Поетичні вершини професора Василя Мойсишина

13 жовтня 2016 року в Актовій залі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся творчий вечір поета, ученого, голови Івано-Франківського осередку Наукового товариства імені Тараса Шевченка, завідувача кафедри вищої математики університету, професора Василя Мойсишина. У залі зібралось чимало шанувальників його поетичного таланту – викладачі, студенти, представники адміністрації ІФНТУНГ, члени Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України, громадські діячі, друзі та прості містяни.

Поезія Василя Мойсишина – це явище подолання давньої суперечки між «фізиками та ліриками». На сьогодні Василь Мойсишин є автором поетичних збірок «Тірас» (2000), «Бескид» (2006), «Коло» (2013), які відомий український критик, літературознавець, вчений, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України  Євген Баран у своєму виступі охарактеризував як «пласт добротної літературної традиції, опертої на фольклорному і культурологічному (у своїй основі глибоко національному) дискурсі». Він відзначив також різностороннє обдарування автора, його вміння підняти математику до рівня поезії, рідкісне знання і чуття мови та наприкінці виступу оголосив, що Мойсишина В. М. обрано відповідальним секретарем обласної організації НСПУ. Зиновія Служинська – доцент Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького вважає, що поет Василь Мойсишин опанував гуцульський колорит у камені, слові, лаконічності.

Творчий вечір поєднав у собі шість поетичних частин, кожна з яких впліталась віршами та музикою у загальну канву вечора. Надзвичайно актуально звучали історичні теми та легенди в інтерпретації В. Мойсишина. Читана та співана поезія у виконанні самого автора, доцента Марії Ігнатюк та студентів Інституту мистецтв ПНУ імені Василя Стефаника захопили своєю експресивністю. Останню збірку поета – «Коло», представляли студенти Інституту мистецтв ПНУ імені Василя Стефаника («Велике коло) та чарівна ведуча-музикознавець Інна Чикирис з автором («Мале коло»). Захоплено публіка сприйняла віршовані «Постаті» Василя Михайловича, які розповідають про В. Грималюка – гуцульського Паганіні, Н. Дровняка – лемківського художника-примітивіста, М. Кравчука – українського математика, І. Пулюя – українського фізика-винахідника катодних променів й ін. До слова, Василь Мойсишин разом з присутніми на творчому вечорі віце-президентом Українського фізичного товариства, професором Шендеровським В. А. (м. Київ) та заступником начальника центру нормативно-екологічних досліджень ВАТ «Укрнафта» Пілкою С. А. стали натхненниками створення пам’ятника Івану Пулюю, спорудженого перед одним з корпусів ІФНТУНГ.

Красу непересічної та динамічної поезії Василя Мойсишина підкреслила добірна музика у виконанні лауреата Всеукраїнського конкурсу виконавців ім. Б. Лятошинського Анжели Приходько (скрипка), чудової піаністки Наталії Шелельо. Щиру, невимушену, теплу атмосферу надали поетичній зустрічі пісні квартету «Коло» Центрального народного дому (керівник – заслужений працівник культури України Петро Чоловський), старі гуцульські пісні та козацькі думи у виконанні Тараса Житинського – лауреата фестивалів «Червона рута», «Слов’янський базар», володаря гран-прі фестивалю «Повстанським плаєм».

Життєствердна поезія Василя Мойсишина легко лягає на музику. Незабутні враження залишили пісні на його слова: «Ангеле-охоронцю» у виконанні Оксани Савчук (художнього керівника Центру культури і дозвілля студентів ІФНТУНГ), «Осінній романс» та прем’єра пісні «Ох, ці травневі солов’ї» (музика – Н. Устінської) у виконанні народного вокального тріо «Водограй» (керівник колективу –  заслужений працівник культури України Володимир Литвиненко, музичний керівник –  Надія Устінська та  Оксана Фернюк).

Завершився творчий вечір нагородженням Мойсишина В. М. грамотою Івано-Франківського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка за активну громадську діяльність, яку вручив його Почесний голова –  Степан Волковецький.