Бути «studiosus» - це більше, ніж бути студентом

П'ятниця, 16 Листопад, 2018 - 10:45

Шановні студенти!

17 листопада – Ваш день, коли від усіх отримуєте вітання із Днем студента.

Безумовно, це свято – привід для веселої вечірки з друзями, для розваг. Але водночас воно має набагато глибший зміст.

Він міститься у самому слові «студент». Вам завжди нагадують, що латинське «studens» означає того, хто ретельно працює над вивченням чогось; а «studiosus» характеризує людину, яка чимось цікавиться. Зазвичай йдеться про те, що студент має цікавитися своєю майбутньою спеціальністю, але забувають про значно ширший сенс цього слова. І цей сенс – в історії свята, якому скоро виповниться 80 років.

Це історія патріотизму й боротьби за власну гідність, це історія волелюбних людей з твердою громадянською позицією. Це історія Ваших ровесників, які у 1939 році вийшли на вулиці Праги, кинувши виклик нацистській окупації. Ціна такого Вчинку з великої літери була висока – кров загиблих і репресії, спрямовані проти студентів-активістів, які масштабно розгорнулись саме 17 листопада.

Власне, в пам’ять про ці події й відзначається Міжнародний день студентів. Він має й інші назви: День міжнародної солідарності студентів, а в Чехії та Словаччині – День боротьби за свободу та демократію. Ці слова по-особливому звучать в стінах Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, серед вихованців якого – герої АТО.

Саме тому, вітаючи Вас нині зі святом, хочемо побажати найважливішого – в навчальних аудиторіях і поза ними бути «studens», а значить, ретельно вивчати суть усіх речей; і завжди бути «studiosus», а отже, глибоко цікавитися життям, бути небайдужими до нього. Невтомно будуйте його власними руками, дбаючи про честь і гідність особисту, свого університету, свого краю, своєї Батьківщини. Нехай Вам щастить на цьому шляху!

Ректорат, профком