Проект " Україна – Норвегія": безкоштовний курс підприємництва для військовослужбовців

Сьогодні в Науковому містечку "Нова енергія" Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулось урочисте відкриття безкоштовної програми перепідготовки військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей в рамках міжнародного проекту "Україна – Норвегія". Як ми вже повідомляли, ІФНТУНГ тривалий час (з 2014 року) реалізовує проект "Україна – Норвегія", який є одним з наймасштабніших міжнародних проектів на території нашої держави, що фінансується Королівством Норвегія. Його мета – професійна перепідготовка звільнених у запас кадрових військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур, членів їх сімей та сприяння їх працевлаштуванню. У рамках цього проекту, за сприяння Міжнародного фонду соціальної адаптації та завдяки науковим та освітнім можливостям нашого університету, ця програма вже кілька років поспіль проходить на базі ІФНТУНГ.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ІФНТУНГ, проф. Крижанівський Є.І., який побажав учасникам програми успішного та продуктивного навчання, приємних вражень та обов`язково – втілення в життя своїх ідей.

Керівник проекту, проф. Карпаш М.О. відзначив: "Можна говорити про низку переваг участі в програмі перепідготовки це абсолютно безкоштовне навчання, робота з кваліфікованими викладачами-практиками, аналіз та робота над реальними бізнес-кейсами, консультації успішних підприємців та представників бізнесу, екскурсії та практики на підприємствах міста, соціально-психологічна реабілітація та ін. Загалом, курс підприємництва є ефективним, оскільки під час навчання відбувається взаємний обмін досвідом та щире бажання наших викладачів передати слухачам увесь багаж знань з дисципліни, затребуваної на ринку праці та покликаної сприяти їхньому трудовлаштуванню в цивільному житті."

Цього разу слухачам осіннього семестру запропоновано програму "Підприємництво для сталого розвитку", метою якої є підготовка успішних підприємців для сталого економічного розвитку. Під час професійної перепідготовки основна увага буде спрямована на виконання окремого проекту. Кожен з 30 учасників працюватиме над індивідуальним проектом. В процесі навчання зі слухачами проводитимуть заняття досвідчені викладачі-практики, психологи, представники центру зайнятості, які читатимуть цікаві дисципліни та проводити практичні семінари. Зокрема, викладач дисципліни "Бухгалтерський облік" Лілія Прусак зазначає: "Цей проект є дуже важливим для його учасників, особливо в наш час. Проект Україна-Норвегія безсумнівно змінює їх життя в тій чи іншій мірі, і завжди в позитивну сторону. Бухгалтерський облік допоможе слухачам у вирішенні багатьох питань при започаткуванні власного бізнесу, адже передбачає розгляд актуальних проблем: вибір системи оподаткування, вигідний саме для вашого бізнесу, вибір організаційно-правової форми діяльності, реєстрація підприємства, організації (фізичної-особи підприємця), фінансові розрахунки, податкова та статистична звітність вашої діяльності та багато іншого."

Заплановані ознайомчі візити на підприємства. Кожен слухач матиме розроблений бізнес-план та необхідні знання для реалізації індивідуального проекту на практиці та ведення підприємницької діяльності, а також отримає допомогу при працевлаштуванні.

Учасник цьогорічної програми перепідготовки "Підприємництво для сталого розвитку" Юрій Газдик зазначає: "Покладаю великі надії на цей курс, адже маю велике бажання втілити в життя та розвивати свій бізнес тут – в Україні, тим самим сприяти її економічному розвитку."

Відзначимо, що в сучасних умовах програма є надзвичайно актуальною, оскільки допомагає військовим віднайти себе у цивільному житті. Випускники попередніх курсів завжди діляться своїми позитивними враженнями про хід та результати реалізації навчальної програми, відзначають актуальність набутих знань, високий професіоналізм професорсько-викладацького складу, який допомагає слухачам не лише адаптуватись до мирного життя, а й стати успішними. Зараз можна говорити про багато успішних стартів колишніх слухачів попередніх програм, які започаткували власну справу, реалізували власний проект чи отримали грант. Завдяки цьому програма перепідготовки набирає все більшої популярності серед громадськості.

Бажаємо слухачам курсів перепідготовки успішного навчання та подальшої реалізації здобутих знань на практиці! 

 

 

Пропонуємо переглянути відео-відгуки випускників проекту:

Українська