"Нова Енергія" в "Маршрутах успіхів"

Сьогодні до Наукового містечка "Нова Енергія" з’їхалися представники з-понад 20 міст, які представляли 16 областей України. Зустріч відбулась в рамках навчального візиту на тему "Досвід Івано-Франківська у реалізації стратегії розвитку міста" у межах загальнонаціональної програми обмінних візитів для посадових осіб органів місцевого самоврядування "Маршрути успіхів". Цей візит відбувся у рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який впроваджує Асоціація міст України.

Перед початком зустрічі для представників органів місцевого самоврядування провели екскурсію Науковим містечком. Присутні мали можливість ближче ознайомитись із новітніми досягненнями в сфері енергетики та з цікавими експонатами, що там представлені. Гості із захопленням спостерігали за експериментами та відзначили, що Наукове містечко "Нова Енергія" — це справді унікальний навчальний комплекс, який немає аналогів в Україні.

Заступник керуючого справами-начальник управління організаційно-інформаційної роботи та контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Андрій Богданович Лис зазначив: "Показово, що саме в Івано-Франківську, на базі ІФНТУНГ, функціонує такий комплекс, творці якого прагнуть навчити людей енергоощадливості та показати, як працюють альтернативні джерела енергії, що на сьогодні є надзвичайно актуально. Оскільки Україна взяла курс на енергонезалежність нам необхідно думати про сталий енергетичний розвиток сьогодні. "Нова Енергія" — це найкращий приклад для інших міст, завдання яких перейняти цей позитивний досвід та імплементувати його у своїх громадах".

Проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Карпаш Максим Олегович запропонував посадовим особам органів місцевого самоврядування своє баченням щодо перспектив розвитку енергетичних систем ОТГ, навівши приклади різних країн світу та представивши потенціал України у цій сфері. Максим Олегович зазначив, що для того, щоб стати енергоефективними, територіальним громадам потрібно спочатку вирішити низку важливих питань: споживання енергії, облік витрат на енергоносії, запровадження заходів із забезпечення енергетичної ефективності та використання потенціалу енергозбереження. На сьогодні ІФНТУНГ є провідним університетом щодо зниження енергоспоживання, а також має значний досвід у впровадження проектів з енергоефективності, яким готовий поділитися з ОТГ.

Загалом, зустріч була досить плідною, учасники отримали вичерпні відповіді на свої питання, обмінялись контактами та отримали натхнення.

Зазначимо, що Івано-Франківськ — це місто, яке справді має чим поділитись у різних сферах: стратегічне планування міста, підтримка інсвестицій та розвиток бізнесу, створення комфортних умов проживання, розвинена та доступна інфраструктура, розвиток енергозберігаючи технологій. Підтвердженням цього стало те, що Івано-Франківськ став переможцем щорічної премії Europe Prize — почесна нагорода, яка призначається для того міста, яке найактивніше просуває європейські ідеї. Значна заслуга в цьому і ІФНТУНГ, адже наш заклад освіти розвиває тісне та плідне міжнародне співробітництво з європейськими університетами в науковій сфері.

Українська