Ознайомчий візит представників Люблінського воєводства з практиками енергозбереження в Івано-Франківській області

19 листопада 2014 року представники вищих навчальних закладів і приватних компаній Люблінського воєводства Польщі відвідали Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу в рамках проекту "Студент з ініціативою: вектор енергозбереження". Організатором візиту була громадська організація «Агентство з розвитку приватної ініціативи», котра виконує проект з квітня 2014 року у партнерстві з виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради та ґміною міста Люблін.

Метою візиту було ознайомлення представників Люблінського воєводства Польщі з системою об’єктів у галузі енергетики та енергозбереження в Івано-Франківській області України, налагодження домовленостей про подальшу співпрацю між вузами щодо студентських обмінів та розробки спільних досліджень.

Зустріч розпочалась зі знайомства. Проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Олег Карпаш представив гостям команду університету. Директор НДІ нафтогазової енергетики та екології Максим Карпаш презентував польській стороні науково-технічну діяльність університету на міжнародній арені. Доцент кафедри технічної діагностики та моніторингу Андрій Яворський розповів про проекти енергоефективності, які реалізує університет.

В свою чергу, детальніше про проект та практики енергозбереження в Любліні розповіли заступник декана зі студентських питань Анет Чеховска-Косацка (Люблінська Політехніка) та проф. Ірена Маліновска (Університет Марії Склодовської-Кюрі, Інститут планарної хроматографії).

В ході візиту старший науковий співробітник університету Володимир Іванов провів екскурсію представникам Люблінського воєводства Польщі по університету. Гості відвідали сонячну геліоколекторну станцію, сонячну міні-електростанцію та геологічний музей.

Кореспондент прес-служби ІФНТУНГ

Неля Грималюк