Фахівці ІФНТУНГ консультуватимуть муніципалітети Івано-Франківська та Чернівців щодо енергоефективності

У період з 4 по 8 липня група вчених університету взяли участь в стартових візитах групи консультантів в Івано-Франківську та Чернівцях в рамках реалізації проектів «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська (Чернівців)».

В Івано-Франківську було прийнято рішення розділити всю інвестиційну програму вартістю близько 7,97 млн. євро на декілька стадій, що дозволить включити менші кредити. Стадія I  інвестиційної програми включає 13 будівель на суму кредиту 1 млн. євро та з загальною інвестицією 1,55 млн. євро. Наступні 38 будівель плюс додаткові заходи, впроваджені у будівлях, що були визначені для Стадії II. Впровадження програми буде покращене за рахунок досвіду, отриманого на Стадії I.

У Чернівцях 33 будівлі (9 з яких вважаються історичними будівлями) були погоджені Містом для Пріоритетної інвестиційної програми вартістю близько 9 мільйонів євро.

Тривалість проектів складає 2 роки і можливим продовженням до 3 років в разі підписання угод для Стадії ІІ у Івано-Франківську.

Фахівці університету (проф.Карпаш М.О., доц.Рибіцький І.В. та доц.Яворський А.В.) входять до консорціуму консультантів до якого входять Norsk Energi (Новергія) та ITcon (Полтава).  

Консультанти провели зустрічі з групами впровадження проектів, визначили пріоритетні завдання, відвідали по 3 об'єкта у кожному місті, у яких передбачено впровадження заходів за проектами.

Джерело: http://inno.nung.edu.ua/

 

Українська