![](https://old.nung.edu.ua/files/styles/medium/public/news_image/bezymyannyy.png?itok=2JuS6_8d)
15-22 грудня 2017 в компанії «Safe Drilling» (м. Полтава) проводилася інсталяція та апробація роботи портативного тренажера-імітатора бурових процесів «DrillSim-20». В цьому процесі від ІФНТУНГ був задіяний директор тренажерного бурового центру, доцент Василь Колісник. Від «Safe Drilling» в цих роботах приймали участь Альона Дзундза, Володимир Третяк та Денис Марков. В останні дні минулого року 27-28 грудня в університеті проректор з наукової роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, професор Ігор Чудик провів переговори з представником компанії «Safe Drilling» Альоною Дзундзою про умови подальшої співпраці університету та компанії «Safe Drilling» в питаннях міжнародної сертифікації фахівців бурової справи в Україні. Завдяки такій підтримці є надія, що у новому 2018 році наш університет відновить міжнародну сертифікацію фахівців нафтогазової галузі України за стандартами Міжнародного Форуму Свердловинного Контролю (International Well Control Forum – IWCF). Нафтогазові підприємства, фахівці яких пройшли міжнародну сертифікацію можуть позиціювати себе, як компанію, що відповідає вимогам міжнародних ринків праці з надання послуг своїм персоналом для спорудження та ремонту свердловин і крім цього забезпечити вимоги замовника робіт в питаннях технологічної дисциплін процесу спорудження свердловин та гарантування безпеки навколишнього середовища, здоров'я та майна, що обумовлено компетентністю сертифікованого персоналу.