![](https://old.nung.edu.ua/files/styles/medium/public/news_image/22089813_740176592840323_7793667283768488255_n.jpg?itok=l4JzKVTK)
До 50-річчя Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в найстарішому корпусі університету по вулиці Шопена з’явились «старі» 113-річні дубові двері, які нещодавно було відреставровано та встановлено у тісній співпраці з ініціативою зі збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська «Франківськ Який Треба Берегти» та завдяки фінансуванню ІФНТУНГ і підтримці ректора університету, академіка НАН України Євстахія Крижанівського і Міських Ґрантів Івано-Франківська від Тепле Місто.
Кілька років тому, поінформував ректор ІФНТУНГ, автентичні двері з метою енергозбереження були замінені на пластикові, так як вони через свій вік нещільно прилягали та продували. Сьогодні ж завдяки спільним зусиллям, а особливо майстрів-реставраторів Р. Хабурського та М. Зарицького, вдалось вдихнути у старі двері нове життя. Відреставровано не лише дерев’яні елементи дверей, але й ковані, а також металеві завіси, дверні ручки.
Отож, до 50-ліття ІФНТУНГ, яке відзначається у цьому році, оновлені старі двері повернулись на своє місце в університетський корпус № 3, який є пам’яткою архітектури, збудованій у 1904 році за 94 000 корон. З розвідок і досліджень історії Станиславова (Івано-Франківська) відомо, що ця кам’яниця призначалася для державної жіночої школи ім. Клементини Гофман. За німецької окупації у будівлі містилась «біржа праці» — збірний пункт для людей, яких гнали на примусові роботи до Німеччини. З 1967 року будівля перейшла у власність Івано-Франківського інституту нафти і газу. Тривалий час кафедра військової підготовки університету готувала тут офіцерів. З 2004 року у будинку господарював факультет управління галузевим і регіональним економічним розвитком ІФНТУНГ, сьогодні тут знаходиться Інститут економіки та управління в нафтогазовому комплексі.
Ювілей ІФНТУНГ багатий на подарунки і цей, як зазначила Марія Козакевич (керівник ініціативи «Івано-ФранківськЯкийТребаБерегти»), «всі дружно зробили alma mater на 50-річний ювілей :)». Приємно усвідомлювати, що оновлені двері щодня радуватимуть викладачів і студентів, мешканців вулиці, простих перехожих та гостей міста своїм гармонійним виглядом, надихатимуть містян берегти архітектурну спадщину Івано-Франківська.
Фото Марії Козакевич