Науковців університету відзначили почесними нагородами

З нагоди відзначення Всесвітнього дня книги і авторського права та Міжнародного дня інтелектуальної власності, згідно з проектом Івано-Франківських обласних організацій України – «Товариства винахідників і раціоналізаторів» (ТВР) та Спілки наукових та інженерних об’єднань, в конференц-залі готелю «Надія» відбулася науково-практична конференція на тему: «Про результати науково-технічної творчості за підсумками 2018 року та основні завдання на 2019».

У рамках заходу відбулось підведення підсумків обласного огляду створення та використання об'єктів інтелектуальної власності «Науково-технічна творчість Прикарпаття-2018». Відзначимо, що винахідниками і раціоналізаторами області в 2018 році було забезпечено правову охорону 163 винаходів, корисних моделей і біля 30 промислових зразків. Це засвідчує високу ефективність і цінність напрацьованого інтелектуального продукту.

Із доповіддю на засіданні виступив проректор з наукової роботи Ігор Іванович Чудик, який зазначив, що для вирішення проблем нафтогазової галузі треба активніше підключати науковий потенціал університету.

За результатами визначено переможців у 15 номінаціях, серед яких і вчені Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу:

Кращий вчений-винахідник: Роп'як Любомир Ярославович – доцент кафедри комп’ютеризованого машинобудування, автор 41 винаходу і корисних моделей, 5 комп’ютерних програм з вирішення проблем виготовлення, зміцнення і складання обладнання з алюмінієвих сплавів для нафтогазового комплексу, 5 із яких захищено патентами України у звітному році і ще 7 знаходяться на стадії експертизи.

Кращий винахідник: Бейзик Ольга Семенівна – доцент кафедри буріння свердловин, автор 35 оригінальних розробок в галузі буріння свердловин, 3 із яких захищено патентами України на корисні моделі у звітному періоді.

Кращий молодий винахідник: Різничук Андрій Іванович – аспірант кафедри буріння свердловин, автор 20 наукових праць, 3 з яких захищені патентами України і ще 4 знаходяться на стадії експертизи.

Окрім відзначення переможців учасники обговорили шляхи захисту авторського права та можливості підвищення рівня інтелектуальної обізнаності населення. Організатори конференції наголошують, що інтелектуальний потенціал потрібно розвивати не лише в Івано-Франківську, але і в усіх районах області. На завершення пленарного засідання була прийнята ухвала про проведення ХХІ звітно-виборної конференції Івано-Франківської ОО ТВР України 20 вересня 2019 року.