Інститут інженерної механіки розширював професійні горизонти у Польщі

21-23 червня 2017 року делегація студентів інституту інженерної механіки (спеціалізація – «Обладнання нафтових і газових промислів») Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу  на чолі з директором ІІМ, проф. Романишиним Л. І. та відповідальним за міжнародну діяльність інституту Мосорою Ю. Р. відвідала відділення Інституту нафти і газу – Національного дослідницького інституту в м. Кросно (Польща). В рамках візиту студенти та викладачі ознайомилися із сучасною лабораторною базою Інституту нафти і газу, побачили лабораторне обладнання для дослідження властивостей бурових промивальних рідин, тампонажних розчинів, цементного каменю тощо.

Крім того, разом з працівниками Інституту нафти і газу студенти та викладачі ІФНТУНГ здійснили пізнавальну екскурсію в музей нафтової та газової промисловості ім. Ігнатія Лукасевича в м. Бобрка. Для студентів було цікаво дізнатись, що перша в світі промислова нафтова свердловина була пробурена в околицях м. Бобрка в 1854 році. Ініціатором робіт виступив піонер нафтової промисловості і винахідник гасової лампи Ігнатій Лукасевич; він же двома роками пізніше заснував один з перших нафтопереробних заводів в світі. Тому й Музей нафтової і газової промисловості, заснований в 1961 році, названо на його честь. Примітно, що деякі з свердловин, пробурених Лукасевичем, все ще працюють і в наші дні, тому музей розташований в зоні активного нафтовидобутку, хоча й далеко не такого масштабу, як раніше. Експозиція містить  унікальне обладнання кінця XIX – початку XX століття, а також велику колекцію фото- і відеоматеріалів і періодичних видань про чорне золото. Також в рамках візиту до м. Кросно студенти та викладачі ІФНТУНГ відвідали музей гасових ламп та музей скла.

Дирекція Інституту інженерної механіки висловлює щиру подяку за організовані екскурсії адміністрації Інституту нафти і газу, а саме: директору, професору, доктору технічних наук Марії Цехановській, завідувачу відділу співпраці з іноземцями Кшиштофу Регуцькому, начальнику відділення експлуатації родовищ вуглеводнів Яну Любасю. 

 

Українська