Vivat, магістри публічного управління та адміністрування!

Перший день весни в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу ознаменувався важливою подією – другому випуску магістрів публічного управління та адміністрування вручили дипломи!

Відзначимо, що ця спеціальність особливо актуальна сьогодні, адже процеси державотворення, реформування публічного управління на основі демократичних засад, розбудова правової держави, проведення адміністративної та муніципальної реформ потребують компетентних, свідомих, діяльних працівників органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських активістів. Саме такі кадри готують в Інституті гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ.

Урочистості з нагоди вручення дипломів магістрам публічного управління та адміністрування проходили в Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк. Привітати більше сотні магістрів прийшли міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Федорів, заступник голови обласної ради Сергій Басараб та ін.

Першим з вітальним словом до випускників звернувся директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління, професор Дзвінчук Д. І.: «Наша держава, яка нарешті визначилась зі своїм шляхом до Європейського Союзу і закріпила це в Конституції України, потребує професійно підготовлених кадрів. Від імені кафедри публічного управління та адміністрування впевнено можу сказати, що саме такі фахівці готуються в стінах Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Люди, які присутні тут – це патріоти та професіонали. Сьогодні ми заслужено пишаємось нашими випускниками! Разом їх налічується близько двох тисяч. І всі вони – успішні фахівці, які працюють в різних сферах - і в органах державної виконавчої влади, і місцевого самоврядування, і в територіальних представництвах центральних органів влади, і не тільки в Івано-Франківській області, але й в різних куточках України! В першу чергу ми радіємо тому, що вони професійно виконують обов’язок державного службовця і віримо, що за ними – успішний розвиток нашої держави».

До випускників звернувся і ректор університету, академік НАНУ Крижанівський Є. І. Крім вітальних слів Євстахій Іванович також наголосив на важливості підготовки кадрів з публічного управління саме в ІФНТУНГ: «Дуже правильно і показово, що спеціальність «Публічне управління та адміністрування» започаткована саме в нашому - технічному закладі вищої освіти. Стратегічна галузь економіки України – нафтогазова, і без поєднання з державним управлінням ми будемо мати негативні результати, тому саме тут має бути спільних підхід в підготовці висококваліфікованих фахівців. Зважаючи на це, є велика перспектива в тому, щоб управлінці та  фахівці, які безпосередньо вивчають енергетичні проблеми, працювали спільно,  підвищуючи енергетичну безпеку України – важливу складову національної безпеки! А без належно підготовлених фахівців це неможливо!»

Бажаємо випускникам мудрих рішень, впевненості у своїх силах, рішучості до дій та високих професійних досягнень!

Нехай кожен з Вас стане прикладом для наслідування колег і соратників!

Довідково. Магістратура публічного управління та адміністрування утворена в 1996 році як магістратура державної служби. Усього за двадцять один рік було підготовлено 1757 магістрів за спеціальністю "Державна служба". Починаючи з 2016 року розпочато підготовку фахівців за новою спеціальністю "Публічне управління та адміністрування", й у 2018 році випущено перших 19 магістрів за названою спеціальністю. Другий випуск 1 березня 2019 року налічує 107 магістрів денної, заочної та заочно-дистанційної форм навчання. Абсолютна більшість з них мають досвід практичної роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Для організації навчального процесу створено належні умови. До послуг слухачів магістратури – навчальний корпус із добре оснащеними технічними засобами аудиторіями, сучасний комп’ютерний клас з підключенням до мережі Інтернет. Методичне забезпечення становлять новітні посібники, підручники, мультимедійні матеріали, більшість яких розроблена викладачами університету. Про належний рівень підготовки магістрів свідчить і якісний склад викладачів – до проведення занять в магістратурі залучено десять докторів наук, професорів та 23 кандидатів наук, доцентів.

Також у 2016 році отримано ліцензію на підготовку докторів філософії (PhD) та здійснено перший набір аспірантів за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування". Продовжує роботу спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій з державного управління. У 2017 році здійснено перший набір студентів на базі загальної середньої освіти за бакалаврською програмою "Публічне управління та адміністрування". Таким чином, зараз в університеті здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти за усіма трьома рівнями вищої освіти спеціальності "Публічне управління та адміністрування": бакалаврським, магістерським та доктора філософії.

У лютому 2019 року акредитаційна комісія Міністерства освіти і науки України підтвердила спроможність магістратури публічного управління та адміністрування ІФНТУНГ здійснювати підготовку фахівців за освітньо-професійною програмою "Публічне управління та адміністрування" і гарантувати якість цієї підготовки відповідно до державних вимог.