Net4sEnergy: як ефективно управляти енергетичними ресурсами на інституційному рівні

Як суттєво економити енергію із позитивним впливом на зміни клімату,  скоротити витрати на опалення й загалом ефективно управляти енергетичними ресурсами на інституційному рівні, а також поширювати цю практику для  інших громадських закладів – основні завдання в рамках проєкту «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів» (NET4SENERGY), над яким працюють фахівці провідних університетів: Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (Україна), Технічного університету в Кошице (Словаччина), Університету Мішкольца (Угорщина), Технічного університету Клуж-Напока (Північний університетський центр в Байа-Маре, Румунія).

Днями, відповідно до плану реалізації проєкту, відбувся семінар з обміну передовим  досвідом у сфері енергоефективності. Організатор - Університет Мішкольца (Угорщина). Загалом до онлайн-зустрічі долучились всі члени проєктних груп партнерських ЗВО. Угорські колеги презентували свої підходи до впровадження енергоефективних заходів, розповіли про успішну реалізацію проєктів у сфері відновлюваних джерел енергії.

Особливу увагу фахівці зосередили на обговоренні основних положень спільної освітньої  програми «Енергетичний менеджмент в громадських закладах». Програма буде впроваджуватись з метою формування у слухачів необхідних професійних знань і вмінь з ефективного використання енергетичних ресурсів, пошуку шляхів щодо підвищення енергоефективності громадських закладів на основі постійного обліку та моніторингу споживання, проведення типових енерготехнологічних вимірювань і перевірок, складання паливно-енергетичних балансів, проведення енергетичного аудиту, аналізу ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів, а також аналізу економічної доцільності впровадження різного роду енергоощадних заходів.

Нагадаємо, що нещодавно в рамках проєкту Net4sEnergy в ІФНТУНГ встановлено систему моніторингу споживання енергетичних ресурсів, яка дозволить отримати реальні дані по споживанню електричної та теплової енергії, холодної та гарячої води. Також буде відбуватися моніторинг температури і вологості повітря, концентрації вуглекислого газу. Окремою складовою є метеорологічний модуль, що дозволить відслідковувати температуру та вологість зовнішнього повітря, напрямок і швидкість вітру, атмосферний тиск, інтенсивність сонячного випромінювання, значення і тренд зміни атмосферного тиску та величину атмосферних опадів. Відзначимо, що така практика є унікальною та передовою як у нашій державі, так і в Європі. Тому, Університет нафти і газу має на меті ділитись досвідом ефективного управління енергетичними ресурсами з іншими громадськими закладами.

Детальніше про проєкт NET4SENERGY

Українська