Магістерський курс студентів ІФНТУНГ в дружній Польщі

В перших числах березня делегація нашого університету в складі Мандрика О. М., директора Інженерно-екологічний інституту, Гораль Ю. Т., директора Інституту економіки та управління у нафтогазовому комплексі, Омельченка В. Г., декана Геологорозвідувального факультету, Витязя О. Ю., декана Газонафтопромислового факультету та кращі студенти магістерського курсу відвідала Краківську гірничо-металугійну академію ім. Станіслава Сташиця (далі - AGH) http://www.ua.agh.edu.pl

Візит відбувся на виконання положень «Угод про видання подвійних дипломів про вищу освіту другого ступеня навчання (дипломів магістрів)», які були укладені між нашими навчальними закладами в рамках довголітньої існуючої угоди про співпрацю від 15.05.2001 року. Зазначені Угоди були укладені окремо кожним з залучених до цієї програми інститутом, факультетом ІФНТУНГ для підготовки в AGH певної кількості магістрів за спорідненими спеціальностями. В 2011 році вперше для здобуття освітньо-кваліфікаційного ступеня магістра до Польщі на навчання поїхали студенти Геологорозвідувального факультету за спеціальностями «Геологія нафти і газу» та «Геофізика».
   Ступінь магістра AGH в цьому навчальному році та міжнародний польський диплом, визнаний і в країнах Європейського Cоюзу, повинні отримати 88 студентів ІФНТУНГ, в тому числі:

Інститут, факультет
Спеціальність
Кількість магістрів

Інженерно-екологічний

інституту
Екологія та охорона навколішнього середовиша
15
Землеустрій та кадастр
15
Геодезія
2
Геоінформаційні системи та технології
6
Геологорозвідувальний факультет
Геологія нафти і газу
16
Геофізика
14

Газонафтопромисловий факультет
Видобування нафти і газу
14
Буріння нафтових і газових свердловин
6

В рамках підготовки до студій, наші кандидати на ступінь магістра AGH з вересня 2013 року в Івано-Франківську пройшли курс навчання польської мови, на якій буде проходити викладання. В Кракові вони повинні на протязі семестра пройти навчання, здати магістерські іспити та підготувати магістерські роботи, які будуть захищати в Україні. Навчання для студентів буде безплатним, а половину вартості проживання в комфортабельних студентських гуртожитках оплатить польська сторона. В позаурочний час, насиченою буде і програма ознайомлення наших студентів з Польщею, її історією, культурою, традиціями.
   В урочистій, святковій обстановці в актовій залі AGH за участю prof. dr hab. inz. Анджей Титко Проректор з питань освіти AGH, відбулася посв’ята в студенти AGH.
   В посвяті з польської сторони взяли участь керівники факультетів, в яких будуть навчатися наші магістри, а саме: декан Факультета геології, геофізики та охорони навколишнього середовища prof. dr hab. inz. Адам Пещинський (Adam Piestrzynski), заступники декана dr hab. Єва Кмєцік (Ewa Kmiecik), dr hab. inz. Люцина Наеканєц-Новак (Lucyna Natkaniec-Nowak); декан Факультета буріння нафти і газу prof. dr hab. inz. Анжей Гонет (Andrzej Gonet), заступники декана dr inz. Ян Зая (Jan Ziaja); заступники декана Факультет гірничої геодезії та інженерії навколишнього середовища dr hab. inz. Томаш Ліпецький (Tomasz Lipecki).
   Окрім того, наша делегація зустрілася з dr hab., prof. nadzw. Анною Сівік (Anna Siwik) проректором AGH зі студентських питань (лінк на фото проф. Анну Сівік), де обговорювались питання розширення співробітництва на наступні роки, залучення до магістерських студійній інші спеціальностей. Заплановано на червень 2014 року візит в AGH нашої делегації на чолі з професором, доктором технічних наук, ректором ІФНТУНГ Крижанівським Є. І. для підписання нових угод про співпрацю. які напрацьовуються.