Історія кафедри

Самостійне існування кафедра технології машинобудування почала з 1963 року, коли наказом № 41 МВ і ССО УРСР від 09.09.1963 р. на базі Івано-Франківського загальнотехнічного факультету Львівського політехнічного інституту була створена філія Львівського політехнічного інституту. Тоді на кафедрі працювало 8 викладачів, серед яких тільки один мав вчену ступінь (д.т.н., проф. Зиков О.О.). В 1967 році філія була перейменована в Івано-Франківський інститут нафти і газу, а кафедра технології машинобудування розділена на дві кафедри: технології машинобудування та технології металів і металознавства.
   В 1974 р. кафедру очолив доцент Мілевський Е.Б.. З цього часу кафедра почала інтенсивно поповнюватись викладачами з вченими ступенями й званнями. При кафедрі відкривається аспірантура (1976 р.). Першим аспірантом був сьогоднішній доцент кафедри Смаглюк А.К.. З 1982 р. кафедрою завідував Бугай Ю.М., а з 1986 р. – Петрина Ю.Д..
   В 1982 р. на базі ВО “Карпатпресмаш” створена перша філія кафедри ТМ на виробництві. Друга філія кафедри була створена в 1992 р. на базі ВО “Промприлад”. В 2002 р. почали функціонувати ще дві філії на базах ВАТ “Дрогобицький долотний завод” і ВАТ “Дрогобицький машинобудівний завод”.
   Підготовлено біля 4350 спеціалістів для народного господарства, 318 з них отримали дипломи з відзнакою.
   На кафедрі підготовлені та захищені три докторські дисертації (Бугай Ю.М., Петрина Ю.Д., Яким Р.С.) і 20 кандидарських дисертацій.
   В 2001 році кафедра технології машинобудування була розділена на дві: технології нафтогазового машинобудування та комп’ютеризованого машинобудівного виробництва.