Між ІФНТУНГ та Державним концерном «Укроборонпром» підписано Меморандум про партнерство і співпрацю

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу взяв участь у нараді представників Міністерства освіти і науки України, Державного концерну «Укроборонпрому» та ще 10 вищих навчальних закладів і наукових інститутів західного регіону, яка відбулась у Львові 12 лютого 2016 року. Програма спільної наради торкалась питань науково-технічної та освітньої співпраці навчальних закладів та підприємств оборонно-промислового комплексу західного регіону. Одностайними у своїх виступах щодо важливості координації науково-технічних досліджень, спрямованих на реалізацію оборонних проектів та підготовку кадрів для оборонної промисловості, були  заступник Міністра МОН України Стріха М. В., заступник генерального директора Державного концерну «Укроборонпрому» Пащенко Ю. О., перший заступник голови Львівської ОДА Замлинський Р. Т., голова Ради ректорів вищих навчальних закладів Львівського регіону та ректор Національного університету «Львівська політехніка Бобало Ю. Я.

З метою вирішення нових викликів національній безпеці та стабільному економічному і соціальному розвитку держави та залучення до подолання цих проблем науково-технічного доробку,  досвіду і кадрового потенціалу провідних університетів МОН України був підписаний Меморандум про партнерство і співпрацю між університетами західного регіону, серед яких – ІФНТУНГ, та Державним концерном «Укроборонпрому».

Делегація ІФНТУНГ у складі ректора Є. І. Крижанівського, проректора з науково-педагогічної роботи О. М. Мандрика  внесла свої пропозиції  для вирішення проблеми забезпечення підприємств оборонної промисловості підготовленими кадрами, для ефективного використання освітніх і наукових можливостей університету у процесі модернізації виробництва і випуску високотехнологічної продукції. З урахуванням положень меморандуму, особливо тих, що стосуються збереження трудового потенціалу оборонної галузі, сприяння у працевлаштуванні випускників університету на провідних підприємствах ОПК, та можливостей ІФНТУНГ, були запропоновані відповідні напрямки науково-технічної співпраці:

  •  енергетичні аудити та енергоефективність будівель, споруд та обладнання;
  •  визначення параметрів технічного стану будівель та споруд (особливо трубопроводів, резервуарів тощо) з використанням руйнівних та неруйнівних методів;
  •  дослідження та випробування пристроїв для виявлення підземних комунікацій, а також втручань до них (трубопроводи, кабельні лінії);
  •  матеріали для протикорозійного захисту різноманітних об’єктів (спеціалізовані мастики, бандажі тощо);
  •  розроблення нормативних документів, технічні переклади.

Підписаний Меморандум сприятиме координації та кооперації освіти, науки та виробництва в оборонно-промисловому комплексі.

    

Українська