ІФНТУНГ сьогодні вишиваний!

Вишиванка - наш національний код, наша гордість й автентична ознака! Адже українська вишита сорочка – це не просто одяг, це - оберіг, який називають молитвою без слів.

Уже декілька років поспіль, у ці величаві Великодні дні, наша держава стала багатою на ще одне національне свято – День української вишиванки! Українці мають чим пишатись і вкотре доводять, що є одним із кращих українських народів. Щоб ще гучніше про це заявити стало доброю традицією проводити святкові флешмоби вишиванок по всій Україні.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, як один з найкращих університетів, завжди долучається й бере активну участь в проведенні таких святкових заходів. Сьогодні – не виняток:  ректорат, викладачі, студенти всіх інститутів та працівники університету зібрались на головній площі на урочисті заходи з нагоди Дня вишиванки.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський: «Такі дні, як ми маємо сьогодні - підкреслюють унікальність нашої української культури. Ми, українці, відносимось до надзвичайно розвиненої та сильної нації, тому повинні всім - змістом, формою, підтверджувати це!... Я дивлюсь сьогодні на наших студентів і гордість мене переповнює! Ви – прекрасні, а інакше й бути не може, адже ми живемо в одній з найкращих держав світу! І саме з ініціативи студентства ми маємо сьогодні  День вишиванки, який святкується на всіх континентах Землі. Я вірю у те, що ці прекрасні люди – наші студенти, будуть творити успішне майбутнє України!»

Cправжньою родзинкою свята вишиванки в ЗВО стало дефіле студентів  та викладачів у вишитому національному вбранні. Сьогодні наш національний етноколорит надихає багато закордонних й українських дизайнерів, які дуже вдало обігрують наш традиційний одяг, презентуючи як на Батьківщині, так і всьому світу прекрасні зразки своєї творчості. Український одяг вражав своїм колоритом, вишивкою, самобутністю та красою. Дефіле у вишиванках продемонстрували студенти Інституту гуманітарної підготовки та державного управління, працівник науково-технічної бібліотеки Людмила Манюх, проректор з науково-педагогічної роботи Ліліана Гораль, доцент Мирослава Венгринюк. Учасники дефілювали під музичний супровід працівниці університету – Каріни Іванюк.

Опісля, відбувся кульмінаційний момент свята – флешмоб у вишиванках студентів та працівників ІФНТУНГ. Організатор та режисер-постановник свята, доцент кафедри суспільних наук Наталія Концур анонсувала: «Своєю акцією ми приєднуємось до масштабного міжнародного соціального проекту – «Книга добра», яка покликана стати джерелом інформації про людяність, щирість та добро у повсякденному житті, вселяти віру у мирне майбутнє, надихати на перемоги та показати всьому світу Україну з її великим чистим серцем і добрими людьми! Ми вкотре проводимо такий флешмоб, але вперше з такою кількістю – майже 400 студентів з Інституту нафтогазової інженерії, Інституту економіки та менеджменту, Інституту архітектури, будівництва та енергетики, Інституту природничих наук, підготовчого відділення для іноземних студентів!»

Дружна родина Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу вкотре згуртувалася навколо національного символу незламності українців, їхньої самобутності,  патріотичного духу та любові до рідної української землі.