Виявленню небезпек та ризиків у діяльності нафтогазових компаній, їх запобіганню та подоланню був присвячений науково-практичний галузевий семінар-нарада «Охорона праці, екологічна, пожежна та промислова безпека в нафтогазовій галузі України», що відбувся 9-10 грудня 2018 року у м. Яремче за організації департаменту з охорони праці та промислової безпеки Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». В обговоренні актуальних питань взяли участь: керівники НАК «Нафтогаз України» та її структурних підрозділів, представники підприємств групи «Нафтогаз», органів державної влади та науково-дослідних установ. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу представляли: директор науково-дослідного інституту нафтогазової енергетики і екології Тершак Б. А. , завідувач кафедри технології захисту навколишнього середовища і охорони праці Погребняк В. Г., завідувач кафедри туризму Архипова Л. М.
Учасники наради зібрались, щоб проаналізувати стан охорони праці, екологічної, промислової та пожежної безпеки в галузі, обговорити впровадження додаткових заходів з удосконалення організації робіт, направлених на зниження рівня аварійності, травматизму, промислових ризиків, навантаження на навколишнє середовище, раціональне природокористування, підвищення енергоефективності виробництва.
Нараду відкрив начальник департаменту з охорони праці, екологічної та промислової безпеки НАК «Нафтогаз України» Заєць В. О., доповідаючи про досягнення компанії у цих сферах. На Пленарному засіданні обговорювались питання діяльності підприємств у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, впровадження системи енергоменеджменту та її сертифікації. Своє бачення проблем презентували на нараді й науковці ІФНТУНГ – завідувач кафедри технології захисту навколишнього середовища і охорони праці Погребняк В. Г. («Екологічна технологія інтенсифікації нафтовіддачі пластів та промивання при бурінні свердловин розчинами полімерів») та завідувач кафедри туризму Архипова Л. М. («Природно-техногенна безпека поверхневих гідроекосистем в межах впливу нафтогазової галузі на Прикарпатті»).
Наради відбудуться також в 3-х секціях:
- Охорона праці, пожежна безпека та цивільний захист
- Охорона довкілля, радіаційна безпека та енергозбереження
- Промислова безпека та технічний нагляд.
Варто додати, що на нараді порушувались важливі питання не лише для галузі, але й суспільства. У результаті заплановано розробити дієву систему для виконання Плану екологічно-соціальних заходів,передбачених Кредитною угодою ЄБРР.