Карантин не завадить реалізації міжнародного проєкту ІФНТУНГ

Попри оголошений в Україні карантин Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, суворо дотримуючись усіх правил, постійно працює над виконанням своїх освітніх, наукових та міжнародних зобов’язань. Напередодні університет виграв п’ять престижних міжнародних грантів. І сьогодні, 3 квітня, в рамках одного з них – проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0022 «Регіональний центр навчання та моніторингу впливу електроустановок на навколишнє середовище – CRIMIGE», який фінансується Європейським Союзом в рамках програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, відбулась перша робоча відеоконференція між його виконавцями – представниками Технічного університету Клуж-Напока, університетського центру Норд Бая-Маре (Румунія) та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.  

ІФНТУНГ представляли: перший проректор та менеджер з комунікацій проєкту Олег Мандрик, завідувач кафедри екології та  координатор проєкту від ІФНТУНГ Ярослав Адаменко, завідувачка кафедри туризму та технічний експерт  Людмила Архипова. Віддалено також брали участь у відеозустрічі фінансовий менеджер проєкту, ст. викладач кафедри теорії економіки та управління Тетяна Кулик, експерт з екології, доц. кафедри екології Наталія Глібовицька, експерт ГІС, доц. кафедри екології Тарас Качала та перекладач, доц. кафедри філології та перекладу Юлія Стахмич.

Серед румунських учасників –  перший проректор університету Норд та менеджер з комунікацій Поп Ситар Петрика, керівник проєкту від Технічного університету Клуж-Напока Мірела Коман, адміністратор проєкту Міхаела Стит та експерти проєкту Мирча Хоргос, Клаудіу Лунг  та перекладач Рамона Демарчек.

У відеорежимі виступили перші проректори українського та румунського  університетів, керівники проєктів з обох сторін та експерти. Були обговорені терміни та можливості проведення основних заходів проєкту:

  • теоретична та практична підготовка 120 студентів/магістрів (по 60 з кожної країни) з питань транскордонного впливу виробництва, транспортування, розподілу та використання електроенергії на навколишнє середовище;
  • спільне створення бази даних значень електромагнітного забруднення, шуму, вібрацій та випромінювання електроустановок у прикордонному регіоні;
  • співпраця з різними організаціями (громадськими, державними, приватними), зацікавленими у впливі енергосистем на навколишнє середовище тощо.

Проведення замірів електромагнітного випромінювання, шумових, вібраційних та радіаційних полів в межах області планується обрати за пропозиціями Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА та Головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв'язків та інвестицій Івано-Франківської ОДА.

Всі учасники відеоконференції були налаштовані на роботу та позитив. Вони вважають, що небезпечний вірус незабаром буде подолано, а час карантину – це можливість ретельно підготуватись до практичних робіт, продумати та обмінятись  теоретичними ідеями. Адже проектні дослідження щодо моніторингу впливу електроустановок на навколишнє середовище, проведені в рамках проекту, та інноваційні інструменти матимуть практичне застосування, щоб закласти основу для фахівців при досліджені та оцінці впливів на довкілля за європейським та вітчизняним природоохоронним законодавством.

Довідково про проєкт «Regional Center for Training and Monitoring of the Environmental Impact of Electrical Installations – CRIMIGE». Загальний бюджет272 637,52 EUR, з них 245 373,76 EUR – внесок Європейського Союзу. Частка коштів для ІФНТУНГ134 222,00 EUR (120 799,80 EUR – грант ЄС; 13 422,20 EUR – власне співфінансування).

Основна мета Проєкту – реалізація спільної екологічної підготовки та інформаційної кампанії про вплив електроенергії на навколишнє середовище на основі обміну дослідженнями, досвідом та практикою. «Регіональний центр навчання та моніторингу впливу електроустановок на навколишнє середовище – CRIMIGE» потребує відповідного обладнання, що істотно сприяє контролю процесів, які можуть порушити природне функціонування факторів навколишнього середовища, комплексній оцінці впливу на навколишнє середовище, збагаченню знань про законодавство про охорону навколишнього середовища.

Бажаємо учасникам проєкту доброго здоров’я та успіхів у вирішенні завдань!

Українська