З Днем працівників стандартизації та метрології!

Субота, 10 Жовтень, 2020 - 08:30 до 23:30

 

Щороку, відповідно до Указу Президента №910/2002 від 08.10.2002,   10 жовтня в Україні відзначають День працівників стандартизації та метрології. Адже сьогодні в  нашій державі не існує жодної сфери діяльності, де не використовуються складові технічного регулювання – стандартизація та метрологія, які надійною основою захисту прав споживачів та стабільного розвитку держави. Стандарти відіграють велику роль у міжнародній торгівлі, захисті навколишнього середовища, в удосконаленні програм безпеки і охорони здоров’я, покращенні якості життя та розвитку економіки.

Наш університет щороку поповнює лави метрологів висококваліфікованими кадрами. Кафедра метрології та інформаційно-вимірювальної техніки успішно готує бакалаврів за спеціальностями «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» та «Iнформаційно-вимірювальні смарт-технології» й магістрів – за спеціальностями «Прилади та системи неруйнівного контролю» та «Метрологія та вимірювальна техніка». Її випускників можна зустріти в в державних установах, науково-дослідних інститутах й лабораторіях, а також на різних виробничих підприємствах.

Тож вітаємо наших викладачів, студентів, випускників та всіх працівників сфери метрології та стандартизації з професійним святом! Бажаємо вам міцного здоров`я, щастя, добробуту, творчого натхнення та утвердження високих стандартів життя на благо українського народу!

А чи знаєте Ви, що:

  • у 1951 році був прийнятий перший стандарт ISO, який встановлював нормальні умови (температуру) при виконанні вимірювань геометричних розмірів продукції та при повірці засобів вимірювальної техніки геометричних величин;
  • 1970-му Президент ІSО Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основної помічниці не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу?