В університеті вшанували пам'ять героїв

У середу, 23 травня 2018  року, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу вшанували пам'ять героїв.

Захід "І пам'ять про героїв наших вічна" , організований завідувачем відділу обслуговування користувачів Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ Яремійчук Л.М. та за підтримки завідувача кафедри теорії економіки  та управління Сімків Л. Є., , завідувача кафедри обліку і аудиту Кафки С. М. та викладача цієї кафедри Степанюк О. С.  і за участі студентів групи ОП-17-1 Озар ТетяниМелінишин Наталії та Волошин Світлани  Інституту економіки та управління в нафтогазовому комплексі, розпочався з покладання квітів та молитви перед пам'ятним знаком полеглим студентам ІФНТУНГ – воїнам АТО.

Студенти першого курсу ІнЕУ вшанували пам'ять видатних діячів визвольного руху княжої доби та козацької доби, часів революції та Другої світової війни, десятиліть національного спротиву, УСС, ОУН, УПА, героїв Крут та часів відродження української державності. Також було вшановано героїв Небесної Сотні, борців за територіальну цілісність і незалежність України - вояків АТО, які є взірцем служіння українській нації для сучасної молоді.

Провідний бібліотекар НТБ ІФНТУНГ Федяніна Н.В. організувала розгорнуту книжково-ілюстративну виставку "Відлетіли роки, помінялись епохи, але пам'ять нетлінна про героїв живе" та провела огляд літератури.

Захід відбувся у переповненій аудиторії, в якій вирувалм справжні зворушливі емоції, адже ми живемо у незбагненний час, коли наші герої скромно ходять повз нас на вулицях та в університетах. І День Героїв - нагадування нам, нашій молоді про тих, кому ми завдячуємо незалежністю України.

До слова. День Героїв відзначають понад сімдесят років. У суворі роки німецької окупації, у час протибільшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття:

• З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);
  • 25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра (родом з Полтави);
  • 23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).
  • В роки німецької, а згодом радянської окупації цей день відзначався у підпіллі та в українській діаспорі.                                                                                                                                                                                                                                             З проголошенням незалежності День Героїв відзначається в Україні.