Загальна інформація

Додаткова інформація: 

Розвиток туризму внутрішнього й міжнародного в світі стає все актуальнішим. За оцінками Всесвітньої організації туризму (World Tourism Organization) кількість туристів на початку ХХІ століття подвоїлась, з однієї країни в іншу подорожує понад мільярд осіб. Україна входить в двадцятку рейтингу країн дестинацій міжнародного туризму.
   За таких умов неминуче зростає кількість організацій сфери обслуговування, підприємств сфери туризму, що потребують середнього та вищого рівня управління, отже, й фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми процесів туристичного обслуговування. Бакалаври, спеціалісти, магістри-туризмознавці мають широке поле застосування професійних здібностей у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, організації відпочинку та розваг, сфері діяльності у туристичних агентствах, туристичних операторів, наданні послуг бронювання, а також у науково-педагогічній та науково-дослідній діяльності.
   Моніторинг ринку праці показав, що на сьогоднішній день існує значна потреба у висококваліфікованих фахівцях зі спеціальності “Туризм” для кадрового забезпечення туристичних агентств, туристичних операторів та діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування як Івано-Франківської області, так і Західного регіону України в цілому. Тільки на Прикарпатті зареєстровано 178 туристичних фірм, з них 31 туроператор. Крім того, на території області працює 15 філій фірм з інших областей, 360 колективних закладів розміщення та понад 750 садиб сільського зеленого туризму. Загалом у сфері туристичного обслуговування працевлаштовано понад 6750 осіб.

 

Основні напрямки діяльності фахівців з туризму

 Підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр, спеціаліст, магістр зі спеціальності “Туризм” здійснюється для підприємств Міністерства інфраструктури України, Державного агентства України з туризму і курортів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство аграрної політики та продовольства України, а також установ, організацій різних форм власності, працюючих у сфері туристичного обслуговування.

Фахівець з туризму здатний виконувати професійну роботу та займати посади:

  • - керівник туристичного комплексу, фірми або філій;
  • -  керуючий чи працівник туристичного агентства;
  • - організатор подорожей (екскурсій);
  • - фахівець з організації масового, індивідуального, освітнього, спеціалізованого, зеленого або спортивного туризму;
  • - гід-країнознавець в′їзного або міжнародного туризму;
  • - спеціаліст з корпоративного обслуговування в туризмі;
  • - організатор туристичних виставок та презентацій;
  • - аніматор в готельному комплексі;
  • - інструктор-методист з туризму.

   Переваги професії

  • Туристична галузь одна з найбільш прибуткових і перспективних в світі;
  • Можливість побувати в багатьох країнах; створити власний турбізнес;
  • Хороший заробіток. Велика кількість вакансій по всьому світу;
  • Азарт, зазвичай в цій галузі працюють справжні фанати, які не проміняють турбізнес ні на що інше.

Кафедра туризму у соціальних мережах:
facebook: https://www.facebook.com/kafedraturizmu/?modal=admin_todo_tour
instagram: https://www.instagram.com/kafedraturizmu/?hl=ru

Українська