ПЕРШІ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ, П’ЯТІ У ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ

News Cover Image:

ПЕРШІ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ, П’ЯТІ У ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ

Опубліковано рейтинг університетів України III, IV рівнів акредитації «ТОП-200 Україна» у 2014 році. Рейтинг складено за показниками попереднього (2013) року.
   Цього року — восьмий випуск рейтингу. Його методикапобудована відповідно до міжнародних принципів ранжирування університетів і передбачає проведення порівняльного аналізу досягнень вишів різних типів на основі низки універсальних критеріїв.
   У використовуваній методиці діяльність вишів оцінюється за допомогою агрегованого показника (інтегрального індексу), який формується на підставі індикаторів прямого вимірювання (80%), експертного оцінювання якості підготовки випускників вишів представниками роботодавців і академічного співтовариства (15%), а також із використанням міжнародних наукометричних і веб-метричних даних (5%). Інтегральний індекс представлено трьома складниками: якість науково-педагогічного потенціалу, якість навчання, міжнародне визнання.
   Наш університет займає 34 місце із 200 вищих навчальних закладів України. Порівняно із рейтингом за попередній рік університет піднявся на п’ять позицій вверх, що свідчить про зростання авторитету закладу серед абітурієнтів, студентів, роботодавців, наукових і ділових кіл.
   У порівнянні із ВНЗ Івано-Франківської області національний технічний університет нафти і газу обіймає перше місце випереджаючи Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (39 місце) та Івано-Франківський національний медичний університет (42 місце).
   Серед ВНЗ Західного регіону України університет перебуває на п’ятому місці поступаючись лише Національному університету "Львівська політехніка", Львівському національному університету імені Івана Франка, Тернопільському національному технічному університету імені Івана Пулюя, Чернівецькому національному університету імені Юрія Федьковича.

05.06.2014 р.