ІФНТУНГ долучився до Всеукраїнської інформаційної компанії «Право на державну службу»

В рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Право на державну службу», яка проходить за організації Національного агентства України з питань державної служби та підтримки Євросоюзу, сьогодні, 16 травня 2019 року, в Інституті гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ відбулась зустріч студентів випускних курсів з керівництвом органів влади Івано-Франківщини.

Розповісти майбутнім випускникам про перспективи та можливості державної служби прийшли успішні управлінці обласного керівництва: С. В. Онищук, керівник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях, В. В. Федорів, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації та А. О. Мельничук, начальник відділу управління персоналом Івано-Франківської ОДА.

У вступному слові заступник директора ІГПДУ А. В. Мазак наголосив, що Всеукраїнський проект «Право на державну службу», який пропагує реформи державного управління, це добра нагода для майбутніх випускників довідатись з перших вуст: що таке державна служба та які їй потрібні фахівці, хто такий державний службовець та яка його роль і місія та найголовніше – чому державна служба – найкраще місце для старту професійної кар'єри.

Розпочала спілкування із студентами Світлана Онищук. Вона зазначила, що ІФНТУНГ щороку випускає плеяду магістрів з державного управління, що саме завдяки директору ІГПДУ Д. І. Дзвінчуку Івано-Франківщина має координаційний осередок управлінських реформ:

«Сьогодні відбувається комплексна реформа державної служби. І головний вектор реформ – це професіоналізм молодих кадрів, які вже із студентської лави повинні орієнтуватись на надання якісних адміністративних послуг, на якісний результат в інтересах громадян. Крім того, університет, як наукова установа, сприяє успішності багатьох реформ, напр., підтримує теоретично, практично, кадрово систему децентралізації».

Ділився своїм досвідом та кар’єрним ростом Віталій Федорів, випускник магістратури з державного управління ІФНТУНГ, переможець конкурсу «Кращий державний службовець». Він вважає, що майбутнім фахівцям, щоб краще зрозуміти матрицю ключових реформ в країні, варто отримати цікавий досвід на державній службі, пройшовши стажування. А ще це гарна нагода випробувати теоретичні знання на практиці, закласти фундамент для успішного росту на держслужбі.

Про кадрову політику у держслужбі розповідав Анатолій Мельничук. Він зупинився на питаннях, як знайти вакансії на посади державної служби та чому варто брати участь у конкурсі, чому варто пройти стажування в органах державної влади та як це зробити.

Усі виступаючі закликали студентів не чекати на зміни в Україні, а впроваджувати їх особисто, бо кому, як не їм – молодим, талановитим, креативним, реформувати державу. А реформи – неминучі та незворотні.

Довідково. Співорганізаторами заходу є Міжрегіональне управління Національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях, Івано-Франківська обласна державна адміністрація й ІГПДУ Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.