Студенти та особовий склад кафедри військової підготовки долучились до Дня донора крові

Вже традиційно кожного року  у рамках Всесвітнього дня донора крові особовий склад кафедри військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та її курсанти здають кров.  Понад 30 студентів та викладачів КВП ІФНТУНГ прийшли до Івано-Франківської міської поліклініки № 2, щоб поповнити банк крові, яка сьогодні рятує в Україні мільйони життів. Як зазначив у розмові заступник начальника кафедри, підполковник Олександр Заремблюк: 

«Ми здаємо кров на добровільних засадах, і охочих не бракує. Це є вагомим свідченням відповідальності нашої молоді, яка добре усвідомлює, що рятує таким чином життя не лише хворих, але й наших бійців-учасників ООС на Сході України. Крім того, наші студенти обслуговуються у міській поліклініці № 2 і при потребі можуть завжди розраховувати на банк крові».

Акція здачі крові відбувається за організації адміністрації МП № 2. Власним прикладом курсантів підбадьорила   заступник головного лікаря поліклініки Стародубцева М. М. Вона вважає:

«Запас крові – це стратегічний запас держави, враховуючи війну на Сході країни. Адже щодня лікарні Дніпра, Кривого Рогу мають нагальну потребу у донорській крові для поранених. Крім того, кожна третя людина в світі потребує упродовж свого життя хоча б один раз донорської  крові або її компонентів. І якщо в країнах Європи та США на 1000 осіб припадає до 40 донорів, то в Україні – лише 20. І не може не радувати наша молодь, яка з кожним роком все частіше долучається до добровільної акції – безкоштовної здачі крові. На їхньому рахунку не одне врятоване життя!»

Від імені університету ми висловлюємо велику подяку нашим викладачам і студентам, всім донорам, які добровільно здають кров і дарують людям ще один день народження, ще один шанс!

Довідково. Всесвітній день донора крові встановлено в цілях сприяння добровільному і безкоштовному донорству крові і відзначають з 2005 року 14 червня. У цей день 1868 року народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини. Це відкриття уможливило успішне переливання крові та її компонентів.  А одна донація крові – в середньому 450 мл – може врятувати до трьох життів.

Українська