Науковці ІФНТУНГ взяли участь у конференції ПАТ «Укртрансгаз»

23-27 листопада 2015 року у м. Яремче проходить VII конференція молодих фахівців ПАТ «Укртрансгаз». На запрошення оргкомітету на конференцію прибула делегація з Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу у складі проректора з науково-педагогічної роботи О.  М. Мандрика, проф. М. Д. Середюк (завідувач кафедри  транспорту  і зберігання нафти і газу), проф. С. А. Чеховського (завідувач кафедри «Інформаційно-вимірювальної техніки»), проф. Адаменка Я. О. (завідувач кафедри екології), доц. О. М. Сусака (заступник директора інституту нафтогазової інженерії), доц. І. І. Стеліги (кафедра безпеки життєдіяльності), доц. І. В. Гладя (кафедра електропостачання та електрообладнання),  доц. М. В. Шавранського (кафедра автоматизації технологічних процесів і моніторингу в екології), начальника відділу зв’язків з виробництвом ІФНТУНГ О. В. Юрчишин. Присутність університетської делегації була дуже важливою, оскільки ІФНТУНГ – базовий вищий навчальний заклад нафтогазового профілю Міністерства і науки України, тривалий час здійснює підготовку фахівців для ПАТ «Укртрансгаз». На цьому серед іншого була зосереджена увага у промовах директора УМГ «Прикарпаттрансгазу» В. Т. Рахміля, віце-президента й головного інженера  ПАТ «Укртрансгаз» І. З. Бурака, заступника президента ПАТ «Укртрансгаз» Р. Я. Шимка. Багато випускників університету задіяні у цій виробничій діяльності, зарекомендували себе гідними фахівцями, успішно долають кар’єрні щаблі. Проте, існує й низка проблем, на яких у своїй доповіді «Підготовка фахівців для ПАТ «Укртрансгаз» наголосив проректор ІФНТУНГ Олег Мандрик. Занепокоєння викликає невтішна тенденція до зниження кількості працевлаштованих випускників. Статистика свідчить, що у 2013-2015 році зменшилась кількість затребуваних товариством спеціальностей. Навіть у порівняння з 2013 роком цей показник скоротився вдвічі. Університет виступив з ініціативою запровадити практику довгострокових договорів щодо працевлаштування молодих спеціалістів – випускників університету.          Конференцію продовжили доповіді молодих науковців, більшість з яких – це випускники ІФНТУНГ. Не може не радувати той факт, що молодь, що займається виробничою діяльністю, знаходить час на наукову та дослідницьку роботу. Високий рівень доповідей свідчить про великий потенціал молоді у поєднанні науки і практики. Оргкомітет конференції визначився з кращими доповідями і рекомендував опублікувати їх у фахових наукових журналах університету. У ході конференції було досягнуто також домовленості про розширення співпраці та зустріч 27.11.2015 року керівництва ПАТ «Нафтогаз» з професорсько-викладацьким складом ІФНТУНГ, щоб виробити спільні підходи для інтеграції фундаментальних, прикладних та проектно-технологічних розробок колективу університету у виробничу сферу товариства.