Кафедра буріння нафтових і газових свердловин провела практично-лабораторний тренінг для фахівців ПАТ «Укргазвидобування»

4-8 грудня 2017 в  лабораторії бурових промивальних рідин   кафедри буріння нафтових і газових свердловин (завідувач кафедри буріння – доц.  Я. М. Фемяк) Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся  тренінг  для  фахівців ПАТ  «Укргазвидобування».  Учасниками 5-денного практично-лабораторного тренінгу стали 10 фахівців бурових відділень філії БУ «Укрбургаз»: Ірина Линник, Валентина Ченцова  та  Людмила Шамрай (Шебелинське ВБР), Іван Яворський (Стрийське  ВБР), Оксана Шевченко, Лілія Пушкаревська та Наталія Косовченко (Хрестищенське ВБР), Марина Бондаренко, Ірина Олексенко та Аколович Сергій (Полтавське ВБР).

Враховуючи досвід  попередніх тренінгів, які проходили у липні цього року, викладачі кафедри – проф. Михайло Мислюк та доценти Ольга Бейзик і Володимир  Богославець,  удосконалили завдання  учасникам  тренінгу  стосовно практичних  компетенцій  приготування бурових промивальних рідин (БПР),  їхньої хімічної обробки  та проведення лабораторних аналізів БПР відповідно до стандартів Американського нафтового інституту (АРІ).  Враховуючи побажання учасників  тренінгу, особливу увагу акцентували на проведенні досліджень властивостей бурових розчинів за стандартами АРІ.

Завершився тренінг  випускним кваліфікаційним іспитом, за результатами якого будуть видані сертифікати. На випускному кваліфікаційному іспиті учасникам тренінгу були запропоновані комплексні завдання  з  практично-технологічних розрахунків для приготування   бурових розчинів  та їхньої  хімічної обробки. Крім того, їм довелось в короткі терміни запропонувати хімічну обробку бурових розчинів і реалізувати її в лабораторних умовах  для відновлення попередніх  властивостей бурових розчинів.