Новітні освітянські послуги для працівників нафтогазової галузі за міжнародними стандартами

Доповідь  директора ТБЦ, доцента кафедри буріння нафтових і газових свердловин Колісника В. І. в м. Полтаві

З  28 -29 липня 2015  в сервісних  і  бурових компаніях, які розташовані у м. Полтаві були проведені презентації: Новітні освітянські послуги  для працівників нафтогазової галузі за міжнародними стандартами, згідно вимог Міжнародного форуму свердловинного контролю (International Well Control Forum – IWCF)   Презентації проводив  директор тренажерного бурового центру, доцент кафедри буріння нафтових і газових свердловин Василь Колісник.   Презентації відбувалися на запрошення керівників та головних фахівців:

•   Полтавської бурової компанії (головний інженер Сеньків І.О.),
  •   Бурової компанії «Укрбурсервіс»  (головний інженер Леськів А.Ю.)
  •   Нафтогазавої інжінірінгової групи компаній «Ендейвер» (директор Піддубний Дмитро)
  •   ТОВ «Спецмехсервіс»  (головний інженер Величко А.М.)

Для учасників  презентацій були висвітлені  головні аспекти діяльності тренажерного бурового центру за 10 років по забезпеченню України сертифікованими фахівцями, які займаються бурінням свердловин та їх капітальним ремонтом. Але основна мета презентацій полягала в залученні фахівців буровиків до процесу міжнародної сертифікації  з подальшою їх  участю в міжнародних нафтогазових бізнес-проектах. Також до відома  присутніх були доведені останні зміни  в міжнародній сертифікації за стандартами IWCF, суть яких полягає в запровадженні обов’язкової багаторівневої міжнародної сертифікації, якою передбачено обов’язкове проходження міжнародної сертифікації від першого рівня до четвертого. Ці зміни почали впроваджуватися з вересня 2014 року, а з лютого 2015 року вони стали  доступними і для тренажерного бурового центру  нашого університету. Під час обговорення запропонованих нових  освітянських послуг від нашого університету   висвітлювалися потреби та запити нафтогазових компаній, які здійснюють свою нафтогазову діяльність за рахунок інвестицій зарубіжних країн. Після завершення презентації її організатори подякували адміністрації університету за надану можливість  ознайомитися зі змінами в міжнародній сертифікації та висловили необхідність  навчання своїх працівників, підвищення їх  кваліфікації з подальшою міжнародною сертифікацією.  Заключними підсумком навчально-виробничої наради стали поїздки на  виробничі об’єкти організаторів презентацій.