Борщівник та сухостій + ІФНТУНГ = крафтовий папір

Саме науковцям Івано-Франківського національного технічного університету нафти  і газу та їхньому проєкту Reserve ми сьогодні завдячуємо запантентованими винаходами з переробки борщівника Сосновського та наземної частини сильфії пронизанолистої у папір.

«В наш час для виробництва паперу більшість підприємств використовує деревну целюлозу для виробництва паперу, а це, як відомо, тягне за собою певну частку у вирубуванні лісів. Ми ж пропонуємо альтернативу з використанням целюлози рослин, які щорічно відновлюються.

Подібні технології вже використовуються та є популярними. В Україні вже діє проект з переробки листя. Наш проект пропонує переробляти навіть отруйні рослини, та, що дуже важливо, сухостій у папір з різними можливостями використання. Це, без сумніву, допомогло б уникнути багатьох масштабних пожеж, які починаються з банального спалювання трави».

  • Проєкт Reserve позиціонує себе як товариство науковців, головною ціллю яких є виготовлення паперу з рослин. Кого з науковців вдалось залучити до такої незвичної  та мультидисциплінарної роботи?

«Одразу відгукнулась кафедра хімії рідного університету. Завідувачка кафедри – проф. Мирослава Полутренко, очолила наукові дослідження, а головними дослідниками стали викладачі кафедри – доц. Галина Грицуляк та асис. Андрій Коцюбинський. Було проведено не один десяток дослідів. Розглядались різні варіанти формування, і в результаті було відібрано тільки найкраще і ми сформували наше бачення продукту. Крім того, ми звертались до університетських айтішників. Ніхто не відмовив, хоча працювали на одному  ентузіазмі. І хочу додати, що університет – це саме те місце, де можна і слід проводити такі мультидисциплінарні дослідження. Тут вам і матеріально-технічне забезпечення, і висококваліфіковані кадри, які у своєму фаху завжди в темі».

  • Чого Ви прагнете досягти своїм проектом? Які плани з освоєнні патентів?

«Наш проект, насамперед, полягає у вирішенні  питання розробки нових енергозберігаючих та економічно недорогих способів одержання целюлози з власних сировинних запасів України. Наступним етапом є проведення технічних дослідів на підприємстві, для визначення необхідного обладнання, визначення кінцевого складу виробу та осягнення відповідних характеристик згідно стандартів. Наші патенти створені на потребу сьогоднішнього дня. Сподіваємось, що вони матимуть вже у найближчому майбутньому застосування з огляду на їхню ефективність, екологічність та економічну доцільність».

Тож бажаємо нашим розробникам швидкої реалізації проекту! Успіхів нашим науковцям, які не вперше показують, як наука служить своїй країні!

 

 

 

Українська