Участь науковців університету у розробці стратегії розвитку області

За організаційного та методологічного супроводу з боку проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» робочою групою, до складу якої увійшло понад сто представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, наукових установ, бізнесових структур та громадськості, розроблено Стратегію розвитку   Івано-Франківської області на період до 2020 року, яка є головним планувальним документом Прикарпаття і стане основою для регіональних та місцевих програм розвитку. В розробленні стратегії взяли активну участь представники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, зокрема Васильченко Г. В. – доцент кафедри теорії економіки і управління, Гораль Л.Т. –  директор інституту економіки і управління в нафтогазовому комплексі, Гречаник Б. В. – доцент кафедри економіки і підприємництва, Дзьоба О. Г. – проректор з наукової роботи, Мандрик О. М. – проректор з науково-педагогічної роботи, Петренко В. П. – директор інституту післядипломної освіти, Рев тюк Є. А. – докторант кафедри теорії економіки і управління.

За оцінкою керівника групи експертів проекту Європейського Союзу Коліна Меддока Стратегія розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року, повністю узгоджується з Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року.

Враховуючи важливість та з метою промоції зазначеного стратегічного документу в країнах Європейського Союзу, у рамках співпраці з обласною державною адміністрацією спеціалістами кафедри філології та перекладу факультету технічного перекладу та документознавства Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (зав. кафедрою – Когут Оксана Володимирівна) здійснено переклад Стратегії-2020  англійською мовою.

Реалізація Стратегії полягатиме у формуванні комплексної системи завдань, які базуючись на розумінні поточної ситуації та рівня розвитку усієї області, її міст і районів, зможуть забезпечити досягнення стратегічного бачення та створення регіону сталого розвитку, у якому гармонійно поєднуватимуться інноваційна промисловість, туризм, екологічне сільське господарство, висока якість людського капіталу та безпечне довкілля.

 

Українська