матеріали міжнар. наук.-практ. конф., Харків, листопад  2017р. / [редкол.: В. Т. Семенов (відпов.ред.) та ін.], Харків. нац. ун-т міськ.госп-ва ім.О. М. Бекетова. – Харків : ХНУМГ ім.О. М. Бекетова, 2017. – С. 230-231.
  • Обиночна З.В. Використання дерева як екологічно чистого матеріалу в архітектурі іпотерапевтичних центрів / Сучасні тенденції розвитку архітектури і містобудування : матеріали всеукр. наук.-практ. конф., Харків, листопад  2017р. / [ред. кол. : Г. О. Осиченко (відпов.ред.) та ін.] ;  Харків. нац. ун-т міськ.госп-ва ім.О. М. Бекетова. – Харків : ХНУМГ ім.О. М. Бекетова, 2018. – С. 73-74.
  • Obynochna Z. V. Landscape components in planning hippotheraphy centers / Obynochna Z. // International scientific – practical conference of young scientists «BUILD-MASTER-CLASS-2017». –  Kyiv, 28.11-01.12.2017, 115 – 116. https://www.bmc-conf.com/download/programm_articles.pdf
  • Обиночна З. В. Реабілітаційні центри іпотерапії у сучасному містобудівному середовищі /Тези міжнародної науково-практичної конференції «Архітектура і дизайн. Традиції. Науковість. Майбутнє». –Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2018. – С. 54-56.
  • Обиночна З. В. Особливості архітектурно-планувальної організації трибун на території реабілітаційних центрів іпотерапії / Obynochna Z. //  International scientific – practical conference of young scientists «BUILD-MASTER-CLASS-2018». –  November 2018, Kyiv, 42-43

Федунків З.Б.

  • 1. Галицький релігійний центр: проблеми і факти [монографія про митрополичо-єпископский центр 14-19 ст. на місці княжого Галича]. – Івано-Франківськ: Нова зоря, 2001. – 287 с.
  • 2. Коштовний камінь Прикарпаття. Історичні нариси про минувшину й сучасність міста Бурштина. – Івано-Франківськ: Сіверсія, 2006. – 823 с.
  • 3. Хроніка бурштинського футболу. –  Івано-Франківськ, Лілея НВ, 2006. – 100 с.
  • 4. Дем’янів: епізоди історії. – Івано-Франківськ-Галич: ПП Гусак, 2008. – 44 с.
  • 5. Герби Івано-Франківська (Станиславова) / «Серія моє місто». – № 13. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2008. – 80 с.
  • 6. Архітектурно-містобудівна спадщина Західної України. Оборонна архітектура / Методичні матеріали до курсу лекцій і практичних занять. – Частина 1. – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2012. – 73 с.
  • 7. Галицький замок [історико-архітектурне дослідження про пам’ятку фортифікаційної архітектури Галицької землі]. – Івано-Франківськ: Нова зоря, 2013. – 183 с.
  • 8. Станиславів на давніх мапах та планах / «Серія моє місто». – № 34. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2014. – 176 с.
    Книги у співавторстві:
  • 1. Міста і села Галицького району: історія, пам’ятки, особистості. – Івано-Франкцівськ: Нова зоря, 2001. – 784 с. (Кол. авт., автор 27 статей).
  • 2. Маріямпіль – місто Марії. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2003. – 144 с. (Співавт. В. Боцюрко, В. Рубан, В. Тихонь).
  • 3. Літопис ВАТ Прикарпаттяобленерго. Віхи історії. Події та люди. – К.: Друкарня діапринт, 2005. – 290 с. (Співавт. К. Стоєвський, М. Головатий).
  • 4. Пам’ятки історії Івано-Франківської області (Словникова частина) // Вісник Івано-Франківської обласної ради. – 2005. – № 31-32. – Ч. 1-2. – Івано-Франківськ, 2005. (Кол. авт.). – Ч. 1. – 172 с., Ч. 2. – 180 с.
  • 5. Походження, генеалогія і відомі особистості роду Федунківих. – Івано-Франківськ: Самвидав, 2005. – 113 с. (Співавт. Г. Федунків).
  • 6. Івано-Франківський локомотиворемонтний завод. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2006. – 193 с. (Співавт. Б. Купчинський).
  • 7. По місцях перебування й увіковічнення пам’яті Івана Франка на Прикарпатті. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2006. (Співавт. В. Федорак, Р. Гандзюк).
  • 8. Стежками Української Повстанської Армії. Туристичний путівник». – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2007. – 200 с. (Співавт. В. Федорак, Р. Гандзюк, Г. Мельник).
  • 9. Бурштин. Путівник. – Галич, 2007. – 37 с. (Співавт. П. Мороз).
  • 10. Звід пам’яток Івано-Франківської області. Богородчанський район. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2008. – 330 с. (Керівник авт. кол., автор 71 статті).
  • 11. Звід пам’яток Івано-Франківської області. Івано-Франківськ і села міської ради. Некрополі. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2008. – 224 с. (Керівник авт. кол., автор 5 статей).
  • 12. Повінь 23-27 липня 2008 року на Прикарпатті. Хроніка. Завдана шкода. Ліквідація наслідків. Благодійники і жертводавці. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2010. – 244 с. (Керівник авт. кол.).
  • 13. Звід пам’яток Івано-Франківської області. Надвірнянський район. Книга 1. Місто Надвірна. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2012. – 131 с. (Керівник авт. кол.).
  • 14. Звід пам’яток Івано-Франківської області. Івано-Франківськ і села міської ради. Історико-архітектурний нарис. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2014. – 96 с. (Керівник авт. кол., співав. Р. Гандзюк, М. Головатий.).
  • 15. Звід пам’яток Івано-Франківської області. Івано-Франківськ і села міської ради. Книга 1. Пам’ятки археології, історії та мистецтва. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2016. – 383 с. (Керівник авт. кол., співав. Р. Гандзюк, М. Головатий.).
  • 16. Музеї Івано-Франківщини. Довідник. – Івано-Франківськ, 2016. – 128 с. (Керівник редакційної групи., співав. В. Федорак, Р. Гандзюк, Г. Брицька).

Автор-упорядник, упорядник і науковий редактор книг:

  • 1. Ісаїв П. Історія міста Станиславова / Серія «Моє місто» №10. –  Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2008. – 96 с. (Упор. З. Федунків).
  • 2. Звід пам’яток Івано-Франківської області. Івано-Франківськ і села міської ради. Некрополі. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2008. – 224 с. (Автори-упорядники З. Федунків, Р. Гандзюк, М. Головатий, О. Максимонько, Г. Максимців, М. Олійник).
  • 4. Батьківщина Степана Бандери. Пам’ятні місця Старого Угринова. \ До 100-річчя від дня народження Степана Бандери. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2008. – 31 с. (Упор. Б. Яневич, З. Федунків, С. Леськів, М. Базюк).
  • 5. Повінь 23-27 липня 2008 року на Прикарпатті. Хроніка. Завдана шкода. Ліквідація наслідків. Благодійники і жертводавці. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2010. – 244 с. (Автори-упорядники З. Федунків, Р. Гандзюк, О. Максимонько, Г. Максимців, М. Олійник, Нагірний М., Белих О.).
  • 6. Станиславівська фортеця. Збірник наукових статей / Серія «Моє місто» №26. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2010. – 192 с.  (Упор. І. Бондарев і З. Федунків).
  • 7. Заленський С. Отці єзуїти у Станиславові / Серія «Моє місто» №29. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2011. – 71 с. (Упор. З. Федунків).
  • 8. Вулицюга. Краєзнавчий збірник на пошану Михайла Головатого (з нагоди 70-річчя від дня народження і 30-річчя краєзнавчої діяльності). – Івано-Франківськ: «Лілея-НВ», 2013. –  С. 123-140. (Упор. І. Бондарев і З. Федунків).
  • 9. Звід пам’яток Івано-Франківської області. Івано-Франківськ і села міської ради. Історико-архітектурний нарис. – Івано-Франківськ: Лілея НВ, 2014. – 96 с. (Автори-упорядники З. Федунків, Р. Гандзюк, М. Головатий, О. Максимонько, Г. Максимців, М. Олійник).
  • 10. Chowaniec C. Historia twierdzy stanisławowskiej (1662–1812). – Iwano-Frankiwsk : Ladex, 2018. – 314 s. Redakcja naukowa: M. Wołoszczuk, N. Mika, Z. Fedunkiw.

Статті у наукових журналах і конференціях:

  • 1. Уділ тисяцького Дем'яна // Літопис Червоної Калини. – 1993. – Ч. 10-12. – С. 34-36.
  • 2. Греко-католицьке духовенство в просвітніх змаганнях галиць­ких українців // Матеріали наукової конференції, присвяченої 125-й річниці заснування «Просвіти». – Івано-Франківськ,  1993. – С. 104-105.
  • 3. Таємниці Галицької церкви Різдва Христового // Літопис Червоної Калини. – 1994. – Ч. 4-6. – С. 42-46.
  • 4. Герб міста Івано-Франківська // Знак (м. Львів). – 1995. – Ч. 10 (серпень).
  • 5. Оборонні споруди Галича і його околиць // Старожитності (Київ). – 1995. – Ч. 1-2. – С. 11-12.
  • 6. До проблеми  походження українського князівського роду Святополк-Четвертинських // Матеріали. Шоста наукова геральдична конференція (Львів, 27-23 березня 1997 року). – Львів, 1997. – С.158-160.
  • 7. Назви населених пунктів Галицького району // Галич і Галицька земля. Збірник наукових праць. – Київ-Галич, 1998. – С. 132-135.
  • 8. Галицький релігійний центр: передумови виникнення, статус та головні етапи історії // Галич і Галицька земля в державотворчих процесах України (матеріали міжнародної ювілейної наукової конференції. – Івано-Франківськ-Галич, 1998. – С. 258-263.
  • 9. Замок та палац у Маріямполі // Краєзнавець Прикарпаття. – 2005. – №5 (січень-червень). – С. 38-40.
  • 10. Бурштинський палац та його власники // Краєзнавець Прикарпаття. – 2006. – №7 (липень-грудень). – С. 37-42.
  • 11. Походження, генеалогія і відомі особистості роду Федунківих // Краєзнавець Прикарпаття. – 2007. – №9 (січень-червень). – С. 13-15.
  • 12. Історичні вогні янтарного міста (про історико-архітектурні пам’ятки м. Бурштина) // Карпати, туризм, відпочинок. – 2007. – №4 (квітень). – С. 45-49.
  • 13. Таємниці Маріямпільської твердині [про руїни замку ХVІІ ст. в с. Маріямпіль] // Галичина (Івано-Франківськ). – 2008. – 17–23 квіт. – (№ 57/58). – С. 17.
  • 14. Хотимир. Укріплений монастир і місто-фортеця // Краєзнавець Прикарпаття. – 2009. – №14. – С. 8-11.
  • 15. В’їзні брами Станиславівської фортеці // Галицька брама (Львів). – 2009 (січень–березень). – № 1–3. – С. 21–22
  • 16. Герби Станиславова та Івано-Франківська // Галицька брама. – 2009 (січень-березень). – №1-3. – С. 3-6.
  • 17. Оборонні укріплення села Нижнева [сторожова твердиня, укріплений монастир, шляхетський верхній замок, шляхетський нижній замок, сторожова вежа на горі Стражниця, оборонний монастир паулінів, форт австрійської армії] // Краєзнавець Прикарпаття. – 2010. – №16 (липень-грудень). – С. 3-6.
  • 18. Просвітянський рух на Рогатинщині // Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність: Зб. наук. пр. – Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2010. – Вип. 19. – С. 276-277.
  • 19. Господарі Галицького старостинського замку // Замки України: дослідження, збереження, використання. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції (Галич, 3 листопада 2011 року). – Галич, 2011. – С. 57-74.
  • 20. Спроба реконструкції вигляду Галицького замку після перебудови Ф. Корасіні 1658 р. // Замки України: дослідження, збереження, використання. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції (Галич, 3 листопада 2011 року). – Галич, 2011. – С. 228-236. (Співавт. У. Полутренко).
  • 21. Фортифікаційні складові скельного комплексу «Бубнище» та його функціональне використання // Замки України: дослідження, збереження, використання. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції (Галич, 3 листопада 2011 року). – Галич, 2011. – С. 228-236. (Співавт. О. Стьоганцева).
  • 22. Федунків З. Галицький замок //  Пам’ятки України. – 2013. – № 6 (червень). – С. 44-53.
  • 23. Міські укріплення Галича // Краєзнавець Прикарпаття. – 2013. – №21 (січень-червень). – С. 14-17.
  • 24. Фортеці, замки та інкастельовані споруди Прикарпаття на карті Фрідріха фон Міга // Археологія & Фортифікація Середнього Подністров’я. Збірник матеріалів. ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. – Кам’янець-Подільський: «Медобори-2006», 2013. – С. 166-173.
  • 25. Фортифікаційні об’єкти Тлумача: датування, реконструкції, локалізація // Тлумач: історія та сучасність. – Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції до 800-річчя заснування м. Тлумача. – Тлумач: Злагода, 2013. – С. 68-73.
  • 26. Дискусійні питання історії міста Тлумача: отримання міського статусу та належність до королівського домену // Тлумач: історія та сучасність. – Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції до 800-річчя заснування м. Тлумача. – Тлумач: Злагода, 2013. – С. 68-73.
  • 27. Замки і фортеці Прикарпаття очима резидента французької розвідки Ульріха фон Вердума // Археологія & Фортифікація Середнього Подністров’я. Збірник матеріалів. ІV Всеукраїнська науково-практична конференція Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, присвячена 180-й річниці від дня народження В. Б. Антоновича (1834-1908). – Кам’янець-Подільський: «Медобори-2006», 2014. – С. 341-345.
  • 28. Фортифікація Більшівців: міські укріплення, замок, інкастельований монастир / З. Федунків // Галич і Галицька земля. Збірник. – Матеріали міжнародної наукової конференції, Галич, 30-31 жовт. 2014 р. – Галич, 2014. – C. 336-345.
  • 29. Фортеці, замки та інкастельовані споруди Прикарпаття на картах Гійома Левассера Боплана // Воєнна історія України. Галичина та Закарпаття. Науковий збірник. Матеріали Всеукраїнської наукової військово-історичної заочної конференції 5–6 червня 2014 р. – К., 2014. – С. 69-75.
  • 30. Городище княжої доби Чернелиця IV: результати попередніх досліджень // Княжа доба: історія і культура / [відп. ред. Володимир Александрович]; Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. – Львів, 2014. – Вип. 8. – С. 225-234 (співавт. Л. Поліщук, В. Нагірний).
  • 31. Теоретична реконструкція Чернелицького замку //  Пам’ятки України. – 2015. – № 3 (212) (лютий). – С. 58-71.
  • 32. Локалізація замку і міських укріплень м. Калуш XVI–XVIIІ ст. за історичними та картографічними матеріалами // Праці Центру пам’яткознавства. Збірник наукових праць. – №27. – К., 2015. – С. 278-291.
  • 33. Эволюция оборонительных укреплений бастионных регулярных замков Западной Украины // Вопросы фортификации. 2015. – №5. – С. 15-28.
  • 34. Укріплене містечко Більшівці та проблеми його дослідження // Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій. Збірник наукових праць. – Ч. 7. – Львів, 2015. – С. 306-316. (Співавт. О. Дуфенюк).
  • 35. Замок і міські укріплення м. Калуша XVI – XVIIІ ст. в світлі історичних та картографічних джерел // Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій. Збірник наук. праць / За заг. ред. М. Бевза. – Львів: «Растр-7», 2015. – 408 с. – С. 297-305.
  • 36. Адміністративно-територіальний устрій та територіальні межі Галицької землі Руського воєводства // Краєзнавство. – 2015. – №3/4. – С. 187-198.
  • 37. Рожнятівський замок: історія та архітектурно-планувальна характеристика в світлі нових і нововиявлених джерел // Археологія & Фортифікація України. Збірник матеріалів V Всеукраїнської науково-практичної конференції Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. – Кам’янець-Подільський: «Рута», 2015. – 324 с. – С. 193-199.
  • 38. Оборонні об’єкти Богородчан: історія і фортифікаційно-планувальні особливості // Краєзнавець Прикарпаття. – 2015. – №25. С. 21-33.
  • 39. Еволюція оборонних укріплень бастіонних регулярних замків Західної України // Сучасні проблеми архітектури та містобудування: Наук.-технчний збірник / Відпов. ред. М. М. Дьомін. – К.: КНУБА, 2016. – Вип. №43. – У 2-х частинах. - Ч.1. -  364 с. – С. 332-342.
  • 40. Галич у «Історично-статистичному-географічному словнику королівства Галичини» Франциска Сярчинського // Галич. – Збірник наукових праць. – Вип. 1. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2016. – С.155-178.
  • 41. Динаміка розвитку замкових наріжників на західноукраїнських землях у 14-17 ст. // Проблеми розвитку міського середовища. Науково-технічний збірник. – Вип. 3 (19). – Київ: НАУ, 2017. – С. 188-201.
  • 42. До питання охорони, збереження і використання об’єктів фортифікаційної спадщини історичної Галицької землі Руського воєводства // Проблеми розвитку міського середовища. Науково-технічний збірник. – Вип. 3 (19). – Київ: НАУ, 2017. – С. 140-151. (співавт. Поліщук Л.).
  • 43. Ангул Галицького старостинського замку // Галич. – Збірник наукових праць. – Вип. 3. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2018. – С.119-136.
  • 44. Галицький старостинський замок: реконструкція будівельних етапів // Атлас українських історичних міст. – Т. 2: Галич / За наук. ред. М. Капраля. – Львів, 2018. – С. 19-26.
  • 45. Містобудівна спадщина історичного міста Михальче XVII – XVIII ст. // Етнодизайн у контексті українського національного відродження та європейської інтеграції. – Кн. 3: Зб. наукових праць. – Полтава: ПНПУ,  2019. – С. 76-81. Співавт. Поліщук Л.
  • 46. Дослідження рештків Тисменицької брами Станиславівської фортеці у м. Івано-Франківську у 2018 р. // Current issues in research, conservation and restoration of historic fortifications. – № 11. – Chelm-Lviv, 2019. – S. 58-70.
Українська