Збори професорсько-викладацького складу університету

В перших числах березня в університеті проводяться загальні збори професорсько-викладацького складу, на яких обговорюються історичні події в Україні за останні місяці, напрацьовується, декларується та доноситься до громадськості позиція університету, його ставлення до доленосних революційних змін в суспільстві. Також на зборах обговорюються нові стандарти професійної етики, взаємовідносин між студентством – передовою частиною української молоді, рушієм революційного поступу та викладачами. 05.03.2014 року відбувся перший етап зазначених загальних зборів, в яких взяли участь професорсько-викладацький склад інституту інженерної механіки, газонафтопромислового факультету, факультету нафтогазопроводів та факультету інформаційних технологій. В порядку денному зборів розглядались такі питання: 1. Позиція університету, наукової та освітянської спільноти щодо подій в Україні. 2. Про дотримання «Етичного кодексу викладача та студента ІФНТУНГ». 3. Різне. На початку свого виступу ректор Є. І. Крижанівський запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам’ять про Небесну сотню та всіх героїв Майдану. Доповідач розповів про ті дії і рішення, які приймалися адміністрацією і колективом університету в період акцій мирного громадянського спротиву починаючи від 01.12.2013 року і по даний час, зокрема і про звернення та відозови ректорату, науково-педагогічного колективу, студентства від 02.12.2013 року, 21.01.2014 року. Ректором було зачитано «Звернення ректорату, науково-педагогічного колективу та студентства Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу до випускників університету, наукових та ділових партнерів» від 03.03.2014 року. В ході обговорення учасники зборів запропонували направити «Звернення» від 03.03.2014 року у споріднені вищі навчальні заклади Російської Федерації, підприємства нафтогазового комплексу з якими ІФНТУНГ підтримує наукові та ділові стосунки, і де працює багато наших випускників. В процесі обговорення поставлених питань, виступило ряд викладачів, які внесли свої пропозиції, своє бачення ситуації. За результатами розгляду окреслених питань, загальні збори прийняли «Ухвалу», яку зачитав перший проректор зачитав Ф.В. Козак. 5 березня 2014 року

ЗВЕРНЕННЯ ректорату, науково-педагогічного колективу та студентства Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу до випускників університету, наукових та ділових партнерів Шановні друзі, колеги, партнери ! Засуджуючи агресивні та провокаційні дії військових формувань Російської Федерації на території суверенної європейської держави – України, а також порушення російським державним керівництвом ряду чинних міжнародних угод, відчуваючи загрозу обраному цивілізаційному розвитку нашої Батьківщини та виражаючи загальні громадянські та професійні позиції освітянської та наукової спільноти, ректорат університету заявляє про: повну підтримку рішень Верховної Ради України – повноважного представника українського народу, а також її дій, спрямованих на забезпечення територіальної цілісності, національного суверенітету та унітарності України; визнання і сприйняття кадрових призначень у керівництві центральних органів державної влади України; цілковите схвалення постанови Ради Національної Безпеки і Оборони України від 1 березня 2014 року щодо невідкладних заходів для захисту територіальної цілісності і національного суверенітету нашої держави; беззастережну солідарність із підрозділами армії та флоту України, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ. Враховуючи багатовікову спільну історію та усвідомлюючи неминучість подальшого поглиблення глобальних інтеграційних процесів у третьому тисячолітті, розуміючи важливість внеску освіти і науки у формування суспільної свідомості, культури і моралі, закликаємо: чинного Президента Російської Федерації – негайно припинити агресію проти України, що принижує гідність російського народу і є недостойною тієї ролі, яку він може відігравати у світовому цивілізаційному розвитку; наших колег – науковців і освітян Росії – повніше використовувати сучасні інформаційні можливості для поширення об’єктивної та неупередженої інформації про перебіг сучасних подій в Україні; всіх громадян України – до єдності, згуртованості і рішучості при відстоюванні суверенного права на свободу і вільний вибір шляху розвитку нашої Вітчизни.

Звертаємось також до наших випускників, які працюють в Російській Федерації і закликаємо вас до роз’яснення наших позицій, до порозуміння, злагоди та єднання заради збереження спокою і миру в Україні та Європі. 3 березня 2014 р.