День працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості України

13 вересня 2015 р.  –  День працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості України

Згідно з Указом Президента № 302/93 від 12 серпня 1993 року щороку у другу неділю вересня відзначається День працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості України, в якій зайнято близько 1% всього працездатного населення країни. Це свято працівників найрізноманітніших нафтових, газових та паливних спеціальностей: буровиків, геологів, технологів тощо. Фахівців більшості спеціальностей, затребуваних у нафтогазовій галузі, готують в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу – єдиному в Україні профільному нафтогазовому ВНЗ. Щороку в університеті відбуваються урочистості до  професійного свята.

11.09.2015р., напередодні свята в ІФТУНГ відбулась урочиста традиційна посвята у нафтовики першокурсників інститут нафтогазової інженерії. О 12.30 на площі перед університетом вишикувались першокурсники. Привітати молоде покоління нафтовиків прийшли науково-педагогічні працівники університету: проф. М. Д. Середюк (завідувачка кафедрою транспорту та зберігання нафти і газу), проф. О. Р. Кондрат, проф. В. Я. Грудз   (завідувач кафедри спорудження та ремонту газонафтопроводів та газонафтосховищ), Л. І. Романишин (директор Інституту інженерної механіки), доц. Я. В. Василишин (директор  Інституту архітектури, будівництва і туризму), М. П. Мазур (директор Інституту інженерно-екологічного),  В. Г. Омельченко (директор Інституту геології та геофізики) та ін. На урочистість були запрошені гості:  Костів В. В (заступник директора УМГ «Прикарпаттрансгаз»), Абдулаєв Вугар Джаміль огли (Вчений  секретар науково-дослідного і проектного інституту «НафтоГаз» Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки «SOCAR») та Телман Алірзаєв (помічник директора інституту).

Урочистим привітанням розпочав свято проректор з науково-педагогічної роботи – О. М. Мандрик. Естафету привітань прийняли директор інституту нафтогазової інженерії – О. Ю. Витязь, заступник директора УМГ «Прикарпаттрансгаз» – В. В. Костів, віце-президент студентського відділення СПІ (спілка нафтогазових інженерів) при ІФНТУНГ – О. Загоскін. У кожному виступі лунали слова гордості за випускників університету та працівників, які працюють у нафтогазовій промисловості, за професію, яка стала сьогодні надважливою для енергетичної галузі сучасної України, її газотранспортної системи та побажання зберегти вірність традиціям та спрагу до знань, які стануть незмінними супутниками на шляху до нових набутків і звершень.

Свято продовжило театралізоване дійство, підготоване центром культури ІФНТУНГ. Організатори запросили здійснити церемонію посвяти Королеву Нафти, яка прийшла у супроводі почесної варти нафтовиків. З її кубку першокурсники спробували нафту на дотик та скоштували на смак. Після цього вони отримали іменні сертифікати, що засвідчують вступ до лав нафтовиків. Для багатьох з них нафтова справа ще стане справою всього життя.

Завершилась посвята музичними  поздоровленнями – чуттєвою грою на кларнеті В. Івченка (ст. ВНГ-12-5) та експресивним виконанням пісні Томашем Дельфіну Мануелем (ст. ВНГ -14-5). І, звичайно, спільним фото на згадку!

Пізніше у конференц-залі, де зібрались професорсько-викладацький та студентський колективи, урочисте засідання до Дня працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості України відкрив О. Ю. Витязь – директор Інституту нафтогазової інженерії. З привітальним словами звернувся до присутніх ректор ІФНТУНГ, проф. Є. І. Крижанівський наскрізною думкою яких стало зміцнення енергетичної незалежності держави, знакова роль нафтогазової галузі у збереженні державності України та забезпечення університетом висококваліфікованими кадрами нафтогазової галузі.

Флагманом української економіки назвав нафтогазову галузь директор Інституту інженерної механіки Л. І. Романишин. Поряд з викликами, що стоять перед галуззю та університетом, зокрема, він назвав і потенціал – працівників галузі, викладачів, студентів та випускників ІФНТУНГ, яким під силу запроваджувати нові технології та нарощувати видобуток нафти й газу.

За вагомі внески у розвиток нафтогазової галузі та виховання кадрів кращі працівники університету та кращі студенти ІНГІ та ІІМ були нагороджені преміями та грамотами, відзначені подякою.

Завершилось засідання музичними виступами талановитої студентської молоді: Олесі Заячківської (І курс, ІНЕУ) та Володимира Фаля (ІІІ курс, ІНГІ).

Студентів вітає проректор з науково-педагогічної роботи Мандрик О.М. Нафтовики мають багато інших талантів: В. Івченко (ст. ВНГ-12-5) Її Величність королева Нафти у супроводі почесної варти Спільне фото новоспечених нафтовиків Спільне фото новоспечених нафтовиків Нафтовики мають багато інших талантів: Томаш  Дельфіну Мануел (ст. ВНГ-14-5)   Підготували та провели свято працівники Центру культури ІФНТУНГ (з ліво  на право) Тимків І.І. - художній керівник, Гавриленко А. Р.  - заступник директора, Литвененко В. Д. - Заслужений працівник культури України, директор    Відкрив урочисте засідання О.Ю. Витязь, директор ІНГІ З вітальним словом виступив ректор Є.І. Крижанівський З професійним святом працівників вітає Л.І. Романишин, директор ІІМ Музичний дарунок від студентки першого курсу Олесі Заячківської З музичним вітанням виступив студент третього курсу Володимир Фаль