30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек!

Субота, 30 Вересень, 2017 - 09:00 до 20:00

Традиційно словом «бібліотека» називається колекція книг або місце, де вони зберігаються. Сьогодні ж бібліотека сягнула далеко за межі свого традиційного визначення,  це – не лише книгозбірня, але й інформаційний, культурний й освітній заклад.

Історична довідка інформує, що першою відомою бібліотекою  Київської Русі була бібліотека Софійського собору в Києві (1037 р). У 17 столітті з організацією при Києво-Могилянській академії бібліотеки зароджуються університетські бібліотеки. Згодом в Україні великі бібліотеки були організовані при університетах: Львівському (1661), Харківському (1805), Київському (1834) і Чернівецькому (1875).

Сьогодні чи не кожен виш може похвалитись власною бібліотекою. Проте  науково-технічна бібліотека Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу  – одна з найбільших вузівських бібліотек України. Працівники НТБ – це справжні бджілки-трудівниці, які своєю щоденною копіткою працею допомагають студентам здобувати знання, науковцям – бути в курсі всіх новинок та винаходів: бібліотека тісно співпрацює з університетськими інститутами та кафедрами. А ще тут популяризують книги та розширюють горизонти пізнання, пишуть історію університету у щорічних календарях ювілейних та пам’ятних дат, презентують публікації університетських науковців на численних виставках, завдяки новим технологіям роблять інформаційно-бібліотечні ресурси загальнодоступними. НТБ має власний веб-сайт, який 2014 року переміг у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних інтернет-сайтів в номінації «Кращий сайт бібліотеки вищого навчального закладу».

Адміністрація та профком вітають працівників науково-технічної бібліотеки з професійним святом та бажають їм здоров’я, щастя, натхнення, успіхів в роботі, любові і гармонії в родинах, ясного неба над головою!