05 Навчально-методична інформація

   ГІДРАВЛІКА.       Навчальний посібник.
   Л. В. Возняк, П. Р. Гімер, М. І. Мердух, О. В. Паневник
 
       Навчальний посібник розрахований на студентів спеціальностей нафтогазового профілю, інженерно-механічних і технологічних спеціальностей технічних вузів. Може бути використаний інженерно-технічними працівниками підприємств нафтогазової галузі, проектними та науково-дослідними організаціями. Посібник складено на основі курсів лекцій “Гідравліка”, “Аерогідродинаміка полютантів”, “Гідравліка і гідропневмопривод”, “Гідравліка і гідропривод”, які автори читають для інженерно-технічних, механічних і технологічних спеціальностей в Івано-Франківському національному технічному університеті, і підсумовує тридцятирічний досвід роботи кафедри нафтогазової гідромеханіки.

 

ГІДРОГАЗОДИНАМІКА.  Навчальний посібник

Л. В. Возняк, П. Р. Гімер, О. В. Паневник, І. Я. Семків

Навчальний посібник складено з згідно з робочими планами дисципліни «Гідравліка», «Гідравліка і гідропривод», «Гідравліка і гідропневмопривод», «Технічна механіка рідин», «Водогазопостачання, водовідведення і вентиляція» для спеціальностей напрямків підготовки «Нафтогазова інженерія», «Гірництво», «Автомобільний транспорт», «Інженерна механіка», «Будівництво», «Електротехніка і електротехнології», «Геологія».

У навчальному посібнику наведено приклади задач з розв’язком та питання і завдання для самоперевірки знань студентів.

 

ГІДРАВЛІКА    Навчальний посібник

Андріїшин М.П., Возняк Л.В., Гімер Р.Ф., Донець К.Г, Мердух М.І.

           У навчальному посібнику розглянуті фізичні властивості рідин, основні закони гідростатики, кінематики та динаміки рідин і режими руху рідин; втрати напору на тертяі в місцевих опорах, особливості витіканні рідин через отвори і насадки, розрахунку трубопроводіві неусталеного руху; рівняння безнапірного руху рідин в лотках, обтікання тіл потоком рідини і двохфазгної течіїрідин в трубах. Матеріал ілюструється прикладами в явній і неявній формахрозвязку.          

           Навчальний посібник розрахований на студентів спеціальностей нафтогазового профілю, інженерно-механічних і технологічних спеціальностей технічних вузів. Може бути використаний інженерно-технічними працівниками підприємств нафтогазової галузі, проектними та науково-дослідними організаціями. Посібник складено на основі курсів лекцій “Гідравліка”, “Гідравліка і гідропневмопривод”, “Гідравліка і гідропривод”, які автори читають для інженерно-теохнічних, механічних і технологічних спеціальностей в Івано-Франківському національному технічному університеті, і підсумовує тридцятирічний досвід роботи кафедри нафтогазової гідромеханіки.

Андріїшин М.П., Возняк Л.В., Гімер Р.Ф. та ін. Гідравліка. Навчальний посібник. – Івано-Фран­ківськ: Факел, 1999. – 253 с.

 

   
  ГІДРАВЛІКА Тестові завдання
   Завдання складені згідно з затвердженими програмами курciв «Гідравліка», «Гідравліка і гідропривід», «Гідрогазодинаміка» для студентів усіх спеціальностей та напрямків підготовки. В тестових завданнях з контролю знань студентів приводяться контрольні завдання до всіх лабораторних та практичних занять з розділу «Гідростатика». ГІДРАВЛІКА. ГІДРАВЛІКА І ГІДРОПНЕВМОПРИВОД

 

 

 

Навроцький Б.І.   Сухін Є.І.

Механіка рідин

              У підручнику наведені фізичні властивості рідин та їх залежність відтиску і температури. Викладені основні закони і задачі статики, кінематики та динаміки рідину трубах та в руслах інших геометричних форм. Описані рідинні приводи, рідиннодинамічні передачі, принципові схеми їх будови, способи регулювання, характеристики, а також області їх використання. Наведено особливості будови і використання нагнітачів, рідиннодинамічних двигунів.

Навроцький Б.І., Сухін Є.І. Механіка рідин. Підручник для технічних вузів. – Київ: ДІЯ, 2003. – 416c.

Навроцький Б.І., Сухін Є.І.

Технічна механіка рідин

      Підручник наближений до програми курсу за спеціальністю "Гірництво", а також призначений для бакалаврів, спеціалістів нафтогазового профілю та магістрів.

У вступній частині грунтовно наведені фізичні властивосі рідин, методи їх визначення, залежність їх від тиску і температури та довідниковий матеріал, необхідний при розрахунках.

      В п'яти розділах викладені закони рівноваги та течії рідини в трубах, частково у відкритих руслах та при фільтрації до свердловини. Наведені також методи розрахунку потоків при різній геометрії русел, основи взаємодії струмин з перешкодами.

 Навроцький Б.І., Сухін Є.І. Технічна механіка рідин. Підручник для технічних вузів. – Київ: 1999. – 374 с.

   

 

 

 

 
   
   

 

 

 

Українська