В університеті презентували наукову школу професора О. М. Карпаша

20 листопада 2015 року  в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу з нагоди 10-річчя  кафедри енергетичного менеджменту і технічної діагностики відбувся науково-технічний семінар «Технічне діагностування та неруйнівний контроль у нафтогазовій галузі: стан, проблеми, рішення». Для учасників семінару – представників Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона, Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України, НГВУ «Бориславнафтогаз», «Надвірнанафтогаз», ПАТ «Укртрансгаз», «Івано-Франківськгаз», філії МГП «Дружба», АТ «Газтранзит» та заводу бурового обладнання «Діскавері» (м. Стрий) здобутки кафедри презентував проф. Райтер П. М. Відбулась презентація діяльності науково-виробничої фірми «Зонд», що тісно співпрацює з ІФНТУНГ, а також панельна дискусія з питань технічного, методичного, кадрового та організаційного забезпечення діяльності служб неруйнівного контролю підприємств нафтогазового комплексу.

Значною подією заходу стала презентація наукової школи проф. Карпаша О. М. «Методи та засоби забезпечення технологічної безпеки обладнання, споруд і конструкцій довготривалої експлуатації». Наукова школа започаткована 1996 року минулого століття. У першу назву школи «Неруйнівний контроль і технічна діагностика бурового, нафтогазопромислового обладнання та інструменту» внесено корективи, зумовлені новими напрямами досліджень, результати яких дали відповіді на багато поставлених завдань. За основними показниками науково-технічна продукція наукової школи відповідає світовому рівню. Основні наукові досягнення наукової школи професора Карпаша О.М. висвітлено в докторських і кандидатських дисертаціях, захищених під його керівництвом.

У творчому доробку доктора технічних наук, професора Карпаша О.М. майже 400 публікацій, у тому числі в науково метричних виданнях, понад 50 авторських свідоцтв і патентів, 4 монографії, 10 навчальних підручників, 41 нормативний документ. Варто відзначити, що під кураторством Карпаша О. М. в університеті створено низку інноваційних структур, серед яких: Орган із сертифікації фахівців нафтогазової галузі за вимогами IWCF, Тренажерний буровий центр DRILLSIM 5000, Лабораторія захисту та комерціалізації інтелектуальної власності, Нафтогазовий науково-технологічний парк «Технопарк», технічний комітет зі стандартизації ТК 146 «Матеріали, обладнання, технології і споруди для нафтогазової промисловості», Національний контактний пункт, Центр трансферу технологій, Центр сталого розвитку.

Семінар завершився багатосторонніми зустрічами.

Презентація наукової школи професора Олега Карпаша. Передній ряд (зліва-направо) - проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Олег Дзьоба, проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Олег Мандрик, заступник директора ФМІ ім. Г. В. Карпенка НАН України, проф. Валентин Скальський, ректор, проф. Євстахій Крижанівський, заступник Голови правління, головний інженер ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігор Височанський, проректор з наукової роботи, проф. Олег Карпаш, професор кафедри БЖД Володимир Погребняк