Участь наших викладачів у семінарі щодо впровадження стандартів в сфері туризму та курортів

Add Department News:
News Cover Image:

На виконання Закону України "Про туризм" в частині реалізації його положень щодо стандартизації туристичних послуг Міністерство економічного розвитку і торгівлі України має на меті проведення інформаційної кампанії щодо застосування і дотримання у своїй діяльності прийнятих в останні роки національних стандартів у сфері туризму та курортів, гармонізованих з європейськими та міжнародними документами. Враховуючи зазначене, Мінекономрозвитку провів семінар (workshop) щодо впровадження стандартів в сфері туризму та курортів. Захід проходив 20 листопада 2018 року на базі Київського національного торговельно-економічного університету. Серед учасників семінару - Михайло ТІТАРЧУК, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій МАЗАРАКІ, ректор Київського національного торговельно-економічного університету, Оксана СЕРДЮК, директор департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, провідні науковці та практики у сфері туризму та стандартизації туристичної діяльності. На семінар була запрошена та брала участь доцент кафедри туризму ІФНТУНГ КОРОБЕЙНИКОВА Ярослава Степанівна.

Присутніми розглядалися ряд проблемних питань у сфері стандартизації туристичної діяльності: скасування в Україні радянських стандартів як вимога євроінтеграційних змін та подальшого розвитку країни, діяльність Технічного комітету стандартизації ТК 118 щодо підготовки стандартів сфери туризму, діяльність Технічного комітету стандартизації ТК 118 щодо підготовки стандартів сфери готельного обслуговування, застосування міжнародних стандартів для пригодницького та екологічного туризму, застосування міжнародних СПА та Велнес стандартів при наданні послуг таласотерапії, Велнес та СПА. Проходило жваве обговорення проблем стандартизації у сфері сільського туризму та загалом, правового статусу власників сільських садиб, що надають туристичні послуги. Окреслено необхідність змін у туристичному законодавстві та ліцензійних умов провадження туристичної діяльності згідно європейських практик державного регулювання сфери туризму. Велика робота у сфері імплементації стандартів у галузі туризму, розпочата декілька років тому, активізувалася та жваво обговорювана науковцями та практиками туристичної діяльності.