Світло пам'яті

Четвер, 20 Серпень, 2020 - 11:00

Університетська спільнота глибоко сумує з приводу тяжкої втрати: відійшов у вічність видатний український науковець Борис Євгенович Патон.

Президент Національної академії наук України – він був її ровесником і незмінним очільником з 1962 р. Керівник Інституту електрозварювання з 1953 р., всесвітньо відомий вчений в галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук Б.Є.Патон став славою і брендом української науки. На його рахунку понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), більше 1200 публікацій, в тому числі 20 монографій.

Його життя було присвячене улюбленій роботі, а робота була його життям. Борис Євгенович став прикладом відданості справі. За це і за високі людські якості його любили й шанували колеги.

Він був другом Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу й цікавився подіями, що відбувались у ньому. У 2008 р. він особисто взяв участь у презентації наукової школи Є.І.Крижанівського «Матеріалознавство, міцність та надійність машин і обладнання нафтогазового комплексу».

Його завжди хвилювали проблеми української освіти, перспективи молоді. Саме їй він адресував одну з найважливіших своїх настанов: "Треба отримувати задоволення від своєї праці і від свого життя! А якщо ти тільки ниєш і скиглиш, то нічого доброго не буде". В непрості для України часи ці слова набувають ще вагомішого значення. Мудрість, яку залишив нащадкам Борис Євгенович Патон, - його найкращий спадок і світло його пам’яті.