В ІФНТУНГ відкрився консультаційно-навчальний центр сталого екологічного розвитку у рамках міжнародного проекту ЄС

22 червня 2017 року в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулося урочисте відкриття Міжфакультетського центру сталого розвитку  та Лабораторії відновлювальних джерел енергії в рамках міжнародного проекту HETES «Вища інженерна освіта для екологічно сталого промислового розвитку» та за співфінансування програми Європейського Союзу Tempus. Варто зазначити, що  консорціум проекту представляють  відомі навчальні, навчально-дослідницькі заклади і технологічні центри Європи та України:  Католицький університет Льовену (Бельгія)Новий університет Бакінгемширу (Великобританія)Університет Гранади (Іспанія)Королівський технологічний інститут (Швеція)Volvo Cars у Генті (Бельгія)Національна металургійна академія УкраїниДонецький національний технічний університетІвано-Франківський національний університет нафти і газуКриворізький національний університетМіністерство освіти і науки УкраїниУкраїнський науково-дослідний та технологічний центр металургійної промисловості «Енергосталь». 

Успішним кроком в реалізації програми стало створення на базі кафедри «Енергетичного менеджменту і технічної діагностики» ІФНТУНГ консультаційно-навчального центру сталого розвитку за кошти ЄС. Діяльність Центру, обладнаного високотехнологічними приладами-новинками виробництва країн ЄС та України, спрямована на демонстрацію можливостей відновлювальної енергетики і визначення ефективного використання енергії. В рамках зазначеного проекту в університеті було закуплено навчальне багатофункціональне енергоощадне обладнання та установки відновної енергетики провідних європейських компаній на загальну суму понад 30 тис. євро.

Серед головних розробників  консультаційно-навчального центру сталого розвитку –  проф. Карпаш М. О. (директор НДІ НГЕ і Е) та  доц. Яворський А. В. (кафедра енергетичного менеджменту та технічної діагностики), які вже віддавна розглядають відновлювальні джерела енергії як енергетику, за якою майбутнє. Більше того, молоді науковці плекають амбітні плани – створити карту привабливості сонячної енергії для Карпатського регіону. Велику підтримку у своїх починаннях вони отримують від ректора ІФНТУНГ академіка НАН України Крижанівського Є. І. У вітальному слові він підкреслив важливість Центру та Лабораторії відновлювальних джерел енергії не тільки для навчання студентів та наукових досліджень у цій сфері, але й  для розбудови енергетики держави.

Привітати учасників проекту із вдалим результатом – створенням в університеті інноваційної навчально-дослідницької структури прибули  представники органів місцевого самоврядування та члени консорціуму проекту. Всі вони – і начальник Управління інвестиційної політики Івано-Франківського міськвиконкому Попадюк І. В., і координатор проекту Католицького університету Льовену Гірт Д. Леєпер були одностайні  у високій оцінці досягнутих університетом результатів у просуванні ідей відновлювальної енергетики та її корисності для розвитку навчального закладу,  регіону та покращення якості життя. Знаковим виявився момент освячення Центру, оскільки священик Володимир Містерман є заступником керівника Бюро з питань екології УГКЦ і надзвичайно вболіває за гуманне ставлення до природи та Землі – нашого спільного дому, подарованого Богом.

ІФНТУНГ сподівається на подальшу плідну співпрацю в рамках програми Європейського Союзу, що вже традиційно стає запорукою прогресивних тенденцій розвитку не лише вишу, але й регіону та країни.

     ​     

 

 

Українська