Події

2 квітня 2015 року на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) відбувся науково-практичний семінар «Новітні технології зварювання – крок у майбутнє!». Метою заходу було  ознайомлення слухачів курсів професійно-технічного навчання, студентів інституту інженерної механіки та всіх бажаючих працівників університету з технологіями та обладнанням фірми Fronius International GmbН (Австрія) – лідера світового зварювання.

Семінар розпочався зі вступного слова директора Навчально-наукового центру професійної підготовки і практики ІФНТУНГ Анатолія Панчука, який представив присутнім організаторів та гостей заходу: керівника філії ТОВ «Фроніус Україна» у Західному регіоні Юрія Талабка, директора з маркетингу ТОВ «Фроніус Україна» Віталія Бондаренка, директора інституту інженерної механіки професора Любомира Романишина, завідувача кафедри зносостійкості та відновлення деталей професора Ярослава Криля, професора кафедри технології нафтогазового обладнання Зіновія Одосія, начальника служби зварювання та комплексного приладного обстеження газопроводів ПАТ «Івано-Франківськгаз» Степана Кішку, спеціаліста зі зварювальних технологій ДТЕК Бурштинської ТЕС Миколу Огнистого, відомого зварника Прикарпаття Павла Василика (м. Бучач), викладача курсів зварювання Ігоря Яворського, майстра виробничого навчання Віктора Мельника та інженера Навчально-наукового центру Юлію Медвідь.

Директор з маркетингу ТОВ «Фроніус Україна» Віталій Бондаренко виступив з презентацією «Компанія Фроніус: ми інші по визначенню». В своїй доповіді пан Бондаренко зробив екскурс в історію, розповів про заснування компанії та її основні напрямки діяльності.

«Ми створюємо нові технології та рішення для контролю енергії та управління нею в сфері систем для заряду батарей, зварювального обладнання та сонячної енергетики. Там де інші просуваються поступово, ми здійснюємо стрибки в розвитку. А добиваємося ми цього, розширюючи межі можливого», – Віталій Бондаренко.

Про співпрацю з вищими навчальними закладами розповів керівник філії ТОВ «Фроніус Україна» у Західному регіоні Юрій Талабко. Підприємство активно підтримує студентів-майбутніх зварників. Кожного року у вищих навчальних закладах України проходять спеціалізовані конкурси, переможці яких проходять на підприємстві практику та стажування з можливим майбутнім працевлаштуванням.

Друга частина семінару була практичною. Особливістю заходу було те, що кожен бажаючий міг власноручно спробувати можливості сучасного обладнання «Фроніус». Демократична атмосфера, приязне ставлення спеціалістів, викликали зворотню реакцію аудиторії – близько трьох годин слухачі та студенти активно випробовували себе в ролі зварників майбутнього!

До участі в семінарі приєднались ректор університету професор Євстахій Крижанівський та проректор з науково-педагогічної роботи професор Олег Мандрик, які активно цікавились можливостями обладнання «Фроніус» в галузі нафтогазової енергетики.

Австрійський виробник зварювального обладнання компанія «Фроніус»  продемонструвала для учасників  семінару обладнання для:

·        ручного-дугового та аргонно-дугового зварювання;

·        напівавтоматичного зварювання;

·        плазмового різання;

·        автоматичного зварювання кільцевих швів;

·        автоматичного зварювання поздовжніх швів з осцилятором.

Після семінару відбулось обговорення можливостей впровадження новітніх технологій зварювання на Прикарпатті.

Українська